Davide Bresadola: "Skoki nie są popularne we Włoszech"

 • 2014-12-16 23:57

Włoscy skoczkowie nie należą nawet do szerokiej światowej czołówki. W tym sezonie jednak mogliśmy zaobserwować wyraźny przebłysk jednego z nich. O sytuacji włoskich skoków, swojej formie i celach na ten sezon opowiedział portalowi fis-ski.com Davide Bresadola.

26-letni reprezentant Włoch, który swoją karierę do 2010 roku uprawiał kombinację norweską zajął dziewiąte miejsce podczas zawodów w Lillehammer. - To wspaniałe uczucie. Oddałem dwa dobre skoki, które pozwoliły zbliżyć się do światowej czołówki. Ten rezultat dodał mi wiele pewności siebie. Wiem jednak, że aby pozostać na tak wysokim poziomie muszę wiele pracować - mówi.

Jak twierdzi 26-letni zawodnik, bycie skoczkiem we Włoszech do łatwych nie należy. - Drużyna ma ograniczone środki finansowe, ale i tak dajemy z siebie wszystko. Skoki nie są zbyt popularne we Włoszech, trudno więc o sponsorów. Nie mamy też zbyt wielu skoczni i dzieci nie mają gdzie trenować. Kiedy widzę jaką popularnością cieszą się skoki w innych krajach, po prostu im zazdroszczę - komentuje skoczek.

Pomimo trudności, zawodnik wierzy w rozwój tej dyscypliny w jego kraju. - Mam nadzieję, że wkrótce moi koledzy będą w stanie dogonić moją formę i powalczymy jako drużyna. W moim rodzinnym regionie Val di Sole jest też wiele dzieciaków, które rozpoczynają przygodę ze skokami świetnie się przy tym bawiąc. Wszystko to dzięki miejscowym pasjonatom skoków - podkreśla.

Włoch chce przede wszystkim cieszyć się z tego, co robi. - Moim celem jest oddawanie każdego skoku na 100%, na każdej skoczni i w każdych warunkach. Mam nadzieję, że będę to robił z uśmiechem na twarzy - podsumowuje.


Katarzyna Skoczek, źródło: fis-ski.com
oglądalność: (3373) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor
  Matthew

  No ale co z tego? To był jeden wyskok, oprócz tego jednego miejsca na podium nie pokazał za wiele. Kilka razy punkty i to wszystko.

 • anonim

  morassi byl przeciez 3 w oberstdorfie

 • Michallo bywalec
  @michnar

  No, i Andrea Morassi który na mamutach potrafił "hulnąć"

 • michnar doświadczony
  -

  Włosi jakoś nigdy nie byli mocnym teamem. Kiedyś dobrze skakał Sebastian Colloredo, teraz jego miejsce zajął Davide Bresadola. W sumie, że skoki są na niskim poziomie w popularności było widać już w 2013 r., kiedy skocznia w Val di Fiemme na MŚ była w dużej mierze... pusta.

 • Mike93 stały bywalec
  Nie ma popularnosci

  Nie ma wyników..

  A potem wszyscy sie chełpią jaką to potęgą nie jesteśmy..
  A jak mamy nie być skoro prawie nikt juz nie skacze...

  Tam gdzie skoki traktowane są poważnie(Niemcy,Austria,Norwegia,Słowenia) są lepsi od nas z kolei my jesteśmy lepsi od 3-4 krajów gdzie skoki uprawia sie jako tako...

  Mówiłem ze szefostwo Fisu słabo promuje te dyscyplinę i skoki niestety umierają

 • pepeleusz początkujący

  Kombinator Bresadola , startował na IO 2006 takze jako skoczek łatając skład

 • sledzik16 stały bywalec

  Bresadola pokazał że stać go na dobre wyniki. Jeżeli na prawdę by mieli dobrego trenera i ogólnie cały sztab szkoleniowy może by i coś z tego było.

 • Stinger profesor

  Nic dziwnego że we Włoszech skoki za dużej popularności nie mają. Zresztą jak nie ma wyników to nie wielu się czymś interesuje. We Włoszech inne dyscypliny są popularniejsze.

  Co do Bresadoli to ostatnie wyniki miał bardzo dobre, ciekawe jestem ile w tym farta a ile umiejętności. Sporo będziemy wiedzieć po Engelbergu.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).