Śnieg z lodowiska, Malinka przygotowana na Mistrzostwa Polski

 • 2014-12-22 21:49

Zaplanowane na dzień jutrzejszy Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich powinny odbyć się bez większych przeszkód. Mimo wysokich temperatur panujących w Beskidach udało się przygotować Skocznię im. Adama Małysza, a wiatr, który dziś rano pojawił się na obiekcie do jutra powinien osłabnąć.

Włodarze wiślańskiego obiektu pomni doświadczeń z ubiegłego roku naśnieżyli skocznię dużo mniejszym kosztem. Biały puch przykrywający skocznię powstał... w wyniku wyrównywania tafli lodowiska w Jastrzębiu Zdroju i ciężarówkami przewieziony do Wisły. Przypomnijmy, że przed ubiegłorocznym konkursem Pucharu Świata śnieg transportowano z Podhala, co kosztowało ok. 120 000 złotych.

- Jedyne, co może nam zaszkodzić, to wiatr, który w poniedziałek rano wiał troszeczkę silniej, ale potem ustał. Prognozy są optymistyczne. W nocy wiatr miał zdecydowanie osłabnąć, więc zawody powinny odbyć się w normalnych warunkach. Delegat techniczny ocenił, że skocznia jest właściwie przygotowana i bezpieczna - mówił w rozmowie z portalem katowickisport.pl Andrzej Wąsowicz, prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego.

- Mamy co prawda okres przedświąteczny, ale wszystkich zapraszamy na skocznię. Szykuje się ciekawy i ładny konkurs. Wystartują niemal wszyscy nasi zawodnicy, którym ostatnio niezbyt się powodzi, więc robimy wszystko, by mogli spokojnie poskakać. Po zawodach trener Kruczek ogłosi skład kadry na TCS - dodaje Wąsowicz.


Adrian Dworakowski, źródło: katowickisport.pl/ Dziennik Zachodni
oglądalność: (4626) komentarze: (32)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • fan początkujący

  o której się zacznie?

 • speedy początkujący
  transmisja

  będzie na TVP Sport?

 • anonim
  Damjan Fras

  tyle że Hayboeck, nawet jak psuje w tym momencie skoki, tbo sie spala, to ląduje na 3 miejscu. Po za tym wyobraża sobie ze on jeden konkurs sie nie spali i odda dwa takie skoki jak na treningach w Engelbergu. to on wtedy zdystansuje bardzo resztę.

 • anonim

  Kot? Na stolarnie.

 • Marian początkujący
  turniej

  TCS wygra Kot i na to liczę

 • anonim
  Ja

  doskonale o tym wiem, ale jeżeli chodzi o Hayboecka zajmie trzy razy 3 miejsce i będzie liderował po trzech konkursach w TCS, to w Bischoschofen zawali jeden skok i Turnieju nie wygra :) Skonczy pewnie trzeci na koniec TCS xd

 • Joanna początkujący

  Stinger ma rację - zdarzyło się kiedyś, że zwycięzcą TCS został Janne Ahonen, nie wygrawszy ani jednego konkursu

 • Stinger profesor
  jakledw12

  Wcale nie trzeba wygrać konkursu na TCS by wygrać cały turniej. DO klasyfikacji generalnej TCS liczy się noty a nie pkt PŚ więc teoretycznie zwycięzca całego turnieju może być bez zwycięstwa konkursowego.

  Oczywiście przy takiej wyrównanej czołówce trudno sobie wyobrazić by zwycięzca całego turnieju był bez zwycięstwa w konkursie ale jest to jak najbardziej możliwe. W TCSie liczy się przede wszystkim regularność.
  To że ktoś 3 razy wygra a w ostatnim konkursie nie wejdzie do serii finałowej nic nie da...

 • anonim
  hahaha

  przecież to było napisane żartobliwie :)

 • anonim

  Walka o limity? Muranka by musial na T4S zdobic ponad 40 pkt. bo tyle straci bo tym periodze.

 • anonim
  moim

  zdaniem prędzej wypali Kraft niż Hayboeck, owszem Michael może być wysoko, ale się spali i nie wygra..
  Zresztą zobaczymy będą duże emocje, faworytów jest kilku a i jakieś młode wilczki mogą wyskoczyć ( Sjoenn, Forfang, Leyhe )
  A dla nas Polaków pozostaje się pasjonować niezwykłą walką o limity :D

 • Mikolaj1 weteran
  jakledw12 (bywalec) 22 grudnia 2014, 22:51 -

  Kto powiedział, że trzeba wygrać choć jeden konkurs na TCS?
  Nietzreba wygrywać wystarczy, że będziesz bardzo równy i będziesz meldować się w pierwszej trójce w każdych zawodach tu liczy się nota końcowa.Zależy też w jakiej zawodnicy są formie.

 • jakledw12 weteran
  -

  @yyy

  Mylisz się i to bardzo. Żeby wygrać TCS to trzeba co najmniej wygrać raz, a 2 zwycięstwa i tak jeszcze nie dają pewności.

 • yyy profesor
  Damjan Fras

  Hayboeck może i jest słaby psychiczne, ale na jego korzyść przed TCS przemawia to że jest Austriakiem.

  Po za tym jak na TCS zajmie 4 razy 3 miejsce, to ten turniej w tym roku wygra.

 • matti początkujący

  U skoczka tej klasy jak Simon tydzień w zupełności może wystarczyć.

 • buchcio początkujący

  no wlaśnie tylko tego czasu już jest nie dużo :)

 • matti początkujący

  Simi jest bardzo doświadczonym zawodnikiem. Nigdy nie wygrał jeszcze turnieju i jestem przekonany że będzie świetnie przygotowany do tej imprezy. Owszem zdarzają mu się słabsze skoki, ale jego forma jest bardzo wysoka i myślę, że stabilizacja jego dyspozycji jest kwestią czasu.

 • anonim
  No

  nie zdziwcie się jak wygra Kraft albo Poppinger, albo Sjoenn lub Forfang i wcale nie jest to niemozliwe. Po prostu wiem z doświadczenia że na TCS zawsze wypali jakiś Austriak, a chciałbym żeby Sjoenn bądź Forfang byli takim Pettersenem czy Jacobsenem.
  Ammann, Koudelka, Kasai, Prevc, Hayboeck też będą mocni, może doskoczyć Schlieri, Damjan, Fanemmel, a i pewnie będą promować Freunda, ale on nie wygra..

 • buchcio początkujący


  Ammann z całym szacunkiem dla tego zawodnika bo go bardzo lubię ale on strasznie nie równo skacze ma co prawda świetne konkursy ale też zdarzają mu się bardzo słabe niestety

 • matti początkujący

  Według mnie TCS wygra albo Koudelka albo Ammann. Hayboeck jest jeszcze za mało odporny psychicznie i w kluczowych momentach może zawieść. Mocni będą na pewno Prevc i Freund. Zobaczymy jak zaprezentuje się po dłuższej przerwie Kasai oraz Ito.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).