Livreri, Geraghty-Moats i Mattoon wygrywają w Lake Placid

 • 2015-01-01 17:35

W poniedziałek i wtorek na skoczni K90 w Lake Placid odbyły się tradycyjne krajowe zawody, w których rywalizowali juniorzy, kobiety, a także seniorzy. Tryumfowali Landon Livreri, Tara Geraghty-Moats i Nick Mattoon.

Pierwszego dnia w kategorii juniorów pierwsze miejsce zajął Landon Livreri (89 m i 75 m). Drugi był Nate Mattoon (81 m i 81,5 m), a trzeci Beckett Ledger (75 m i 73 m).

Wśród kobiet równych sobie nie miała Tara Geraghty-Moats (97 m i 92,5 m). Na podium obok niej stanęły Nina Lussi (86 m i 88 m) i Emilee Anderson (81,5 m i 71 m).

Czwarta była Logan Sankey (68 m i 65 m), a piąta Sabina Gasienica (59,5 m i 56 m).

Nick Mattoon skokami na odległość 94 i 98 metrów zapewnił sobie tryumf w kategorii seniorów. Tuż za nim sklasyfikowany został Kevin Bickner (100 m i 99,5 m), a na najniższym stopniu "pudła" stanął AJ Brown (95,5 m i 89,5 m).

Brian Wallace (90,5 m i 92 m) zajął czwartą lokatę, a czołową "5" zamknął Miles Lussi (87 m i 89 m).

Pełne wyniki poniedziałkowych zawodów, dostępne są >>>TUTAJ<<<.

Drugiego dnia rywalizacji w kategorii juniorów ponownie pierwsze miejsce zajął Landon Livreri (93 m i 90,5 m). Drugi był Nate Mattoon (87 m i 85,5 m), a trzeci Matt White (71,5 m i 71 m).

Rywalizację kobiet zdominowała Tara Geraghty-Moats (100 m i 87,5 m), która wyprzedziła drugą Ninę Lussi (87 m i 81,5 m) o ponad 32 punkty. Trzeci wynik należał do Emilee Anderson (66,5 m i 64,5 m).

Dalej kolejno uplasowały się Logan Sankey (68,5 m i 61 m) i Mollie Immens (54 m i 56 m).

Nick Mattoon (96m i 86,5 m) zajął pierwsze miejsce wśród seniorów. Miles Lussi wylądował na 89 i 85 metrze, tym samym zapewniając sobie drugą pozycję. "Oczko" niżej sklasyfikowany został AJ Brown (92 m i 81,5 m).

Brian Wallace (94 m i 76 m) był czwarty, a Casey Larson (86 m i 83,5 m) piąty.

Pełne wyniki wtorkowych zawodów, dostępne są >>>TUTAJ<<<.


Agnieszka Pająk, źródło: skijumpingusa.com
oglądalność: (3585) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  nasze Gasienice widze za oceanem tez skacza...

  no prosze Sabina i Patrick Gasienica skakali, czyzby przyszlosc amerykanskich skokow ? juz pewnie urodzone tam, ale ktos z przodkow ongis spod Tatr musial rejterowac, w sumie ciekawym jak spiker wymawial ich nazwisko...

 • borek99 weteran
  @pepeleusz

  A może po prostu wczesnorozwojowiec? ;)

 • pepeleusz początkujący

  16 letni Ben Loomis to chyba już zmarnowany talent .Skacze coraz gorzej i został kombinatorem niczym Słowiok

 • Stinger profesor

  No trochę szkoda że bez najlepszych Amerykanów, wiedzielibyśmy ile mniej więcej traci reszta do liderów.

 • MroziuPL95 bywalec
  GieBeeRy

  Fajnie, że bracia Lock wzięli udział w konkursach, ale raczej nie za długo będą dalej skakać, chyba, że mają dużo pasji i kasy...
  Trochę szkoda, że nie mogli wystąpić najlepsi zawodnicy USA, jak Alexander, Fairall, Johnson. Ale cieszy, że jacyś juniorzy tam jeszcze skaczą, bo coraz trudniej teraz się utrzymać w stawce "małym" reprezentacjom w skokach.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).