Dawid Kubacki: "Skocznia nie skacze, tylko ja skaczę"

 • 2015-01-03 19:54

Dawid Kubacki może mówić i sporym szczęściu w dzisiejszych kwalifikacjach, pomimo nieudanych skoków Polak awansował do niedzielnego konkursu.

- Dziś "katu spod ostrza wyszedłem". Nie byłem zadowolony z żadnego skoku. Wszystkim czegoś brakowało. Nie mogłem do końca wczuć się w skocznię, aby swobodnie skakać. Udało się zakwalifikować do konkursu ale nie jestem zadowolony ze skoków. Teraz trzeba usiąść z trenerem i zrobić analizę.

- Miałem już trudnego rywala w swojej parze. To nic nie zmienia, należy dobrze skoczyć. Nawet jakbym miał najtrudniejszego przeciwnika to w moim skoku nie powinno się nic zmienić.

- Każda skocznia jest inna i nie dzielę ich na te, które bardziej lubię lub mniej. Każda jest fajna i na każdej da się skakać. To jest tylko kwestia umiejętności i tego jak je będę wykorzystywał na skoczni. Skocznia w Innsbrucku nigdy mi szczęścia nie przynosiła ale nie myślę o tym - skocznia nie skacze, tylko ja skaczę. Ja muszę zrobić swoje, ponieważ jak tego nie zrobię to i tak nie odlecę.

Korespondencja z Innsbrucka, Tadeusz Mieczyński

Dawid KubackiDawid Kubacki
Dawid KubackiDawid Kubacki

Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (10779) komentarze: (54)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • endriu92 początkujący
  @kibic_skokow_narciarskich

  Co z tego, że dobrze skacze latem ? Zaraz dojdziesz do kolejnego absurdalnego wniosku że to sport letni. Dla porównania mogę napisać że Ł.Rutkowski też dobrze skakał latem, nawet stał na podium w Zakopanem, mimo że w zimę nigdy niz nadzwyczajnego nie pokazał.
  Zrozum wreszcie, że nikt tu nie krytykuje Kubackiego bo się na niego uwziął, tylko dlatego że chłop ma 25 lat, przedstawia się na profesjonalistę, żyje ze skoków, ma sponsorów, a kompletnie nic nie pokazuje i patrząc na jego wiek można śmiało śmiało napisać że skonczy swoją przygodę ze skokami jak M.Bachleda czy Ł.Rutkowski..

 • jakledw12 weteran
  -

  Mieczyński nie zadaje dobrych pytań, bo boi się popsucia relacji z trenerem, skoczkami itp. Zada parę niewygodnych pytań, skoczkowie będę od niego "uciekać" i po jakichkolwiek wywiadach. Brak wywiadów zmniejsza jakość serwisu.

 • Aaabbbb weteran
  @Quavertone

  Jak zdobędziemy Drużynowe Mistrzostwo Świata, a ja tego dożyję, to umówimy się na tą flaszkę :). Ta flaszka będzie się nazywać "Duch puszczy" :).

 • Quavertone redaktor
  @Aaabbbb

  Za ten komentarz należy Ci się flaszka Twojego ulubionego napoju.

 • outdoor początkujący

  Mieczyński to słaby dziennikarz, boi się trudnych pytań...

 • Aaabbbb weteran

  W społeczeństwie niewidomych jednooki jest królem. Takim królem jest w tej chwili Kubacki. I tylko dlatego jeździ, że reszta jest jeszcze gorsza. Natomiast trzeba temu nieutalentowanemu zawodnikowi w pewnym momencie postawić tamę i zacząć stawiać na innych. Powtarzanie, że jest numerem trzy w kadrze jest śmieszne, bo obecna kadra nie ma trzech zawodników a dwóch. Reszta to statyści. Niestety. Jeśli muszę modlić się, żeby jakiś Francuz czy Grek upadł przy lądowaniu albo Czecha zdyskwalifikowali za ubranko i wtedy nasz zawodnik wejdzie do konkursu, to mamy do czynienia z karykaturą polskich skoków. Nie wymagam 5 miejsc w 20-tce, ale minimum przyzwoitości dla jednego z 6-7 krajów gdzie skoki są jako-tako oglądane i finansowane to wszyscy zakwalifikowani do konkursu i przynajmniej 3-4 w 30-tce. Zawsze z wyłączeniem megaloteryjnych konkursów.

 • anonim
  -  Samo napisanie, że Kubacki może wygrać z Fannemelem jest kompletnie idiotyczne.  Tego gościa nic nie ratuje, po prostu nic. Fannemel to lotnik wykorzystujący dużą prędkość i wiatr pod narty. A Kubackiego po prostu wiatr niesie mimo, że leci jak worek ziemniaków. Nigdy wolny worek nie wygra z szybkim lotnikiem. Przy wietrze w plecy obaj skaczą krócej i tyle, z tym że Fannemel nadal ma prędkość by dalej dolecieć, będąc dociskanym w plecy przez wiatr.  Jeszcze trochę i tu przeczytam, że Kubacki jak się spręży to wygra z Prevcem czy Kraftem. A czemu nie ? W końcu to wielki talent, tylko ma pecha do warunków. Aha, a te wnioski to on już wyciąga kilka lat i efektów brak.Komentarz zmoderowany (Moderator nr:21254) / 2015-01-04 00:06:22

 • kibic_skokow_narciarskich stały bywalec

  @endriu92
  Ciekawe czy tak samo pisałeś w lecie 2010 kiedy byłeś pod wrażeniem skoków Kubackiego.Ciekawe czy tak samo pisałeś gdy choćby w Willingen skoczył w kwalifikacjach 148 metrów, to było to klepanie buli przez Kubackiego? Albo drużynówka z Zakopanego gdzie był indywidualnie wtedy nieoficjalnie najlepszy.To też klepanie buli? Spokojnie obok Kubackiego będzie jeździł teraz Kłusek bo wywalczył miejsce na kolejny period w Pś sobie i na Kulm jest pewniakiem.Polska utrzyma prawdopodobnie o ile Matteae czy Wasiliew nie wzniosą się na wyżyny swoich umiejętności limit 6 i będzie można robić dalej roszady na Kulm jak was ten Kubacki tak drażni.Ale ja na mamuta i tak widział bym Kubackiego w składzie.On wcale nie jest takim złym lotnikiem jak uważacie.

 • Stinger profesor
  mateusz3951

  Raczej brak wyników innych skoczków pokazuje że Kubacki jest w tej chwili numerem 3/4 w naszej kadrze.
  Co jak co ale Dawid ostatnio nie ma żadnych wyników bo awans do konkursu to dla niego powinno być coś normalnego.

 • mateusz3951 weteran

  Widać, że Dawid jest świadomy tego, że nie skacze dobrze(mimo awansu do konkursu) i to przynajmniej wie co trzeba poprawić, zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce. Co do stawiania Kubackiego w roli turysty, to nie zgadzam się z tym. Wyniki wyraźnie pokazują, że jest on w tej chwili zawodnikiem nr 3 lub 4 polskich skoków i w tym momencie sezonu zasługuje na występy w PŚ

 • anonim
  @Stinger

  To był wisielczy humor. Wiem, że Wank teraz kiepsko skacze. Ma potencjał podobny do Macieja Kota (charakter chyba też) i co ciekawe obydwaj w tym samym czasie notują regres formy.

 • endriu92 początkujący
  @kibic_skokow_narciarskich

  Jakie wahania formy ma niby Kubacki ? Od zawsze klepie bule, czasem się zdarzy że podwieje i wejdzie fartem do 30 stki.. Jest po prostu nie rokującym zawodnikiem i tak jak ktoś niżej pisał, lepiej gdyby na zawody jeździł Kłusek i skakał kilka metrów mniej od Dawida, który od kilku lat żadnych większych postępów nie czyni. Stefan Hula znalazł swojego godnego następce.

 • kibic_skokow_narciarskich stały bywalec

  Owszem Wank ma na swoim koncie spore sukcesy, stawał już na podium PŚ w koncu, dodatkowo ten skoczek ma ogromny potencjał siłowy ale jakoś obecnie nie moze wykorzystać.Wank jest kolejnym przykładem zawodnika dobrego ale będącego ostatnio w słabszej formie.Ale Kubacki też ma na swoim koncie sukcesy.

  Oczywiście Hilde czy Diethart to inna bajka, zawodnicy co wygrywali konkursy PŚ ale jednak ja porównałem nie po osiągnięciach ale po wahaniach formy skoczka.Kubacki ma przebłyski dobrych skoków i tylko żeby to na konkurs przeniósł z kwalifikacji czy treingów to będzie dobrze.

 • Stinger profesor

  - ivi - ja nie deprecjonuję Wanka, po prostu aktualnie skacze bardzo słabo a w Ga-Pa to już tragicznie mimo to Kubacki nie potrafił go pokonać... Chciałbym by Kubacki osiągnął przynajmniej kiedyś takie wyniki jak osiągnął Wank. Wank to może nie jest kimś wielkim ale jednak potrafił stanąć na podium PŚ mimo wszystko z tamtej formy nie ma w tej chwili nic i był do pokonania.  - x666- Nie bądź śmieszny, Kubacki nic nie osiągnął w skokach i on już nic nie musi? Póki co to indywidualnie ma gorsze wyniki niż Hula a on jest tutaj krytykowany jeszcze bardziej...
  Nie gadaj o tym brązie z Val Di Fiemme, zobaczymy co pokaże w Falun bo jeśli do tego czasu reszta będzie tak klepać bulę to Dawid wystartuje tam w drużynie i zobaczymy co pokaże... Jedno co Kubacki zrobił dobrze na tamtych MŚ to po prostu nie zawalił skoków w drużynówce.
  Prawda jest taka że gdyby nie Stoch to byłoby po medalu.
  Skoki to sport indywidualny i ja zawsze będę cenił wyżej te osiągnięcia indywidualne.
  Drużynowo nie zawsze trzeba być świetnym by zdobywać medale, Dawid oczywiście nie zawalił wtedy ale miał farta mając w ekipie Stocha. Co drużyna skacze bez Stocha wiedzieliśmy w Klingenthal.

 • Saymon19 weteran
  x666

  Fiu! Fiu!
  Medal drużynowy na Mistrzostwach Polski, to jest prawdziwy sukces dla skoczka rangi międzynarodowej!
  12 skoczków zdobywa medal na jednych MP, jeśli to sprawia, że skoczek międzynarodowy przechodzi do historii to wow.

 • anonim
  On nic nie osiągnie

  Prawda jet taka że Kruczek robi z Kubackiego drugiego Stefana Hulę i wozi go na zawody jako turystę bo wierzy w jego niesamowite zdolności. On ma 25 lat i już nic z niego pożytecznego w przyszłości nie będzie. Już wolę patrzeć Jak Kłusek ląduje na 110 metrzy niż Kubacki na 118 przy dobrym wietrze. Czasem wyjdzie mu skok w kwalifikacjach i od razu taki pewny siebie i mówi: No super skok, dobrze się tutaj czuje a potem w pierwszej serii bula i potem mówi: No niestety warunki przeszkodziły, troszeczkę pecha miałem, wykrzywiło mnie delikatnie itd, itd. Albo powinniśmy wysyłać na PŚ 3 zawodników (Kamil, Piotrek i Olek, który jakoś rokuje) a reszta do domów i treningi albo za Kubackiego wrzucamy kolejnego juniora

 • Quavertone redaktor
  @Damjan Fras

  Ja go broniłem aż do beznadziejnego występu w Ga-Pa, gdzie przelała się czara goryczy. Mimo wszystko nadal życzę mu dobrze, więc uważam, że powinien jednak odpocząć od PŚ, bo chłop się chyba trochę jednak męczy, a bycie w ekskluzywnym towarzystwie turystów im. Stefana Huli chyba do najprzyjemniejszych rzeczy nie należy?
  A Kruczek to niech się zastanawia, co zrobić, żeby kompromitacji w MŚ w Falun nie było, no chyba że Stoch dojdzie tamże do takiej formy, że przykryje nędzę i rozpacz pozostałej grupy zawodników.

 • anonim
  @Stinger

  No wiesz? Nieładnie tak deprecjonować Andreasa Wanka nieśmiertelnego mistrza świata juniorów z Zakopanego.

 • MSad_ profesor
  Emil

  Jesli Stoch nic juz nie musi to po co skacze dalej. Dla wlasnej przyjemnosci skacze ? Tzn nie musi juz wygrywac?.
  Strasznie glupie stwierdzenie ze jakis sportowiec juz nic nie musi bo cos tam zdobyl wczesniej.

 • Saymon19 weteran
  @x666

  To żeś tero pojechoł po bandzie!
  Kubacki już nic nie musi udowadniać!!! Hahaha, trzymajcie mnie...
  A wszystko dlatego, że był w ekipie, która zdobyła brązowy medal? A co osiągnął indywidualnie???? 9 miejsce w konkursie PŚ? No serio, on już nie musi nic udowadniać...
  Mam propozycję - niech w glorii i chwale zakończy karierę jako bohater narodowy.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).