Kamil Stoch: "Staram się dawać z siebie wszystko"

 • 2015-01-04 19:19

Kamil Stoch konkurs na skoczni Bergisel w Innsbrucku zakończył na wysokiej siódmej pozycji i z optymizmem patrzy w przyszłość.

- Dziś udało mi się poprawić te elementy, które wczoraj nie funkcjonowały a właściwie jeden element - pozycja najazdowa. Lubię tutaj skakać, a skakanie w okolice 130 metra sprawia ogromną radość.

- Uważam, że stać mnie na jeszcze lepsze skoki. Pierwszy skok był jednym z najlepszych jaki udało mi się oddać w ostatnim czasie. W drugim można by znaleźć jakieś błędy, ale spokojnie - będę małymi krokami się rozpędzał.

- Jadąc na zawody staram się dawać z siebie wszystko i robić, co jest w mojej mocy, aby osiągnąć jak najlepszy wynik. Bardziej zależało mi na występie w Turnieju, znowu poczuć narty na nogach. Robić to co uwielbiam a wyniki miały drugorzędne znaczenie.

- Ja nie trenuję za chłopaków w drużynie, nie przerzucam za nich ciężarów na siłowni, nie skaczę za nich na skoczni. Każdy wykonuje swoją pracę i każdy skacze dla siebie. Największy wpływ na nich mają oni sami. Cieszę się, że tak jest. Mam nadzieję, że coraz częściej będziemy większą liczbą wchodzić do drugiej serii a może nawet pokusimy się o lepsze miejsca.

- Nie ma u nas w drużynie czegoś takiego, że po pierwszej serii wpadamy w samozachwyt i klepiemy się po plecach. Trzeba przecież iść na górę skoczni i oddać jeszcze jeden skok. Zawody składają się z dwóch serii, w których trzeba oddać dwa dobre skoki.

- Nie wiem czy konkurs na Bergisel będzie przełomowy. Każdy z nas może poczuje się bardziej pewny siebie. Zrozumie, że należy skakać tak jak się potrafi i wtedy będzie w porządku. Ja już na początku sezonu apelowałem do kibiców, aby byli cierpliwi. Do głównej imprezy sezonu jest jeszcze trochę czasu, do zawodów w Polsce też jest trochę czasu. Ja uważam, że następne zawody będą już takie, jak być powinny.

- Skocznia w Bischofshofen jest przyjemna, choć trudna. Długi i płaski rozbieg, trzeba mieć dużo cierpliwości. Można na niej daleko latać.

- Ważne, że zawody się odbyły i że nie musiały zostać przeniesione, choćby do Bischofshofen. Było trochę loterii ale wygrał najlepszy skoczek tutaj. Z tego, co wiem to nie wypadał z pierwszej piątki w treningach. Zasłużył sobie na wygraną.

- Nie chcę na razie mówić o tym, co dalej. Jeszcze czekają mnie jeden zawody a potem zobaczymy.

Korespondencja z Innsbrucka, Tadeusz Mieczyński


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7418) komentarze: (17)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • papa_s weteran
  @Stinger

  Kamil ma podobną średnią punktów za konkurs do Freitag'a: 34. Kamil ma dopiero za sobą trzy konkursy a Freitag dwanaście. Piotrek 12 konkursów i 102pkt średnia:8.5pkt na konkurs. Serce by chciało (zwłaszcza Kamila) żeby pojechał na loty ale trzeba skalkulować na chłodno.

 • Stinger profesor

  Stoch pokazuje że dużo nie traci do najlepszych jeśli są podobne warunki.
  Oczywiście dalej jest słabszy od Krafta, Hayboecka czy Freitaga ale Koudelka czy Schlierenzauer już nie są dużo lepsi.

  Co po turnieju? Chciałbym by Kamil pojechał na loty ponieważ punkty PŚ są mu bardzo potrzebne jednak spokojny trening by mu się przydał.

  102 pkt Stocha w PŚ, przed turniejem pomyślałem sobie że po TCSie dobrze by było gdyby Kamil miał już przynajmniej tą setkę na koncie, tym czasem po trzecim konkursie już złamał barierę stu punktów.

 • Martinn stały bywalec
  mat

  Wolisz by Stoch na Kulm zdobył 50 pkt i potem w 2 Polskich konkursach około 80 pkt? Czy może wolisz by Kamil w Kulm zdobył 0 pkt ale za to w Polskich konkursach stał 2 razy na podium?

 • StaryKibicSkokow bywalec

  Przecież kamil podobno ma trenować z innymi, to jak w końcu jest?

 • Saymon19 weteran
  neonek18

  Że tak powiem, on może sobie chcieć, a głos ma Łukasz Wielki zwany Kruczkiem.

 • IchBinDa początkujący
  Saymon19

  No, konkretniej to średnia ważona wskazań z wszystkich punktów pomiaru, przy czym na każdym punkcie siła wiatru mnożona jest przez cosinus kąta, pod którym wieje, ale mniej więcej masz rację.

 • mat początkujący
  Kulm

  Powinien jechać i zbierać punkty, bo potem w MS będzie skakał dużo wcześniej niż czołówka.

 • MSad_ profesor
  To niech jedzie

  skakac.
  Juz i tak sie pospieszyl ze startem po rehabilitacji. ale jesli na mamucie chce skorygowac swe bledy jakie popelnia to niech jedzie.

 • haze23 doświadczony
  Kamil, zostań i trenuj w Szczyrku.

  Bardzo dokładnie oglądam skoki Kamila. Ewidentnie przy lądowaniu przenosi ciężar na prawą stronę by odciążyć lewą stopę. Na mamucie prędkości i obciążenia będą o wiele większe. Takie manewry mogą się źle skończyć.

 • neonek18 doświadczony
  Kulm

  Na onecie Kamil mówi że chce skakać w Kulm.

 • Lestek profesor
  Nie ma się czym przejmować

  Skończą się austriackie dożynki i wszystko wróci do normalności, tj. Stoch na podium.

 • Saymon19 weteran
  IchBinDa

  Widzę, że wiele osób tego nie rozumie.
  To jest suma wiatru pod narty i w plecy. Z przodu może być 2m/s na części zeskoku, na innym fragmencie 2,5m/s z tyłu, czyli dodane będzie koło 6 pkt. za wiatr o sile 2,5m/s.

 • MSad_ profesor
  matx

  jak nie znasz faktow to dlaczego popelinę siejesz ?
  Co dalej ze skokami Kamil i inni zawodnicy dowiedzieli sie przed dziesiejszymi zawodami po spotkaniu Tajnera ze sztabem szkoleniowym. Potem media sie dowiedzialy.

 • Grzesiek K początkujący
  IchBinDa

  Może i coś w tym jest, ale jeśli wiatr przy skoku Kamila był na dole boczny (nie w plecy), a na dodatek miał najmniejszy wpływ na jego skok - to te -13 pkt - było jednak mało adekwatne do warunków.

 • IchBinDa początkujący
  Grzesiek K

  To jeszcze nic, patrz tutaj:
  https://www.youtube.com/watch?v=hYeDr72mUQk

  Wiatr po 3-4 m/s, a odjęte marne 13. Mafia, po prostu mafia.
  Jak ja kocham takie teksty. Nie rozumiem czegoś? TO NA PEWNO SPISEG.

  http://koti.mbnet.fi/jsaxen/sj.pdf - przeczytać, ale już!

 • matx bywalec

  Trochę niesmak skoro o występie Kamila w Kulm dowiadują się wcześniej media niż on sam.

 • Grzesiek K początkujący
  Rekompensaty - KPINA

  Widział ktoś grafikę ze strzałkami przed skokiem któregoś z Austriaków (chyba Fettner) ? Na każdej było od 1,5 do 2,5m/s pod narty. Szybko tę grafikę wyłączyli. Po jego skoku okazało się, że dostał chyba nawet mniej niż -10 pkt za korzystny wiatr.

  Ciekawe swoją drogą jakie machlojki z tymi punktami oni tam robią.

  Jednemu dodać - drugiemu ująć - nic dodać nic ująć :D

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).