Skarb dla kibiców skoków wzbogacony o nowe aktualizacje

 • 2015-01-07 08:45

W ubiegłym sezonie informowaliśmy o nowo powstałej wówczas stronie internetowej będącej potężną bazą danych dotyczących wyników różnorakich konkursów skoków narciarskich. Strona www.wyniki-skoki.pl od tego czasu znacznie się rozrosła, regularnie pojawiają się na niej aktualizacje i modyfikacje ułatwiające korzystanie z niej.

W ostatnim czasie na stronie pojawiły się wyniki wszystkich krajowych zawodów, jakie znajdują się w kolekcji jej autora, Adama Kwiecińskiego oraz znaczna część zbiorów dotyczących konkursów zagranicznych. Strona stała się bardziej czytelna dzięki filtrom wprowadzonych w zakładce 'zawody' i 'zawodnicy'. Można na niej znaleźć wyniki około 18 000 skoczków i skoczkiń. Od niedawna jest też dostępna w wersji angielskiej (EN w pasku menu).

Autor zwraca się z prośbą do wszystkich pasjonatów skoków o pomoc w dalszym rozwoju strony. Wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć ten ambitny projekt, są w posiadaniu wyników konkursów skoków różnej rangi, proszeni są o kontakt pod adresem adkwiecinski@gmail.com .


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6746) komentarze: (23)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Kolos profesor

  Generalnie to aż dziw że redakcja ma takie możliwości dotarcia do niemal wszelkich wyników a nie robi nic... Gdybym jak miał choć cześć takich możliwości jak redakcja to już dawno miałbym więcej wyników...

  I to w obu zagadnieniach o których mówię poniżej...

 • Kolos profesor
  Adrian D

  Jak cie interesuje to największa moja aktywność w kwestii statyk widać w okresie konkursów lotów - prowadzę listę wszystkich lotów co najmniej 200 metrowych:) Nikt inny czegoś takiego nie robi (no kolega Boy robi niezłą robotę i prowadzi listę rekordzistów no ale to nie to samo).

  A i wyniki Mistrzostw Polski, (dostępne na Wikipedii) nie uszczegółowiły się same, Ile godzin spędziłeś w bibliotece na wertowaniu starych gazet?? bo ja wiele.

  Resztą swoich opracowań się nie chwalę bo nie robię niczego dla poklasku (ale ty tego nie rozumiesz).

 • Adrian D. redaktor

  Te mityczne, owiane legendą wyniki Kolosa są trochę jak Yeti. Podobną istnieją, ale nikt ich nie widział.

 • anonim
  @Kolos

  Nie żebyś coś, ale póki co to nikt nie krytykuje tutaj Twojego stawiania na jakość, ale to, że krytykujesz, a nie masz niczego w zamian. Bo gdyby było jakieś porównanie... Ale go nie ma. Ciężko wobec takiej sytuacji stanąć po Twojej stronie.

 • Kolos profesor
  adrian D

  Ja nie robię niczego dla poklasku tylko po to żeby wiedzieć :) to jest ta różnica której widać nie rozumiesz i stąd to hołubienie ewidentnych chał i błędnych informacji... po za tym jak już mówiłem - nie liczy się ilość tylko jakość... ubolewam że jednak jak ( widać) bardziej ceni się działania na ilość a jakość już jest nieistotna...

 • Adrian D. redaktor
  @kolos

  To może pochwal się swoimi zbiorami, dokonaniami, wieloletnią pracą. Opublikuj coś autorskiego, a może wtedy zamkniesz usta swoim krytykom. Jeżeli Twoje dzieło rzeczywiście będzie na wysokim poziomie to wszystkie Twoje uwagi staną się zasadne. Bo na razie to tylko się chwalisz i chwalisz jakich to Ty cudów nie dokonujesz, a wszyscy wokół robią według Ciebie chałę. Tyle, że oni publikują i zyskują poklask swoją pracą, a Ty tworzysz coś dla siebie i karzesz wszystkim wierzyć na słowo, że to jakieś niewyobrażalnie fantastyczne rzeczy.

 • anonim
  --

  Naprawde super strona, skarbnica wiedzy, tak trzymac!

 • Snoflaxe stały bywalec

  Podpisuję się pod wypowiedzią Adriana :)

  @Kolos, skoro znajdujesz błędy, wyślij maila i tyle. Ostatnio wysłałem info o błędzie i 5 minut później było poprawione. Przecież on nie robi tego tylko dla siebie i chyba zależy mu na tym, żeby było to fajnie i poprawnie zrobione.
  Wielokrotnie się chwaliłeś, jakie to wyniki zawodów krajowych wyciągnąłeś ze starych gazet, więc jeśli posiadasz takie możliwości, poskanuj coś, prześlij panu Adamowi i nie marudź ;)

  Cieszę się, że Autorowi nie brakuje zapału i mam nadzieję, że znajdzie merytoryczne i finansowe wsparcie i ta baza będzie się rozwijać. Choć jak została opublikowana w marcu, to byłem pełen podziwu i stwierdziłem, że "więcej już na pewno nie będzie", a jednak miło się wszyscy zaskakujemy :)

 • Kolos profesor

  Wypraszam sobie. Po prostu ja nie hołduję niechlujstwu i bałaganowi co niestety w temacie skoków zdarza się nad wyraz często. Nie mam sobie nic do zarzucenia, zrobiłem i robię w kwestii odtwarzania wyników skoków bardzo dużo . Mało kto przeszukuje ar hiwalne gazety, ja to robię. Pan Szatkowski niestety tworzył artykuły wyjątkowo niechlujnie, a ostatnio w tej tematyce się nie udziela...

 • Adrian D. redaktor
  @kolos

  Dla mnie nawet te szczątkowe wyniki są miejscami skarbem nieocenionym - zdobycie wyników konkursów na skoczniach w Sopocie czy Krakowie sprzed kilkudziesięciu lat to kosmos. Dla Ciebie to podrzędne zawody krajowe, dla mnie sól tego sportu. Poza tym baza nie jest skończona, zamknięta, a cały czas się rozwija udoskonala i poprawia. Przy takiej ilości materiału jakieś drobne niedociągnięcia są nieuniknione. Autor jest jednak tak zaangażowany w ten projekt, że z pewnością pewne usterki, jeżeli tak to można w ogóle nazwać, będzie korygował. A Tobie tak naprawdę nikt nigdy nie dogodził. Zawsze byłeś malkontentem, szukałeś dziury w całym i marudziłeś przy każdej okazji. Nie ważne czy była to praca Szatkowskiego, Hetnała czy teraz Kwiecińskiego, zawsze musiałeś się wyróżnić, jako jedyny często, kręcąc nosem.

 • sakala początkujący

  Fantastyczna strona, unikalna w skali światowej (kiedyś podobną rolę pełniła japońska Ski Jump Data Base, ale od dawna już nie istnieje).
  Słowa podziękowania dla autora, który wykonał tytaniczną wprost pracę.
  Spróbuję wyszperać coś z wyników w swoich archiwach - zgrywałem je kiedyś na CDr.

 • dervish profesor

  Bardzo pożyteczna stronka. Podziw dla autora, który wykonał wręcz tytaniczna pracę gromadząc taka ilość danych.
  Ważna jest treść i funkcjonalność a nie estetyka i grafika (to uwaga do tych którzy czynią zarzuty, że strona mało efektowna).
  Na stronie można znaleźć ważne informacje, których próżno szukać w wiki albo na stronach FIS czy PZN.
  Przed chwilą wrzuciłem do wyszukiwarki nazwisko Sebastian Hebel i informacje które znalazłem w bazie były więcej niż satysfakcjonujące. Na stronie FIS próżno szukać wyników zawodów krajowych, a zgromadzenie przy pomocy google tak szczegółowych informacji jakie od ręki można uzyskać z bazy www.wyniki-skoki.pl trwałoby całe wieki (o ile w ogóle dałoby sie do nich dotrzeć.)

 • Stinger profesor

  Wielki szacun za taką robotę.

 • Kolos profesor
  Snoflaxe

  A co do dziadowania z wynikami ze strony FIS-u to racja. Mało który związek narciarski ma bazę danych w takim kiepskim stanie...

 • Kolos profesor
  Snoflaxe

  Nadal jest bałagan w zakładce "Olimpiada młodzieży" igrzyska olimpijskie młodzieży (Innsbruck 2012) są zmieszane z EYOFem (reszta) choć już przynajmniej nie ma tam wyników z igrzysk azjatyckich :)

  Po za tym nie jestem pewien na ile można ufać tym klasyfikacjom końcowym z tych zawodów gdzie nie ma pełnych wyników (np. Puchar Europy z niektórych lat).

  Zresztą nie widzę sensu dodawania wyników z podrzędnych zawodów krajowych gdzie nawet pełnego imienia i nazwiska zwycięscy nie da się podać... Zwłaszcza przy brakach wyników z tak istotnych zawodów np. jak Memoriał Bronisława Czecha, Inne cykle tez mogłyby być solidniej opisane a darować sobie (na razie) dodawania szczątków wyników z podrzędnych zawodów krajowych.

  No i autor raczej nie korzysta ze starych gazet a dużo wyników by tam znalazł, przynajmniej medalistów. Wiem bo sam w ten sposób odtwarzałem wyniki mistrzostw Polski w skokach i parę jeszcze innych.

  No i całkiem sporo ma autor braków w wynikach z zawodów krajowych po 2001 roku, jak na generalną łatwość dostępu do nich to dziwne.

  Generalnie metoda pracy autora to nie moja bajka, ja tam zawsze cenie jakość a nie ilość, może nie będzie pełnych wyników ale będą medaliści z całego cyklu zawodów a nie jakieś pojedyncze wrzutki (np. mały memoriał Bronisława Czecha, memoriał koziołka matołka tak na szybko przykłady)

  Generalnie dużo pracy wartej wielkiego uznania i tego nie neguję tylko mam wrażenie że za dużo pracy włożonej tam gdzie nie koniecznie to potrzebne...

 • borek99 weteran
  @pepeleusz

  Data urodzenia van Hala z pewnością jest błędna, pan Adam musiał po prostu skopiować datę urodzenia Nielsa de Groota i wkleić ją dodatkowo do profilu van Hala ;)

 • Snoflaxe stały bywalec

  Zdumiewające, że FIS nie potrafi po tylu latach odtworzyć w swojej bazie starszych wyników, zgłaszane błędy są poprawiane przez kilka miesięcy minimum, a tu pan Adam zrobił wielką robotę, za co chwała :)

  @Piotruś
  No skoro autor posiada cząstkowe wyniki, to ma ich nie wstawiać, bo nie są pełne? ;)
  Nie wiem, jakie uwagi do autora kierowałeś, ale gdy ja zwracałem uwagę na błędy, to nie było żadnego problemu.

 • Kolos profesor

  Bardzo dobra baza danych ale niestety autor tej bazy niestety bardziej od jakości ceni ilość. a metoda pracy nie do końca mi się podoba. Wyników jest dużo ale często są bardzo szczątkowe (to dotyczy przede wszystkim zawodów krajowych),

  Po za tym autor zupełnie nie słucha uwag które się do niego kieruje...

 • Kierownik_kotlowni bywalec

  Znakomita baza. Podziękowania dla Autora. I mam nadzieję, że znajdzie się reklamodawca, to byłoby najlepsze podziękowanie.

 • sledzik16 stały bywalec

  Autor strony wykonał kawał dobrej roboty ... wielki SZACUN

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).