Andreas Wank: "Bardzo lubię skakać w Polsce"

 • 2015-01-10 15:42

Dzisiejszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w Wiśle przebiegał w wyjątkowo trudnych warunkach. Konkurs już wcześniej został przełożony na godziny poranne, a z powodu uciążliwego dla zawodników deszczu zamiast serii próbnej została rozegrana pierwsza, i jak się okazało - jedyna seria konkursowa. Trzecie miejsce zajął w niej złoty medalista z konkursu drużynowego w Sochi, Andreas Wank.

- Skocznia była dość dobrze przygotowana w serii próbnej, oczywiście było ciężko z powodu silnych opadów deszczu, najazd tak dobrze nie trzymał. Ale tak jak powiedziałem, skocznia była super. Mój skok był całkiem dobry, trochę spóźniony na progu, ale poza tym w porządku. Mam nadzieję, że jutro zdołam skoczyć tak samo dobrze i że czekają nas sprawiedliwe zawody w lepszych warunkach. Będę się w nich starał pokazać się od jak najlepszej strony - powiedział niemiecki skoczek.

- Czuję się tutaj dobrze, dlatego też mogłem czerpać z tego przyjemność, a z wyniku również jestem stosunkowo zadowolony, jak na te warunki. Dzisiaj było mi ciężko, ale cieszę się na piękne zawody i podchodzę do tego z radością. Bardzo lubię skakać w Polsce, mam stąd zawsze bardzo dobre wspomnienia. Zaczęło się to od 2008 roku i Mistrzostw Świata Juniorów, od tego czasu zawsze czuję się tu ekstremalnie dobrze i wiem, że jestem tu zawsze mile widziany. Widzowie tutaj są zawsze super, zwłaszcza na zawodach Pucharu Świata, więc to wielka frajda tutaj skakać - zachwycał się Wank.

- W drugiej serii było bardzo trudno, widzieliśmy, że pierwsi skoczkowie mieli problemy na progu, więc uważam, że była to dobra decyzja, aby odwołać drugą serię. To był trudny dzień, ale miejmy nadzieję, że jutro będziemy mieli lepszą pogodę i lepsze warunki. Jutro chciałbym ponownie być w pierwszej trójce, w przyszłym tygodniu natomiast jadę do Japonii na zawody Pucharu Kontynentalnego, gdzie chciałbym być tak dobry, żebym wskoczył z powrotem do składu na Puchar Świata. Jeżeli to mi się uda i utrzymam się tam, to mam szansę na powołanie do kadry na Mistrzostwa Świata w Falun - zakończył.


Anna Libera, źródło: informacja własna
oglądalność: (6222) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor
  kasztelan

  Patrząc na to że PK kończy się w niedzielę a PŚ zaczyna w piątek/czwartek to na 3-4 dni nie opłaca im się wracać. Przelecieć z Europy do Japonii zajmuje trochę czasu. Ledwo by wrócili i już musieli by wracać do Japonii ponieważ czas przelotu też jest całkiem spory.

 • anonim
  @kasztelan

  Niby po co mają wracać?

  Jasne że zostają.

  To nie takie hop siup przelecieć do Japonii i z powrotem niecały tydzień później być tak naprawdę ;).

 • kasztelan weteran
  Wank

  Ciekawi mnie, czy zawodnicy którzy wybieraja się zarówno na PK w Sapporo, jak i odbywane tydzień później PŚ (wydaję mi się że Wank może tam być) wracają do swoich krajów, czy zostają na miejscu?

 • Stinger profesor

  Jakby to powiedział Szczęsny - Wank to mistrz świata juniorów z Zakopanego.

 • Saymon19 weteran

  Jak to możliwe, że nigdzie nie ma skoku Hlavy? Nikt nie nagrał? wątpię...

 • anonim
  No nie powiem,

  Zbychu tutaj pasuje konkretnie na tej fotce :)

 • jma profesor
  Soczi nie Sochi

  Litości...

 • jakledw12 weteran
  -

  Andreas Wank zajął trzecie, nie drugie miejsce.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).