Składy Finów i Norwegów na polskie konkursy PŚ

 • 2015-01-12 15:12

Puchar Świata nabiera tempa, już w tym tygodniu najlepsi skoczkowie świata o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej powalczą w naszym kraju. W poniedziałek poznaliśmy składy reprezentacji Finlandii oraz Norwegii, które pojawią się w Wiśle i Zakopanem.

Skład Finlandii:

- Lauri Asikainen (21. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2014/2015)

- Jarkko Maeaettae (28.)

- Anssi Koivuranta (53.)

Skład Norwegii:

- Anders Fannemel (6. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2014/2015)

- Rune Velta (12.)

- Anders Jacobsen (16.)

- Johann Andre Forfang (26.)

- Daniel Andre Tande (34.)

Dodatkowo Finowie podali także nazwiska trzech skoczków, którzy w ten weekend wezmą udział w Pucharze Kontynentalnym w Sapporo. Są to: Sebastian Klinga, Ville Larinto oraz Sami Niemi.


Dominik Formela, źródło: skijumping-online.com
oglądalność: (11649) komentarze: (85)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  3 Finów :-)

  Nie sadzilam ,że kiedykolwiek tak ucieszy mnie brak fińskiej druzyny w sobotnich zawodach:-) cóż poraz pierwszy od lat nie mogę ich dopingowac na miejscu w Zakopanem więc będzie mniej bolalo:-)

 • Stefan początkujący
  Finlandia

  Szkoda że finowie nie wystawią drużyny w drużynówce.

 • EmiI profesor
  @dervish

  Tylko nie wiadomo jak te wizy interpretować. Czy nasi jadą jak na wycieczkę, kiedy wiz w ogóle nie trzeba czy jak do pracy? Wnioskuje że ta pierwsza bo przecież nie mają umowy z żadnym japońskim podmiotem.

 • anonim
  skład!

  Skład Norwegów nieco szerszy na Wisłę i Zakopane

  http://www.skiforbundet.no/hopp/nyhetsarkiv/polen-og-japan/

 • anonim
  3 konkursy w Zakopanem

  Będzie powtórka z 2011 roku, czyli trzy konkursy w Zakopanem.

 • anonim

  Redakcja oczywiście nie sprostuje bzdur napisanych w newsie i dlatego takie wypowiedzi pana poniżej...

  Oprócz wymienionych w tekście Norwegów w Polsce będą skakać Bardal i Hilde.

 • anonim
  Megaolewka jak w Japonii

  Nie sądziłem że Finowie (tylko 3) i Norwegowie (tylko 5) tak oleją ciekłą cieczą Wisłę i Zakopane!!!

 • Raptor początkujący
  Prognozy

  Zwykle się nie sprawdzają, oby było tak samo

 • anonim
  Pogoda

  Niestety w Wisle raczej sie nie odbedzie:

  14.01.2015: Wiatr 2 m/s
  15.01.2015 (Dzien konkursu): Rano 4 m/s, Poludnie 7,2 m/s, Wieczor 8,3 m/s i w porywach do 18,3 m/s (Konkurs niestety o 17:30 wiec w najgorszym czasie)
  16.01.2015: 4 m/s

  Niestety tak wyszlo ze dzien przed i po zaplanowanym konkursie by szlo skakacz ale na przelozenie konkursu raczej nie ma szans. Szkoda, raz na rok jest dlugi polski weekend zawodow a juz 1/3 sie nie odbedzie.

 • tlen weteran

  limit na caly period mamy 6 ,w PS. 5 z listy i jeden z kontynentala.

 • Stinger profesor
  buchcio

  Nie twierdzę że nie ale patrząc tak z drugiej strony co mają powiedzieć? Skoro TVP bez przerwy ich o to pyta to nie chcą się sprzeciwiać... Ja tam lubię konkursy w Polsce ale nie lubię tego chwalenia jako to wszystko świetne... Jakby na każdej skoczni były takie pytania to podejrzewam że byłyby wszędzie takie same.

 • veltomanka bywalec

  Jeszcze na skoczni idzie wytrzymać te wuwuzele ale na mieście jest to naprawdę irytujące.

 • HKS początkujący

  @buchcio

  Przecież w TVP pytają "Dlaczego lubisz skakać w Zakopanem";) Oczywiście że fajnie jest rywalizować przy takim tłumie ale osobiście najbardziej z tych tłumów podoba mi się Insbruck czy Oslo - taki schemat skoczni jest najlepszy i taki "oldschoolowy". W Polsce szczególnie ta moda na wuwuzele jest straszna (w moim odczuciu), jak ktoś stał kiedyś zaraz przy trąbie to nie miał łatwego kibicowania;)

 • buchcio początkujący
  Stinger

  oj może tak sam klasyfikowane ale spytaj się zawodników że dla nich to są wyjątkowe zawody ze względu na naszych wspaniałych kibiców

 • Stinger profesor
  buchcio

  Też lubię zawody w Polsce ale konkursy w Polsce mają taki sam prestiż jak w Lillehammer, Titisse czy Oslo. Te zawody są klasyfikowane jako zwykłe zawody PŚ więc nie ma takiego prestiżu jak na IO, MŚ czy TCS.

 • buchcio początkujący

  Co tu dużo mówić konkursy w Polsce to jest prestiż i wystąpić w Polsce to naprawdę dla tych skoczków prestiż. Takiej atmosfery jak w Polsce to nigdzie na świecie nie ma. Polscy kibicie NAJLEPSI NA ŚWIECIE SĄ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • anonim

  Bardal i Hilde będą skakali w Wiśle i Zakopanem.

 • Stinger profesor

  Skoro Bardal i Hilde jednak też poskaczą w Polsce to mocny skład przysyła Stoeckl.
  Szkoda że nie ma Sjoeena ale będzie w Japonii więc dobra informacja.

  Finowie we trzech, a więc olewają drużynówkę.
  Zamiast tylu drużynowych w sezonie mogliby zrobić indywidualny bo znowu będzie mało drużyn.

 • yyy profesor
  Dejv

  I w sumie racja, żadnych korzyść dla juniorów z wyprawy na PK do Japonii nie będzie. Żaden nie wygra periodu, ani nie da rady wskoczyć do rankingu WRC żeby zwiększyć limit na kontynentalny.

 • pawelf1 profesor
  Napisałeś :

  Może pojechać 5 zawodników więc siłą rzeczy dla kogoś z najlepszej obecnie 7 czyli Kadra A + Zniszczoł zabraknie miejsca. Jeżeli tym kimś będzie Klimek to mając zaliczkę z polskich PK będzie mógł powalczyć o kwotę na kończących period zawodach w Planicy.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).