Christoph Stauder zakończył karierę

 • 2015-01-13 13:40

Christoph Stauder postanowił zakończyć swoją przygodę ze skokami narciarskimi. 22-letni austriacki zawodnik podał taką informację za pośrednictwem swojej oficjalnej strony na portalu Facebook. Powodem decyzji są problemy z kontuzjowanym kolanem.

Christoph Stauder poza granicami Austrii po raz pierwszy wystartował w 2007 roku. W swoim debiucie w juniorskich zawodach we włoskim Toblach odniósł zwycięstwo na obiekcie HS 74 (pokonał m.in. Petera Prevca, Thomasa Dietharta oraz Lukasa Muellera). Niestety dalsza kariera nie potoczyła się tak pomyślnie dla Austriaka.

Zawodnik pochodzący z Tyrolu, debiutu w Pucharze Kontynentalnym doczekał się dopiero cztery lata później. Miało to miejsce w styczniu 2011 roku w Bischofshofen. Do tego czasu występował przede wszystkim w konkursach z cyklu FIS Cup oraz Alpen Cup, gdzie również nie zachwycał. Najlepszym rezultatem było 5. miejsce w AC w dobrze znanym mu Seefeld. Pierwsze punkty PK zdobył 13 grudnia 2011 roku w kazachskich Ałmatach. Ostatecznie w sezonie 2011/2012 punktował tylko trzykrotnie. Pomimo niezbyt imponujących rezultatów znalazł się w kadrze na Mistrzostwa Świata Juniorów w Erzurum. Występy w Turcji może zaliczyć do udanych, gdyż w drużynie wraz z kolegami wywalczył brąz, a indywidualnie był 7.

Kolejna zima to ciąg dalszy przeciętności. Zaledwie dwa starty w PK i kilka średnich wyników w FIS Cup nie pozwoliły mu na stałe zagościć w drużynie reprezentującej Austrię na arenie międzynarodowej.

Światełkiem w tunelu okazał się sezon letni 2013. Stauder systematycznie punktował w PK, a nawet dwukrotnie uplasował się w czołowej dziesiątce, co było jego najlepszymi rezultatami w karierze. Dzięki temu w sierpniu zadebiutował w Letniej Grand Prix w Courchevel.

Świetnie rozpoczął się dla niego sezon zimowy 13/14. W norweskiej miejscowości Rena, Austriak uplasował się na 5. pozycji. Był to jego najlepszy konkurs w całym sezonie. W styczniu, w wieku niespełna 22 lat zadebiutował w Pucharze Świata. W ostatnim konkursie 62. Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen zajął 46. miejsce, a w systemie KO musiał uznać wyższość Kamila Stocha. Sezon zakończył się dla niego przedwcześnie. W lutym podczas PK w austriackim Seefeld zerwał więzadła krzyżowe, przez co pauzował kilka miesięcy. Powrót do pełnej sprawności i formy okazał się niemożliwy, czego efektem jest zakończenie kariery.


Dominik Formela, źródło: facebook.com
oglądalność: (7077) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • sledzik16 stały bywalec

  Skoro ma się męczyć to słuszna decyzja.

 • Arko początkujący
  Ehh...

  Austriacy są tak czy siak w komfortowej sytuacji - w sumie jak zwykle zresztą. Schlierenzauer - nie lubię go, zawsze symbolicznie dmucham mu w plecy, ale jednak nie sądzę, żeby się wypalił - może jeszcze dużo wywalczyć. Do głosu dochodzą Kraft, Hayboeck, z ! na Krafta. Do tego jest Kofler...nieco zagubiony,ale ciągle z wielkimi możliwościami i nie wiadomo kiedy odpali.
  jest jeszcze zaplecze z osiągnięciami - m.in Diethart(może się znowu obudzi), Fettner(już nie raz pokazywał na co go stać).
  Nie ma mowy o żadnej rozsypce.


  Szkoda mi w tym wszytskim japończyków, którzy mają sytuację niewiele lepszą od naszej i raczej na poprawę się nie zanosi.
  Kasai-przepaść-Ito-Takeuchi-reszta.

 • anonim
  Kibicek

  Jak rozspyka? Co ty pleciesz? Kariery pokończyli wiekowi zawodnicy (Koch, Loitzl), spełniony skoczek z syndromem "strachu/wypalenia psychicznego" oraz młody chłopak, którego karierę zahamowały kontuzje. Żaden z nich nie wniósłby już nic do rywalizacji. Może tylko Morgi... lecz pamiętajmy, że bez komfortu psychicznego i nowej motywacji, nic by nie osiągnął. Austria ma Schlierenzauera, który do 2018 roku raczej wytrzyma. Ma wschodzące gwiazdy Krafta, Hayboecka i Dietharta, który teraz jest bez formy, ale w końcu wróci. Są zdecydowanymi faworytami do złota. Bo posiadają trzech pewnych zawodników. Która reprezentacja jest tak pewna, jak austriacka? Przestań więc głupoty gadać. "Rozsypka" była chwilowa - okazuje się jednak, że urosło im kolejne pokolenie, co ciekawe bliskie Gregorowi, który (o dziwo!) jest z nich najstarszy. W zanadrzu mają jeszcze Andiego Koflera... który mam nadzieje wróci jeszcze do świetnego skakania. :D

 • Wojciechowski profesor
  @kibicek

  Ojej, już tylko trzech Austriaków w pierwszej dziesiątce i tylko dwóch na czele. Kryzys pogłębia się.

 • seba początkujący

  Kasai mógłby być ojcem Staudera.

 • anonim
  oby

  oby Andi Kofla nie byl nastepny, ale spokojnie, to silny psychicznie zawodnik i na pewno sie tak latwo nie podda.

 • Lestek weteran
  -

  24-letni zawodnik? Panie redaktorze, jakim algorytmem się Pan posłużyłeś, bo moim za chińskiego boga tyle nie wychodzi...

 • anonim
  Austria w rozsypce

  Morgi, Loitzl, Stauder, kto będzie następny? Może Śliri

 • Stinger profesor

  Kariery to on nie zrobił ale brąz z MŚJ ma.
  Drugi Austriak w zaledwie kilka dni postanowił zakończyć karierę. Takim tempem do końca sezonu nie będzie miał kto startować.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).