Maciej Kot: "Droga, którą obrałem była dobra"

 • 2015-01-15 15:09

Po miesięcznej przerwie od startów w Pucharze Świata poświęconej na treningi, Maciej Kot powrócił do rywalizacji z najlepszymi skoczkami na świecie. Na dobry początek zakopiańczyk wygrał kwalifikacje do konkursu PŚ w Wiśle, co pozwala mieć nadzieję na powrót Polaka do czołówki, w której bez wątpienia znajdował się jeszcze zeszłej zimy.

Zwycięstwo w kwalifikacjach dać Maćkowi skok na odległość 134,5 metra - "Myślę, że to dobry prognostyk przed konkursem, chociaż w tak trudnych warunkach ciężko coś prognozować. Skok był bardzo dobry, wynik także, to dodaje pewności siebie i pokazuje, że droga, którą obrałem była dobra. Jeśli tylko warunki pozwolą i szczęście dopisze, to nie widzę przeszkód, żeby walczyć o wysokie lokaty."

Maciej Kot skomentował także warunki jakie panowały na skoczni podczas kwalifikacji - "Jury miało dzisiaj bardzo ciężkie zadanie, bo wiatr się zmieniał cały czas. Musieli balansować na granicy, bo jeśli belka byłaby zbyt niska, a wiatr się obrócił, to zawodnicy nie mieliby szans zakwalifikować się do konkursu. Było kilka takich niespodzianek np. Kranjec, Kraus, Kofler - tych zawodników wyciął dzisiaj wiatr. A z drugiej strony, jeśli na dole pojawiały się dobre warunki to mieliśmy przykład Kamila, Nejca Dezmana czy przede wszystkim Andersa Bardala, który coś zrobił sobie w nadgarstek. Szkoda takich zawodników. Ciężko przewidzieć jaki wiatr będzie za pół minuty. Belka była dobrze ustawiona, ale czasami okazywała się zbyt niska lub za wysoka.Nie można mieć tu pretensji do jury - nie można przewidzieć pewnych podmuchów."

Jak zawsze podczas polskich konkursów, ważną rolę pełnią kibice zgromadzeni na trybunach - "Czuć od rana obecność kibiców. Już na kwalifikacjach było dużo ludzi, a to dopiero poranek, główne emocje zaczną się wieczorem. Mamy nadzieje na komplet publiczności, a atmosferę się nie martwimy, bo przyjadą najlepsi kibice na świecie i oni stworzą niezapomniane widowisko. My ze swojej strony, mam nadzieję, dołożymy fajne skoki i dobre wyniki."


Paweł Guzik, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5174) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Zgadzam się z @pies. Kot to marny zawodnik-udowodnił to w konkursie! lol

 • pies początkujący
  kot lol

  i kot pokazał sie jak junior panie kibic skokow narciarskich skoncz pan wstydu oszczedz

 • kibic_skokow_narciarskich stały bywalec

  Ciekawe gdzie są ci co pisali że nie wyobrażają sobie tego zawodnika w konkursie i zamiast niego widzieli by juniora.A juniorzy własnie pokazali na co ich stać w kwalifikacjach.
  Pisałem przy 1-szym konkursie PK w Wiśle że Kot się przełamie i sprawdza się to.

 • Stinger profesor

  Maciek po wygraniu w PK wreszcie zaskoczył pozytywnie. Dzisiaj pierwszy skok był słaby ale ten drugi to już pokaz że Maciek ma spore możliwości. Punkty muszą być i powrót do drużyny.

 • hmm początkujący

  Kot jak kot, chodzi własnymi ścieżkami. I dobrze... Czym dalej od Kruczka tym lepiej.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).