Dawid Kubacki: "Najlepsza jest metoda małych kroczków"

 • 2015-01-15 23:19

Podczas jedynej serii czwartkowego konkursu w Wiśle punkty zdobyło siedmiu naszych zawodników. Wśród nich m.in. Dawid Kubacki, który uplasował się na 16. pozycji.

- To kolejne jednoseryjne zawody w Wiśle. W ostatni weekend na jednej serii zakończyły się również dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego. Zaczęło za mocno wiać i mogło być niebezpiecznie. Oddałem dziś trzy dobre skoki i jestem zadowolony ze swojego występu – powiedział skoczek.

Kubacki przyznał, że obiekt im. Adama Małysza nie należy do jego ulubionych. - Ta skocznia jest dosyć trudna i nie wszyscy zawodnicy ją lubią, a ja jestem jednym z nich. Trzeba jednak skakać na niej jak na każdym innym obiekcie. Dzisiejsze skoki były dobre, więc nie narzekam. Telemark w pierwszej serii nie był rewelacyjny, ale lepszy niż rano. Przynajmniej wiem nad czym popracować przed zawodami w Zakopanem – skomentował.

24-letni skoczek zapytany o to, czy odczuwa presję wyników ze strony kibiców, odpowiedział: Oczekiwania od dłuższego czasu są duże, ale jeżeli sami będziemy ją na sobie wywierać to ciężko o poprawienie błędów. Najlepsza jest metoda małych kroczków. Myślę, że wkrótce doczekamy się fajnych występów i podium, nawet z trzema polskimi zawodnikami – podsumował.

Katarzyna Skoczek, korespondencja z Wisły


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4198) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Paula początkujący
  świetnie

  Ludzie jak wy marudzicie... Ważne że chłopak sie stara i odnosi sukcesy. Trzymamy kciuki za Zakopane powodzenia

 • anonim
  Kubacki

  Pan skoczek Kubacki to prawdziwy mistrz ściemy.
  Wiadomo nie od dziś że nie lubi skakać daleko bo jest bojaźliwy.

 • anonim
  male kruczki

  ta male kruczki.. jakas ogromna góra przed wami jak od 5 lat trzeba nadal malymi kruczkami

 • nina początkujący

  Dawidzie,uważaj,bo może braknąć czasu na te małe kroczki,mieliście całe lato i nic

 • anonim

  Zobaczymy ile mu da te "wykladanie sie na narty" jak bedzie mial duzy + za wiatr. Syndrom Worka sie nie traci przes jeden udany konkurs. On nawet nie potrafi punktowac chocby w 3 konkursach pod zad.

 • anonim
  Kubacki

  przede wszystkim zaczyna się kłaść na narty, a to od razu procentuje metrowo.. Wiadomo, że podwiało, ale starym stylem worka, by nie uleciał tak daleko, teraz się wykłada i widać progres..

 • anonim

  Kubacki dzisiaj miał huragan pod narty, więc musiał odlecieć, ja tam żadnego małego kroczku nie widzę, to jest raczej stagnacja

 • jma profesor
  Dlaczego minimalista?

  Że mówi o metodzie małych kroków z jednoczesny zdjęciem presji? Toż to była metoda Kamila. Ile lat mu zajęło wejście na szczyt? Pierwsze sukcesy osiągał w wieku znacznie późniejszym niż Morgenstern, Schlierenzauer czy Kraft. A nawet Małysz. A presja? Wiemy co z Kamilem zrobiła w Predazzo na średniej, albo w zeszłym roku na TCS. Kamil umie sobie z nią radzić, bo ma psychologa w domu. A reszta? Psycholog jest KONIECZNY, bo może chłopaki sami nie potrafią tej presji zdjąć, co było dziś widać po Kocie i Żyle. I nawet po naszym świetnym Kamilu.

 • anonim

  Kurcze ale on jest minimalista.

 • Xander początkujący

  No Dawid dziś pokazał że jest mocnym punktem naszej drużyny w tym sezonie. Jest wielu którzy go krytykują a dla mnie nie zasługuje na taką krytykę. Od początku trzyma niezły poziom i jest aktualnie naszym numerem trzy w kadrze.

 • Stinger profesor

  Dzisiaj Kubacki fajny występ. Oczywiście wiaterek na pewno nie przeszkadzał ale 16 miejsce jest bardzo dobre jak na niego. Oby tak dalej.

 • anonim

  "...podium, nawet z trzema polskimi zawodnikami"
  Co on bierze? Też bym sobie kupił...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).