PK w Sapporo: Sjoeen i Lanisek najlepsi na treningach

 • 2015-01-16 21:11

Po porannym konkursie z cyklu Pucharu Kontynentalnego na Miyanomori (HS 100), skoczkowie tradycyjnie przenieśli się na większą Okurayamę. Na dużej skoczni w Sapporo rozegrano dwie serie treningowe, w których najdalej lądowali Phillip Sjoeen oraz Anze Lanisek.

I seria:

W pierwszej serii treningowej zdecydowanie najdalej poszybował Phillip Sjoeen. Norweg poszybował na 136. metr. Aż 10 metrów bliżej swoje loty zakończyli Yumi Harada i Manuel Poppinger. Japończyk i Austriak ex aequo zajęli drugie miejsce.

W ścisłej czołówce uplasowali się także: Yukiya Sato (125 metrów), Daniel Wenig (124,5 metra) oraz Anze Lanisek (123,5 metra).

Wyniki I treningu PK w Sapporo (HS 134); 16.01.2015
Lp. Zawodnik Kraj Odl.
1 SJOEEN Phillip NOR 136.0
2 POPPINGER Manuel AUT 126.0
2 HARADA Yumu JPN 126.0
4 SATO Yukiya JPN 125.0
5 WENIG Daniel GER 124.5
6 LANISEK Anze SLO 123.5
7 SCHIFFNER Markus AUT 122.5
8 GANGNES Kenneth NOR 121.0
8 AIGNER Clemens AUT 121.0
8 JOHANSSON Robert NOR 121.0
8 BICKNER Kevin USA 121.0

II seria:

Wyniki drugiej rundy pokryły się z rezultatami pierwszej. Tym razem najlepiej wypadł Anze Lanisek. Słoweniec wylądował na linii oznaczającej rozmiar obiektu, a więc na 134. metrze. Drugą pozycję wywalczył Yukiya Sato. 19-letni reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni doleciał do 130. metra. Miejsce trzecie dla Phillipa Sjoeena (129,5 metra).

Na miejscu czwartym uplasował się Yumu Harada (128 metrów). Ex aequo na piątym miejscu serię zakończyli dwaj Finowie. Sami Niemi oraz Ville Larinto uzyskali 122,5 metra.

Wyniki II treningu PK w Sapporo (HS 134); 16.01.2015
Lp. Zawodnik Kraj Odl.
1 LANISEK Anze SLO 134.0
2 SATO Yukiya JPN 130.0
3 SJOEEN Phillip NOR 129.5
4 HARADA Yumu JPN 128.0
5 NIEMI Sami FIN 122.5
5 LARINTO Ville FIN 122.5
7 GANGNES Kenneth NOR 121.5
8 AIGNER Clemens AUT 120.0
8 ITO Masamitsu JPN 120.0
8 POLASEK Viktor CZE 120.0

Pełne wyniki treningów dostępne są >>>TUTAJ<<<.

Program zawodów PK w Sapporo:

17.01.2015 (sobota):

02:00 - seria próbna

03:00 - pierwsza seria konkursowa

18.01.2015 (niedziela):

02:00 - seria próbna

03:00 - pierwsza seria konkursowa

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy do wspólnego komentowania skoków na naszym czacie >>. Jednocześnie prosimy, by nie robić tego w komentarzach.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4365) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dejw profesor
  @Stinger

  Mówisz - masz, Sjoeen dziś znokautował rywali ;)
  Dużo niespodzianek (największa to drugie miejsce Rhoadsa), konkurs był loteryjny.

 • yyy profesor
  crimson

  Tutaj przedstawiono tylko skrócona wersje, czołówkę treningów.

 • anonim

  Ale tłumy na treningach. Przykro się na to patrzy :) To już bardziej atrakcyjne są zawody o Puchar Solidarności albo Prezesa PZN :D

 • Stinger profesor

  Liczę że Sjoeen wreszcie wygra w PK i wróci do rywalizacji w PŚ. W zasadzie wraca na PŚ w Sapporo ale oby dobrymi startami zapewnił sobie na stałe miejsce w elicie. Poza tym liczę że pojedzie na MŚ.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).