FC w Kranju: Stękała zdominował trening

 • 2015-01-17 11:58

Za nami poranna seria treningowa na obiekcie Bauhenk w Kranju. Zdecydowanie najdalej poszybował lider klasyfikacji generalnej FIS Cup - Andrzej Stękała. Podopieczni Roberta Matei zajęli trzy pierwsze lokaty.

Wszystko wskazuje na to, iż sobotni konkurs będzie potyczką polsko-słoweńską. W serii treningowej najdalej zdecydowanie poszybował Andrzej Stękała (108 metrów). Ex aequo na drugiej pozycji sklasyfikowani zostali Łukasz Podżorski i Przemysław Kantyka (102,5 metra).

Za plecami naszych rodaków znalazło się aż pięciu reprezentantów gospodarzy. Punkt konstrukcyjny przekroczyli: Ziga Mandl (101 metrów), Gasper Bartol oraz Matic Kramarsic (obaj 100,5 metra).

Początek konkursu o godzinie 11:00.

Wyniki treningu FC w Kranju (HS 109); 17.01.2015
Lp. Zawodnik Kraj Odl.
1 STĘKAŁA Andrzej POL 108.0
2 PODŻORSKI Łukasz POL 102.5
2 KANTYKA Przemysław POL 102.5
4 MANDL Ziga SLO 101.0
5 BARTOL Gasper SLO 100.5
5 KRAMARSIC Matic SLO 100.5
7 POGRAJC Andraz SLO 99.5
8 JUDEZ Dejan SLO 99.0
9 BODMER Pascal GER 98.5
10 PRISLIC Ernest SLO 97.5
10 MORASSI Andrea ITA 97.5
15 GUT Paweł POL 96.5
16 RUDA Adam POL 96.0
20 JARZĄBEK Dawid POL 95.5
49 WĄSEK Paweł POL 80.5
52 SKUPIEŃ Damian POL 78.5
55 CZYŻ Bartosz POL 76.0

Pełne wyniki treningu dostępne są >>>TUTAJ<<<.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6837) komentarze: (26)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Ponurzyca profesor
  Brak aktualizacji newsa

  Noc się zbliża, aktualizacji nie ma, Redakcja chyba w Zakopcu...
  Gratulacje dla Andrzeja za 2 plac w jednoseryjnym konkursie.
  Chciałbym go zobaczyć za tydzień w Planicy na PK i później w Zakopcu.
  P.S. czyżby David wracał powoli do zawodów w wyższej lidze???

 • Stinger profesor

  Trening świetny ale konkurs nie dużo gorszy. Szkoda że Stękała przegrał z Zaunerem i to tylko o 0,1 pkt.
  Kantyka też na podium.

  Ruda dość słabo, myślałem że jest jednak w lepszej formie.

  Stękała w PŚ szansy nie dostanie ale mam nadzieję że poskacze w PK za tydzień.

 • anonim

  A Kanat Khamitov wciąż skacze :D I wciąż ostatni. Ja chciałbym wiedzieć coś więcej o tym zawodniku! Zawsze ostatni a nie najmłodszy i ZERO postępów. Czy to jakiś krewniak kogoś w kazachskim związku narciarskim? Kto mu funduje te ewidentne wycieczki.

 • yyy profesor
  Stękała

  Już nie mówicie, ze lepiej aby Stękała w PK w Japoni startował. Za tydzień w Planicy powinien dostać szanse.

 • Komornik początkujący
  *---

  Czo ten Bodmer. On startował w pucharze swiata zdobywajac punkty ..

 • M_B profesor

  Zobaczymy jak jutro Stękała sobie poradzi, jak drugie podium by zaliczył, to na logikę powinien dostać szansę w COC w Planicy, ale nie dostanie ;).

  Powód ? MŚJ niedługo.

  Andrzej niestety musi się zadowalać zawodami na które jest za dobry, a jak się jest na coś za dobrym, to... to coś nie rozwija.

 • Martinn stały bywalec

  Stękała wyrasta z tego Fis Cupu.

 • anonim
  Zakopane

  W Coc powinni zabrac najlepsza szustkez Fis Cupa

 • dejw profesor

  Druga seria odwołana.
  A więc kolejne, szóste w sezonie podium Stękały, oraz drugie Kantyki.

  Ruda gdzieś chyba formę zagubił, za to Stękale jak najbardziej należy się szansa występu co najmniej w CoC.

 • pepeleusz początkujący

  Skład na Wisłę wydawał się dobry, ale teraz widać, że spełniły się wcześniejsze przepowiednie- powołali Rudę na PŚ dopiero wtedy jak formę stracił a Stękale nie dali szansy na polskich COC aby walczył o PŚ.

 • Brendol początkujący
  :D

  Właśnie miałem pisać o wynikach.

  Macie je tutaj:
  http://data.fis-ski.com/dynamic/event-details.html?event_id=36555
  Klikacie w żółtą strzałkę i tam macie wyniki treningów itp...

 • dejw profesor

  Pierwsza seria rozpoczęła się z godzinnym opóźnieniem.
  Prowadzi Zauner o 0,1 przed Stękałą, trzeci Kantyka traci ponad 5 punktów.
  13 Podżorski, 16 Jarząbek, dopiero 20 Ruda, 23 Gut. Skupień, Czyż i Wąsek bardzo daleko.

 • Filip początkujący
  Skoki narciarskie

  Andrzej Stękała na PŚ!

 • anonim
  -

  Brać tego Stękałę na PŚ!

 • anonim
  pytanie

  a gdzie jest relacja ?

 • MarQ bywalec

  Największym sukcesem Morassiego w PŚ było zajęcie miejsca na podium w Oberstdorfie w sezonie 2006/2007

 • borek99 weteran
  @ciekawy

  Medal na MŚJ zdobył Diego Dellasega, a nie Morassi.

 • MarQ bywalec

  Już ponad półtorej godziny minęło od rozpoczęcia konkursu i jak nie było wyników po pierwszej serii, tak nadal nie ma. Czyżby tam także wiało zbyt mocno?

 • anonim
  Andrea Morassi

  Tak swoją drogą to Andrea Morassi ładnie się stoczył, pare lat temu rywalizował z powodzeniem w Pucharze Świata, a gdy zdobył medal na MŚ juniorów wydawało się, że będzie to nadzieja Włoch, taki drugi Cecon, a tutaj kompletny niewypał, nie radzi sobie nawet w FIS CUP, żal trochę.

 • Xander początkujący

  Widać że marnujemy spory potencjał Stękały. Chłopak powinien dostać szansę startowania w PK. Jest bardzo niedoceniany przez trenerów. Na pewno jest lepszy od Miętusa i Bieguna i powinien dostawać szansę.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).