FC w Kranju: Jednoseryjny konkurs dla Zaunera, dwóch Polaków na podium

 • 2015-01-17 21:05

David Zauner wygrał jednoseryjny konkurs z cyklu FIS Cup w słoweńskim Kranju. Austriak nieznacznie pokonał dwóch polskich juniorów - Andrzeja Stękałę i Przemysława Kantykę. Punkty zdobyło sześciu Biało-Czerwonych.

Były kombinator norweski poszybował na 107. metr obiektu Bauhenk. Pół metra dalej wylądował Andrzej Stękała. Polak przegrał z 29-letnim Austriakiem o zaledwie 0,1 pkt. Na najniższym stopniu podium stanął Przemysław Kantyka (104,5 metra).

Kolejne pozycje zajęli: Dejan Judez (104 metry), Michael Dreher (104,5 metra) i Rozle Zagar (104,5 metra).

W czołowej "30" uplasowali się także: Łukasz Podżorski (13. miejsce), Dawid Jarząbek (16. miejsce), Adam Ruda (20. miejsce) i Paweł Gut (23. miejsce).

Niedzielny konkurs w Kranju rozpocznie się o godzinie 10:00. Na 9:00 zaplanowano serię próbną.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup >>


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6735) komentarze: (18)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jdws początkujący

  Dzisiaj dużo słabszych konkurs dla naszych. Po I serii najlepszy - Kantyka dopiero 15, oprócz niego w drugiej serii tylko Jarząbek (24) i Podżorski (28). Prowadzi Zauner.

  http://data.fis-ski.com/pdf/2015/JP/3903/2015JP3903RL1.pdf

 • michnar doświadczony
  -

  David Zauner jest za stary na ten cykl, sprawia mu przyjemność wygrywanie i to jeszcze ledwo z dużo, dużo mniej doświadczonymi zawodnikami? Za to Polacy prezentują się bardzo dobrze. 107,5 m, 104 to skoki naprawdę dobre na skoczni normalnej, nawet jeżeli skaczą z bardzo wysokiej belki. Na razie kariera juniorska Stękały, Kantyki, Leji, Rudy, Podżorskiego, Jarząbka itd. idzie w bardzo dobrym kierunku i mam nadzieję, że kiedyś będzie z nich pociecha.

 • Ponurzyca profesor
  Ciekawe jak dzisiaj idzie naszym?

  Tak naprawdę patrząc na klasyfikację FIS Cupu sceptycznie to nasi reprezentanci mają kilkakrotnie więcej startów nad zawodnikami z innych nacji. W tej perspektywie przewaga Andrzeja Stękały nie jest już taka duża. Nie jest też ,,bezpieczna" jeżeli chodzi o wygranie całego cyklu.
  Pomimo to mam nadzieję, że Andrzej, Przemek i Łukasz dostaną szansę w CoC.

 • anonim
  BODMER tak się zapowiadał...

  Masakracja..

 • anonim
  rok

  to Urbanc jeszcze skacze?

 • Bongiorno stały bywalec
  @ Kuba, @rossonerich22

  @Kuba

  Tak Damian Skupien to syn Wojtka Skupnia.

  @rossonerich22

  Poki co bym sie wstrzymal z taka opinia. Piotrkowi Zyle tez wielu pisalo, zeby konczyl kariere, kiedy ten seryjnie zaliczal bule na PK, a pozniej wiadomo co bylo :)

 • rossonerich22 bywalec
  Morassi

  i pomyśleć, że Morassi stał kiedyś na podium PŚ... ;) chyba najwyższa pora skończyć ze skakaniem, bo to już 2-3 sezon tak mu nie idzie

 • anonim

  Stękała na PŚ!

 • Stinger profesor

  Stękała powinien wygrać generalkę FC. Poza tym jest za dobry na te rozgrywki, kiedy dostanie szanse występu w PK?

 • anonim
  Damian Skupień

  To syn Wojtka Skupnia??

 • anonim
  Koch

  Wiem, ale Bjoern też już trochę skacze, zdobywał pkt w PK.

 • anonim

  @saymon

  no faktycznie niedawno... dobre 5 lat temu i to niecaly jeden sezon.Ruda niech sie bierze do roboty bo Wolnego wyleczą i mśj w kazachstanie zobaczy ale z perspektywy swojego pokoju ogladajac live timing

 • JankessPL doświadczony
  @Janko M

  Koch to Bjoern,a nie Martin

 • Saymon19 weteran

  37. Bodmer Pascal. i pomyśleć, że jeszcze niedawno skakał w PŚ na poziomie, powiedzmy Żyły.

 • anonim
  FIS CUP

  Judez, Meznar, Eggenhoffer, Koch,Mueller, Urbanc to chyba już tylko dla "przyjemności" (bo wątpliwa przyjemność z skoków na takim poziomie) skaczą.
  Bodmer raczej "zza grobu" już też nie wróci, a Morassi (dziś 56) też po drugiej stronie rzeki

 • asd początkujący
  Punkty za wiatr

  Czy w zawodach FC także są dodawane/odejmowane punkty za wiatr? Sądząc po notach wydaje mi się, że tak.

 • anonim
  @Johny Rotten

  Prawie Ci się udało, ale Rokita jest Austriakiem.

 • anonim
  :D

  Roland Rokita GER ---> ratunku, biją mnie Niemcy ---> Jan Rokita POL

  Przypadek? Nie sądzę :D

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).