Martin Kuenzle: Kluczowe będą najbliższe tygodnie

 • 2015-01-20 21:37

Simon Amman wraca do zdrowia po upadku, którego doznał podczas serii finałowej zawodów w Bischofshofen. Pod znakiem zapytania stoi jednak jego występ na mistrzostwach świata w Falun.

- Trudno powiedzieć, kiedy powróci na skocznię, ale z pewnością nie w najbliższym tygodniu. W kolejnym odda być może pierwsze skoki. Czy ma szanse na udział w mistrzostwach? Kluczowe będą najbliższe tygodnie – mówi jego trener Martin Kuenzle.

33–letni skoczek, który w wyniku upadku doznał m. in. wstrząśnienia mózgu czuje się już coraz lepiej. - Obecnie przebywa w domu, jednak może już delikatnie trenować. Biega, rusza się i powoli chce wrócić do skakania – dodaje Kuenzle.

Niepewny jest również start w Falun Andersa Bardala, który złamał nadgarstek podczas kwalifikacji do konkursu Pucharu Świata w Wiśle. Podobnie jak szwajcarski szkoleniowiec, trener Alexander Stoeckl na 50 procent ocenia szanse na udział swojego podopiecznego w mistrzostwach świata w Falun.


Katarzyna Skoczek, źródło: sport.tvp.pl
oglądalność: (6024) komentarze: (18)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • prevcomanka początkujący
  @bgish

  Jeśli już wymieniać, to jeszcze Phillip Sjoeen, który po upadku na treningu w Klingenthal rozpoczął starty w tym sezonie nieco później.

 • anonim

  Bardzo dużo zawodników miało problemy

  Wolny, Stoch, Wellinger, Lanisek, Fairall, Ammann, Bardal

  To wszyscy?

 • anonim

  @prevcomanka
  No tak jeszcze Nick, bardzo mi go szkoda. Miło ze strony skoczków, że są tacy solidarni i pomagają mu.

 • Stinger profesor

  @samo

  Najlepsze jest to że wszyscy i tak wiedzą jaki jest Ammann, a i tak każdego potrafi zaskoczyć...


  @michnar

  Nie do końca bym się zgodził, myślę że Bardala dalej traktuje się jako lidera mimo że to Fannemel jest najwyżej w klasyfikacji generalnej. Podobno sytuacja była w Polsce. Mimo że Stoch nie startował, a Żyła był najwyżej w PŚ to i tak nikt nie miał wątpliwości kto jest liderem tej kadry...

 • anonim
  Jak by kogoś zabrakło w Norwegii

  to Forfang uzupełni team, więc medal w drużynie pewny, chyba że Słoweńcy się sprężą na maxa i jak zwykle zamieszają.

 • Kolos profesor

  Sam Bardal mówi że na 100% do Falun pojedzie i będzie skakał choćby ze złamaną rękę:)

 • anonim

  W Norwegii chyba najciekawsza rywalizacja.
  Bardal, Jacobsen, Velta i Fannemel to raczej drużynówka, będą walczyć o czołowe lokaty. Ale są też Forfang, Sjoeen, Tande, Hilde i Hauer którzy liczą tam na występ

 • prevcomanka początkujący

  @Sljc
  Jeszcze Nick Fairall. Chyba najpoważniejsza kontuzja w tym sezonie.

  Co do Simona i Andersa, to mam nadzieję, że powrócą do rywalizacji w Falun. Bardal będzie bronił tytułu na NH, Ammann to Ammann... :)

 • kunegundek początkujący
  @michnar

  Bardal pojedzie na 100%, bo będzie bronić tytułu z normalnej skoczni. ;)

 • michnar doświadczony
  @pop

  Bardal na pewno jest największym autorytetem wśród norweskich skoczków, ale myślę, że jednak lider Norwegów w tym sezonie to Anders Fannemel. Zresztą jeżeli mamy drużynę Fannemel/Jacobsen/Velta/Sjoeen/Forfang to możliwe, że po osłabiającej kontuzji Bardal będzie przy mocnej narodowej konkurencji za słaby na Falun.

 • Samo bywalec
  @Stinger

  Masz rację Amman potrafi zrobić niespodzianki do tego stopnia, że przez tyle lat zaskakiwania to u niego stało się normą.

 • anonim

  Kamil Stoch, Kuba Wolny, Andreas Wellinger, Simon Ammann, Anders Bardal... Dużo.

 • anonim

  ammann po wstrząsie wróci spokojnie ale co do bardala to z tym nadgarstkiem kurowanie potrwa dłużej

 • anonim
  Bardal nie odpuści

  nie wierzę że ktoś tak ambitny nie wystąpi z powodu złamanej ręki. To symbol i lider skoków norweskich, w Jacobsena nie za bardzo wierzę...

 • Martinn stały bywalec

  Fajnie by było gdyby Anders i Simon wrócili na falun,ale nic na siłe.

 • anonim

  Amman Stoch Bardal wygląda na to ze będą mieć 9 konkrsów z głowy ciekawe czy Kamil wyprzedzi na koniec sezonu Ammana:)

 • razor78 bywalec

  Do mistrzostw pozostał równo miesiąc. Stochowi udało się pozbierać i powrócić na szczyt w około 3 tygodnie od ponownego rozpoczęcia treningów. Mam nadzieję, że Ammann i Bardal nie tylko pojadą na mistrzostwa, ale fajnie by było gdyby odegrali ważniejsze role. Rywalizacja o wysokie miejsca bez nich jest na dobrym poziomie, a z nimi byłoby jeszcze lepiej. Powrotu do zdrowia życzę

 • Stinger profesor

  Liczę że obaj wrócą na MŚ. Bardal broni złota na normalnej skoczni i z tego co słyszałem to sam Norweg mówi że wystartuje w Falun choćby nie wie co...

  Ammann to taka postać bez której nie wyobrażam sobie imprezy mistrzowskiej. On jak nikt inny potrafi robić niespodzianki.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).