PŚ Pań w Oberstdorfie: Już o 15:00 seria próbna

 • 2015-01-24 13:59

Po azjatyckiej części Pucharu Świata Pań najlepsze zawodniczki powróciły do Europy. Dziś będą rywalizowały na skoczni w Oberstdorife HS 106.

Od wczoraj rekordzistką obiektu jest Taylor Henrich z Kanady, która w serii kwalifikacyjnej wylądowała na 101,5 m.

Na liście startowej znajduje się 40 zawodniczek z 12 krajów. Kibice gospodarzy będą z pewnością trzymać kciuki za Mistrzynię Olimpijską Carinę Vogt, która z konkursu na konkurs poprawia swoje wyniki. Swoją dominacje w kobiecych skokach będzie chciała potwierdzić Sara Takanashi do której należał ubiegły sezon. Daniela Iraschko-Stolz oraz Spela Rogelj także nie odpuszczą walki o jak najwyższe laury. Zapowiada się ciekawa rywalizacja pomiędzy najlepszymi zawodniczkami tego sezonu.

Obecnie w Oberstdorfie temperatura oscyluje w granicach -2 stopni Celsjusza i jest prawie bezwietrznie.

Transmisję z konkursu kobiet przeprowadzi stacja Eurosport 2 - początek już o 16:00.

PROGRAM ZAWODÓW:
Sobota, 24.01.2015
15:00 - seria próbna
16:15 - pierwsza seria punktowana

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy do komentowania skoków na naszym czacie >>. Jednocześnie prosimy, by nie robić tego w komentarzach.

Lista startowa - 24.01.2015
LpZawodniczkaKraj
1 STRAUB Ramona GER
2 HAEFELE Anna GER
3 LUSSI Nina USA
4 HENRICH Taylor CAN
5 GERAGHTY-MOATS Tara USA
6 DOLEZELOVA Michaela CZE
7 WUERTH Svenja GER
8 HESSLER Pauline GER
9 LEMARE Lea FRA
10 RUNGGALDIER Elena ITA
11 SAGEN Anette NOR
12 CLAIR Julia FRA
13 SETO Yuka JPN
14 INSAM Evelyn ITA
15 BOGATAJ Ursa SLO
16 SEYFARTH Juliane GER
17 IWABUCHI Kaori JPN
18 KYKKAENEN Julia FIN
19 POZUN Katja SLO
20 ERNST Gianina GER
21 GRAESSLER Ulrike GER
22 LUNDBY Maren NOR
23 LOGAR Eva SLO
24 ENGLUND Nita USA
25 MATTEL Coline FRA
26 HOELZL Chiara AUT
27 TIKHONOVA Sofia RUS
28 JEROME Jessica USA
29 JAHR Line NOR
30 HENDRICKSON Sarah USA
31 PINKELNIG Eva AUT
32 ITO Yuki JPN
33 SEIFRIEDSBERGER Jacqueline AUT
34 VTIC Maja SLO
35 ALTHAUS Katharina GER
36 AVVAKUMOVA Irina RUS
37 VOGT Carina GER
38 IRASCHKO-STOLZ Daniela AUT
39 ROGELJ Spela SLO
40 TAKANASHI Sara JPN

Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2070) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor

  Chciałbym by Norweżki coś powalczyły ale w obecnej formie nie mają szans.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).