Peter Prevc: "Czuję się dziś wspaniale"

 • 2015-01-24 13:58

Peter Prevc powtórzył swój ubiegłoroczny sukces i ponownie stanął na najwyższym stopniu na podium w zawodach Pucharu Świata w Sapporo.

"Czuję się dziś wspaniale. Prawie w każdych zawodach w tym sezonie byłem w czołówce, ale to jest moje pierwsze zwycięstwo tej zimy" - mówił Słoweniec po zakończonym konkursie. "Warunki jak na Sapporo były nietypowe" - dodał. "Nie myślę jeszcze o zwycięstwie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. To będzie się rozstrzygało dopiero podczas konkursów w Skandynawii, nie wcześniej" - podsumował.

Na drugim stopniu podium wylądował Stefan Kraft, dla którego było to już szóste podium z rzędu w konkursie indywidualnym. "Zawody były bardzo sprawiedliwe. Widzieliśmy wiele dalekich skoków. Dla mnie wszystko ułożyło się dobrze i już nie mogę doczekać się jutrzejszego konkursu" - powiedział Austriak. "Dałem z siebie wszystko, aby pokonać Petera, ale był dziś zbyt silny. Zasłużył na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie" - skomplementował kolegę Kraft.

Najniższy stopień na podium zajął Roman Koudelka. "Po długiej podróży do Japonii, konkurs okazał się bardzo pozytywny. Jestem zadowolony z moich skoków i wyniku, jaki dzięki nim osiągnąłem. Skocznia jest bardzo trudna szczególnie jak zmienia się wiatr" - skomentował Koudelka.


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6796) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • slowenska_mafia1 stały bywalec
  :-)

  No....tak nareszcie należało mu się to zwycięstwo. Brawo dwa świetne skoki a ten drugi przy niekorzystnych warunkach wręcz "rewelacyjny". Obu jutrzejszy konkurs był tak udany jak ten. Trzymam mocno za to kciuki.

 • papa_s weteran
  Dopiero w Lahti wiadomo będzie coś więcej

  Po mistrzostwach przyjdzie mały kryzys formy u wszystkich. Ważne jest jak obronić się w czasie tego kryzysu. Ten kto będzie umiał to zrobić zdobędzie KK.

 • anonim
  @Stinger, dejw

  Ale to nie są skoki na zdobycie KK.

 • Stinger profesor
  pimpuś

  Rzeczywiście osłabł... 4 miejsce po prowadzeniu w 1 serii to kompromitacja... Nie gadaj głupot, Austriak dalej jest mocny i równie dobrze jutro może wygrać.

 • dejw profesor
  @pimpuś

  Też chciałbym żeby nasi słabli tak jak Hayboeck. Prowadzenie po pierwszej serii dzisiaj i kolejna lokata w "5" na koniec konkursu. W tym sezonie nie wyszedł mu tylko konkurs lotów w Kulm..

 • anonim
  Kandydaci do zwycięstwa PŚ

  Kandydaci do zwycięstwa PŚ to Kraft, Prevc, Freund. Ten ostatni raczej ma szanse jedynie na 3 miejsce. Hayboecka w ogóle nie uwzględniłem, bo już od paru konkursów osłabł. Za to 4 miejsce ma gwarantowane. Jednak myślę, że Kraft nie zdoła obronić się przed Prevcem.

 • Stinger profesor

  Nie dziwię się Prevcowi że jest zadowolony. Cały sezon w czołówce, a teraz przychodzą zwycięstwa. Na razie jedno ale pewnie wygra jeszcze nie raz. Pod nieobecność Freunda staje się głównym kandydatem do KK. Austriaków nie skreślam ale oceniam ich trochę niżej niż Słoweńca i Niemca. Prevc świetnie zaatakował i już sto pkt dołożył Niemcowi.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).