Maciej Maciusiak: "Skorygowaliśmy jeden błąd"

 • 2015-01-25 21:35

Maciej Maciusiak mógł być bardzo zadowolony z postawy swoich podopiecznych w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Planicy. W dzisiejszym konkursie Klemens Murańka znokautował rywali skokiem na 141,5m, a w czołowej "10" znalazło się aż czterech Polaków.

- Dziś zawody były mocno loteryjne, natomiast wczoraj mieliśmy chyba pierwszy taki równiejszy konkurs tego sezonu. Chłopcy skakali powtarzalnie i wreszcie te skoki w zawodach zaczęły wychodzić tak, jak na treningach. Klimek jeszcze w skokach treningowych nie spisywał się dobrze, skorygowaliśmy jednak jeden błąd nad bulą i od razu to zadziałało, zaczął fajnie skakać. Celem dla niego było wywalczenie dodatkowego miejsca w Pucharze Świata, ale już przed dzisiejszym konkursem liczyliśmy, że były małe szanse, żeby się to nie udało. Szkoda tylko, że to zaledwie piąte miejsce w PŚ dla Polski, a nie szóste czy siódme - mówi szkoleniowiec polskiej kadry B.

- Andrzeja Stękałę dziś zdyskwalifikowano, bo zabrakło mu 100 gram wagi w stosunku do długości nart. Ogólnie mogę pochwalić całą naszą drużynę, ale najrówniej skakali Klimek, Bartek oraz Stefan na przestrzeni tego weekendu. Dziś te warunki mocno kręciły - np. Andrzej i Krzysiek skakali jeden za drugim, a warunki mieli zupełnie inne. Podobnie była sytuacja ze Stefanem i Bartkiem. W ciągu zaledwie pół minuty wiatr, przynajmniej na papierze, bardzo się zmienił. Andrzej też fajnie się spisywał, skakał w każdym skoku solidnie, równo i daleko. Stasiu dobrze dziś skoczył, ale miał też szczęście do warunków. Taki jest jednak ten sport i trzeba się cieszyć, że tak wyszło. Fajnie, że chłopaki potrafią to szczęście wykorzystywać - analizuje Maciusiak.

- Przeprowadzenie drugiej serii byłoby niebezpieczne, bo był przeciąg tuż za progiem, na buli, chociaż na zeskoku nie było już problemów. Ciągle przesuwano zakończenie pierwszej serii, każdy chciał, aby finał się odbył, ale na to już nie było szansy, bo ta seria finałowa trwałaby chyba z dwie godziny - uważa trener naszych skoczków.

- Skok Klimka był bardzo dobry, z dobrymi warunkami, które wykorzystał. Krzysiek Miętus oddał dziś bardzo dobry skok w zawodach, chociaż trochę pechowo policzono mu tam punkty i wynik nie był już tak dobry. Jego skoki zaczynają być powtarzalne i to co na treningu zaczyna wychodzić także na zawodach. Cały czas jego forma idzie w górę - trochę późno, ale lepiej późno niż wcale - uważa trener kadry B.

Od wtorku podopieczni Macieja Maciusiaka mają zaplanowane zgrupowanie w Szczyrku, natomiast w czwartek przenoszą się do Zakopanego, gdzie wezmą udział w zawodach Pucharu Kontynentalnego.


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8363) komentarze: (58)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • yyy profesor

  Nie zgadzam się z wami, ale skoro już tak piszecie, to potwierdźcie swoje wymysły, bo tak to trzeba nazwać, jakimś dowodami.

 • anonim

  @yyy

  Omg ładne bzdury piszesz to że jezdzi z maciusiakiem na zawody nic nie znaczy.on ma swojego trenera dannego bachlede ma rozpisany swoj plan treningowy ktory realizuje i kropka

 • IchBinDa początkujący
  @yyy

  Biela jest podopiecznym UKS Sołtysianie Stare Bystre. Z Maciusiakiem to pojechał pierwszy raz w tym sezonie (bo polskich konkursów za wyjazdy nie liczę).
  @EmiI - o właśnie.

 • EmiI profesor
  @yyy

  95% pracy jest wykonywane przed sezonem. W trakcie sezonu trener jak dostaje zawodnika, jedyne co może to korygować drobne błędy na miejscu.

 • anonim

  Wkurza mnie, że mało kto widzi różnicę między byciem w kadrze, a byciem w składzie.
  Skład na zawody to skład na zawody, a nie kadra. Maksymalne składy równe są maksymalnym limitom.

  Kadry są ustalane raz do roku na cały rok. Liczebność w kadrach zależy od trenerów, Tajnera czy ministerstwa.

 • yyy profesor
  IchBinDa

  A czyim podopiecznym jest Biela? Był po za kadra przed sezonem, ale teraz jeździ z Matusiakie wszędzie, co ty myślisz że sam się trenuje? On w tm momencie jest już w kadrze i jest pod opieką Matusiaka.

 • IchBinDa początkujący
  michnar

  Stękała i Biela nie są podopiecznymi Maciusiaka... Sam jestem przeciw bezmyślnym hejtom, ale jak chcesz kogoś bronić, rób to uczciwie.

 • michnar doświadczony
  -

  Zaledwie "5" miejsc startowych trochę boli, ale niestety słaba końcówka 2013/2014 i żenujący początek 2014/2015 właśnie teraz wyszedł. Właściwie zaraz za Dawidem Kubackim pan Maciej Maciusiak jest najbardziej hejtowaną osobą w polskich skokach, a zastanawiam się dlaczego. Jego zawodnicy robią duże postępy. Aleksander Zniszczoł skacze naprawdę nieźle, może to 47. miejsce w generalce nie jest szczytem marzeń, ale potencjał jest, a pamiętajmy, że to Maciusiak przygotował go do sezonu. Do tego dochodzi mający przebłyski Bartłomiej Kłusek, Stefan Hula, odkrycia tego sezonu: Stanisław Biela i Andrzej Stękała... Już 31 stycznia kolejny polski konkurs CoC w Zakopanem i nasza kadra na pewno aspiruje do zajmowania przynajmniej dwóch miejsc na podium.

 • anonim
  @kibic skoków narciarskich

  racja, Dawid w Willingen potrafi skakać nawet bez formy, ale mamy tylko 5 miejsc
  Czwórka Stoch, Żyła, Zniszczoł, Murańka jedzie na pewno, 5 miejsce dla Kota/Ziobro..
  Sorry kibic skoków narciarskich, ale Dawid jest w tej chwili słabszy od w/w szóstki i powinien odpocząć i poćwiczyć nad formą, nawet kosztem lubianego przez siebie Willingen..
  Bo wiesz - powinni jezdzić najlepsi, a nie zabierać kogoś bo lubi jakąś skocznie..
  Ulubiona skocznia Kota to Innsbruck, a nie pojechał, bo nie miał formy, tak samo teraz będzie z Dawidem, to naturalna kolej rzeczy..
  Ale..
  Co sądzisz nad takim rozwiązaniem ?
  Mamy w Willingen 3 konkursy, a więc
  W konkursie indywidualnym pierwszym wystawić,
  Stoch, Zniszczoł, Żyła, Murańka i Ziobro
  W konkursie drużynowym
  dać w drużynie Dawida
  a w ostatnim konkursie indywidualnym Maćka Kota, wtedy by trójka Kot,Ziobro i Dawid, by skakała :)
  Tyle, że mamy 5 miejsc, to organizatorzy tylkoza 5 by płacili, za dwoch zawodników wtedy musiałby wyłożyć związek, a to się równa z tym, że Polo nie kupi nowych perfumków Coco Channel swojej lubej

 • kibic_skokow_narciarskich stały bywalec

  @Stinger
  Wiem sam swoją wypowiedź poprawiłem poniżej.Że to już nie jest 3-cia siła w polskim zespole.Jakoś mi Jan Ziobro umknął.
  Dlatego myśle że dobrym pomysłém byłby spokojny trening dla niego przed MŚ bo forma z Kubackiego jakby zaczęła uciekać.
  @Michallo
  Słusznie spostrzeżenie.Rok temu Kubacki spisywal się w Willingen bardzo dobrze, nawet z tak nielubianym przez niego wiatrem w plecy potrafił skoczyć nieźle.A w kwalifikacjach prawie 150 metrowy skok, Kubacki bardzo dobrze skakał też przed 2 laty tam w drużynie będąc bardzo silną postacią.Widać że dobrze czuje się na tej skoczni.Jak dostanie szanse od trenera to jest w stanie zapunktować nawet w tej slabszej formie.


 • King profesor
  Ilu zawodników może liczyć kadra A i B ?

  W tej chwili kadra A ma 6 zawodników, ale jeśli będzie miał dołączyć Zniszczoł, bo to bardzo prawdopodobne, to ktoś będzie musiał wylecieć z kadry A ? To samo czy kadra B może mieć więcej niż 6 ? Bo jeśli kadra może liczyć 7 zawodników, to możliwe, że Biela i Stękała znajdą się w kadrze B.

 • Stinger profesor
  kibic_skokow_narciarskich

  Kubacki trzecia siła? To już nie aktualne... Jeżeli chodzi o punkty w PŚ jest numerem 4 ale ex aequo z Zniszczołem który skacze od niego lepiej tak więc Dawid już spadł na co najmniej 5 miejsce. Blisko niego jest już Kot, jeszcze w Polsce skakali podobnie ale już w Japonii Kot mimo nie najlepszych skoków bił Dawida jak chciał.

  Murańka w Polsce też nie był specjalnie gorszy od Dawida a po tym co pokazał w Planicy można twierdzić że wcale nie skacze gorzej od Kubackiego.

  Chcesz czy nie po Wllingen Kubacki będzie już numerem 7. Poza tym jego forma jest coraz gorsza. Jeśli się nie poprawi nie widzę go w składzie na MŚ

  Teraz wychodzi to dlaczego Dawid do konkursów w Polsce był numerem 3, wiesz dlaczego? Bo inni bili bulę jak szaleni. Teraz kiedy trochę odbili się od dna (ale dalej nie jest to skakanie na miarę możliwości) to i Dawid dostaje od nich lanie.

 • Michallo bywalec
  Kubacki

  Dobra, dobra, dobra. Nie róbcie kozła ofiarnego, tak jak to powiedział @kibic_s. Myślę, że jak do Willingen pojedzie, coś zapunktuje; jego ulubione skocznie to Wisła, Engelberg i Willingen. Tu trzeba się troche wyżej się wybić. Oczywiście nie mówię, że zasłużył na to miejsce. Stoch, Żyła, Murańka i Zniszczoł to według mnie prawie "pewniaki" na MŚ.

 • kibic_skokow_narciarskich stały bywalec

  No tak Jan Ziobro go przegonił, przeoczyłem ale jest na równi ze Zniszczołem jako 4 siła.Co nie zmienia faktu że znaleźli sobie kozła ofiarnego gdzie nawet nie dotyczy go temat to jest Kubacki obrażany.I dochodzimy do paranoi że nie punktował by w PK.To już nie jest opinia tylko nienawiść.

 • M_B profesor
  @kibic_skokow_narciarskich

  Po Sapporo Kubacki jest 4 w generalce PŚ z Polaków eq aequo ze Zniszczołem który gdyby nie DSQ ostatnio były przed nim, więc 3 za nic nie wychodzi.

  Zobaczymy czy po Willingen nie spadnie na 6 miejsce wśród naszych w generalnej, bo Murańka wydaje się w coraz lepszej formie.

  Bronię Dawida od absurdów, ale wyolbrzymianie poziomu zawodnika też nie jest dobre.

 • EmiI profesor
  @kibic_skoków_narciarskich

  Widzę że dalej stoisz w miejscu. Już teraz 4 siła i to ex aequo

 • kibic_skokow_narciarskich stały bywalec

  Tak to może jeszcze Kubacki w fis cupie by nie zapunktował? Może od razu lepiej niech przestanie skakać i zakonczy karierę co? Tylko że ten marny skoczek punktowo to obecnie 3-cia siła w Polsce, wyniki nie kłamią.A niektórzy tutaj jeszcze mówią że w PK by nie punktował.Jak ten cały @Bartek, to chyba ten sam co na forach facebookowych przeżywał sponsora kasku Stocha mówiąc że to napewno będzie Red Bull czym się oczywiście skompromitował i kompromituje zarówno na facebooku jak i tutaj wpisami odnośnie Kubackiego.To obrażanie Kubackiego nawet gdy temat go nie dotyczy jest nudne i żałosne.

 • M_B profesor
  @Bartek

  Z tym niełapaniem się do 3-stki PK Kubackiego bym jednak nie przesadzał.

  Wystąpił w Wiśle w kontynentalach i był 10 i 3.

  Akurat w kontynentalu to Dawid raczej większych problemów z punktowaniem by nie miał.

 • anonim
  "Skorygowaliśmy jeden błąd"

  Juz myslalem, ze sie podal do dymisji.

 • yyy profesor
  Labrador

  Myślę dokładnie tak samo jak ty. Jest tutaj oczywiście grupa pseudo fanow, którzy najchętniej znienawidzonych skoczków rozszarpali by na strzępy, bo śmieli mięć lepsza formę niż jakiś ich pupilek. Nawet nie pupilek, chwilowe zauroczenie np Muranika, bo i on kiedyś coś spartoli np drużynówkę, i wtedy sie zacznie.  Jeszcze co do Miętusa. Wiecie kto jest jego trenerem? I to ten trener wybrał miętusa do kadry a nie Biele. Bo trener ma prawo widzieć coś lub wieżyc bardziej w jednego zawodnika a nie wierzyć w drugiego. I to trener jest decyzyjny, a wy możecie tylko wylewać zal tutaj. A ze do tego nie macie kultury, to po prostu zachowujecie się jak stado wygłodniałych wilków.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).