Powrót Letniej Grand Prix do Zakopanego?

 • 2015-01-28 12:33

Ostatnie zawody z cyklu Letniej Grand Prix w Zakopanem odbyły się cztery lata temu. Podczas tegorocznych konkursów Pucharu Świata w stolicy polskich Tatr pojawił się pomysł powrócenia tejże idei.

Pierwszymi osobami, które podały informację do wiadomości publicznej o możliwym powrocie byli spikerzy prowadzący sobotnią rywalizację drużynową na Wielkiej Krokwi. Czy ten pomysł zostanie wdrożony, dowiemy się na kwietniowym kongresie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej w Zurychu.

Póki co w szkicu kalendarza Letniego Grand Prix 2015 nie ma wpisanej drugiej polskiej miejscowości. Jest za to Wisła, która po raz kolejny będzie inaugurować sezon igelitowy. Jeśli stolica polskich Tatr zostanie zgłoszona to prawdopodobnie zostanie rozegrany tylko jeden konkurs i skoczkowie narciarscy prosto z Wisły udadzą się Zakopanego.

- Jeżeli Zakopane zgłosi oficjalnie chęć przeprowadzenia zawodów, zostanie to rozpatrzone na kwietniowym kongresie FIS w Zurychu. Nie od federacji to jednak zależy, a od miasta oraz Polskiego Związku Narciarskiego - stwierdził Horst Nilgen z FIS-u.

Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego przyznał, że rozmawiał z Walterem Hoferem i niedługo oficjalny dokument zostanie przesłany do siedziby FIS.


Sonia Ogrocka, źródło: skipol.pl
oglądalność: (6351) komentarze: (18)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  @Kolos

  Nie tyle termin był zły, co chyba godziny rozgrywania zawodów, rozgrywano je w tym samym czasie, w którym był Tour de France, więc mało kto to w Europie oglądał, bo na Eurosporcie była trandmisja z TdF.

 • anonim
  @amu

  A w życiu!!! Zakopane wcale nie jest takie cudowne!! Poza skokami liczy się też 'kontakt' z samymi zawodnikami. Niestety ale w Zakopcu jest ten kontakt delikatnie ujmując zerowy. To że mieści się tam więcej kibiców nic nie zmienia BO(!!!!) mimo że skocznia Wisła-Malinka ma miej miejsc dla kibiców to zazwyczaj jest dostępność kupienia biletów na te zawody a to oznacza że kibice "nie napływają" na letnie zawody w większej liczbie. poza tym po zakończeniu kariery przez Adama i początkowym wzroście formy Kamila w 2011 roku na LGP było tylko 6000 kibiców i to w sobotę! teraz z powodu sezonowców liczba jest większa ale oni nawet nie mają pojęcia który skoczek jest którym a Polaków poznają jedynie po orzełkach na odzieniu... Poza tym wynajem skoczni w Wiśle jest tańsze niż w Zakopcu...

 • Kolos profesor
  Stinger, Ponurzyca

  Był jednego roku polski letni turniej na LGP z trzema polskimi skoczniami (Szczyrk, Wisła, Zakopane) i szumny pomysł okazał się klapą. Okazało się ze to się nie opłaca (no ale termin tych zawodów był więcej niż zły) stronie polskiej, a FIS doił tylko od nas kasę. bo trudno gdzie indziej sprzedać LGP... wszędzie indziej latem (a i w wielu miejscach zimą) są pustki tylko w Polsce skocznie nawet latem są wypełnione kibicami...

 • anonim
  do "Ponurzycy"

  Wszystko się zgadza, poza jednym - odmienia się "w Zakopanem" (nie "w Zakopanym).

 • Stinger profesor
  Ponurzyca

  Przyznam że byłby fajny pomysł. Oczywiście lato to nie zima i TCS zimowy, a letni to jak niebo i ziemia ale taki turniej byłby na pewno ciekawy. 3 skocznie w Polsce i Strebskie Pleso które miałby wreszcie ważniejszą imprezę u siebie.

 • Ponurzyca profesor
  @Stinger

  Dorzucamy S. Pleso i mamy letni turniej ,,czterech skoczni" ;)

 • Stinger profesor

  Też liczę że Zakopane powróci do LGP. Podobał mi się pomysł z trzema skoczniami LGP w Polsce. Szczyrk, Wisła i Zakopane.

 • anonim
  może zawody

  w Szczyrku, tam dopiero jest atmosfera.

 • anonim
  Tylko Zakopane

  Wisłe wywalić z kalendarza i LGP i PŚ, tam nie ma atmosfery, mało ludzi się mieści. W Zakopanem jest wszystko tak jak trzeba i prawdziwy doping na skokach.

 • anonim
  Nigdy Więcej !

  Co do Wisły można by zoorganizować tam drugi konkurs, atmosfera jest duzo lepsza niż w Zakopanem gdzie na każdym kroku słychać pisk tych trąbek co jest nie do wytrzymania także dla Fis-u.Dlatego zakopane zostaje najniżej oceniane spośród wszystkich konkursów PŚ.

 • Bartek początkujący

  Słyszałem że podobno za dwa sezony wszystkie skocznie mają mieć tory lodowe.Czy to prawda?Jeśli tak to takich torów nie mają:Zakopane,Engelberg,Kuusamo(chyba)i wszystkie mamuty poza Kulm i Vikersund

 • Zakrza bywalec
  @Ponurzyca

  Zgadzam się! Niemcy mają pełno konkursów, a my tylko 3, w tym 2 indywidualne. Dwa konkursy we Wiśle i dwa w Zakopanem byłyby idealne.

 • anonim

  Zakopane niech sobie wróci do kalendarza LGP, ale i tak Wisła jest najlepsza! Tam się czuje klimat zawodów, bliskość i łatwość rozmowy z zawodnikami czy trenerami.

 • anonim

  najpierw należałoby nieco skocznię odświeżyć a lato jest na to dobrym czasem

 • anonim

  @maxa
  http://www.fis-ski.com/mm/Document/documentlibrary/Skijumping/04/33/25/GP_Calendar_JP-15_Neutral.pdf

  Kalendarz jest wstępny - nie można powiedzieć nic na 100%. Aktualizacja pojawia się zawsze w kwietniu, a ostatecznie zatwierdzony będzie na przełomie maja i czerwca.

 • anonim
  kiedy Wisła

  Czy redaktorzy portalu mogą podać datę konkursów LGP 2015 roku w Wiśle.

 • Samo bywalec

  Z tym powrotem może być kłopot w niedługim czasie.
  Przecież homologacja Wielkiej Krokwi wkrótce się skończy.

 • anonim
  Skocznia w Wiśle

  Nie lubię konkursów na obiekcie w Wiśle. Nie do zrozumienia jest jak na skoczni której rozmiar wynosi 134 metry, niektórzy skoczkowie mają kłopot z telemarkiem już za 130 metrem? W dodatku tam nie ma mowy o rozegraniu równego pod względem warunków konkursu. Cieszę się więc, że Zakopane powraca na należne sobie miejsce na mapie konkursów międzynarodowych.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).