Uniwersjada 2015: Zwycięstwo Rosjanek w rywalizacji drużynowej

 • 2015-01-29 17:30

Emocji związanymi z Zimową Uniwersjadą w Szczyrbskim Plesie ciąg dalszy. W rozegranym na skoczni K-90 konkursie drużynowym pań obyło się bez niespodzianek – złoto wywalczyły Rosjanki, Irina Awwakumowa i Anastazja Gładyszewa.

W konkursie wystartowało zaledwie 5 dwuosobowych drużyn, w tym jedna drużyna mieszana, którą sformowały Swietłana Gładikowa z Rosji i Katharina Keil z Austrii. Startujące pod flagą Międzynarodowej Federacji Sportu Uniwersyteckiego (FISU) zawodniczki zaprezentowały się znacznie słabiej od pozostałych ekip, nie były jednak oficjalnie klasyfikowane.

Czwartkowe zawody, czego można było się spodziewać, nie stały na zbyt wysokim poziomie. Dość powiedzieć, że tylko jednej z zawodniczek – zwyciężczyni z konkursu indywidualnego, Irinie Awwakumowej - udało się osiągnąć punkt konstrukcyjny skoczni w Szczyrbskim Plesie (90 m). Po pierwszej serii Rosjanki z bezpieczną, prawie 14-punktową przewagą prowadziły przed Japonkami , które o ponad 30 punktów wyprzedzały Czeszki. Niewiele, bo zaledwie 4,7 pkt. traciły do nich Chinki.

Słaby skok Gładyszewej w II serii (75 m) spowodował, że przed ostatnią kolejką liderkami były Japonki (o 3,7 pkt.). Mimo dobrej postawy zarówno Aki Matsuhashi, jak i Yuko Kobayashi, reprezentantkom Kraju Kwitnącej Wiśni nie udało się jednak sprawić niespodzianki. W ostatniej próbie nie zawiodła bowiem Awwakumowa, oddając najdłuższy skoków w konkursie – 90 m. Rosjanki zgromadziły łącznie 392,3 pkt., o 6,4 pkt. więcej niż Japonki. Na najniższym stopniu podium znalazły się Czeszki, Vladena Pustkova i Michaela Dolezelova, tracąc do Rosjanek niemal 70 pkt.

Pełne wyniki konkursu dostępne są >>>TUTAJ<<<.


Katarzyna Lipska, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4071) komentarze: (17)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Kolos profesor

  Ja nie wiem jaki jest sens robienia takich konkursów... drużynowe pary do tego ledwie 5. No ita drużyną "mieszana" jakim prawem?? Jak w zeszłym sezonie Polacy na Uniwersjadzie chcieli wystawić dwie drużynie to nie, ale teraz Austriaczka z Rosjanką tworzą sobie jakoś drużynę mieszaną.. Są równi i równiejsi??

 • lol początkujący

  Gdyby Polki w tym konkursie wystartowały, to by nawet medalu nie zdobyły. Smutne.

 • Arko początkujący

  ehh...pomiędzy "jedna" i "mieszana" miało być "drużyna", choć i tak nie wyszło poprawnie. Eh te emocje...po prostu szlag normalnego człowieka trafia, jak coś takiego widzi.

 • Arko początkujący
  Absurd

  Czysta parodia w imię tzw. "równouprawnienia" ? Bo jak inaczej taki cyrk można nazwać ? Kilka zawodniczek w tym jedna mieszana, bo w jednym kraju nie było kogo i robimy konkurs drużynowy...takie coś się robi w gimnazjach, a nie w zawodach międzynarodowych.

  Gdzie ten świat idzie....

 • Zwei weteran

  @ktosiek
  takim sprawdzianem to było LGP się mnie tak wydaje.

 • anonim

  dokładnie. To bez sensu. Nie dość że 2 osobowe drużyny to jeszcze tyle tych drużyn że praktycznie cięzko nie zdobyć medalu. Na siłę robi się te zawody dla kobiet. O ile PŚ mogę zrozumieć o tyle tego typu imprezy to trochę parodia naszego kochanego sportu.

 • Stinger profesor
  pawel96

  Też uważam że bez sensu no ale skoro taki jest program i tyle zgłoszonych zawodniczek to po prostu zrobili "na byle jak" byleby tradycji stało się zadość i drużynówka się odbyła.
  Zawsze komplet medali mogli rozdać.

 • pawel96 profesor

  Jaki jest sens organizowania konkursów drużynowych po dwie osoby, gdy reprezentacje wystawiają tylko 4 ekipy?

 • Stinger profesor

  Rosja zrobiła swoje. Za dużej konkurencji nie miały ale jednak.

 • anonim
  Kolos

  Źródło to: we b.archive . org/web/2004123105 5811/htt p://ww2.tv p.pl/3554.d zia ly (usuń spację)

 • Kolos profesor
  Zwei

  W 2005 roku transmitowano zawody PK w Zakopanem, ale to tuż przed zawodami PŚ (bodaj Trondheim czy Oslo) więc nie do końca. Tylko kawałek I serii.

 • korus doświadczony
  @qeek

  Na uniwersjadzie w zawodach drużynowych startuje po trzech mężczyzn, więc na pewno Biela, Kot i Zapotoczny (jest realna szansa na medal, gdyby skakali w czwórkę nasze szanse mogłyby być mniejsze :P).

 • anonim
  Jaki sklad

  Na druzynowke na Uniwersjadzie dla Panow? Wie ktos? Biela, Kot, Zapotoczny i Mietus?

 • ktosiek bywalec
  Zwei

  Z Niżnego Tagiłu była w zeszłym sezonie, ponieważ COC było sprawdzianem, czy Rosjanie mogą organizować PŚ.

 • Zwei weteran

  @butczan1
  Rok temu była transmisja z Reny. Z Niżnego Tagiłu z 2012 czy 2013 też była. Wisła 2010 była w TVS, a wydaje mi się, że kiedyś, za czasów Małysza, pokazywano PK w Zakopanem, bo odwołano konkurs PŚ.

 • butczan1 doświadczony
  @Dany

  Rok temu były transmitowane i indywidualne i drużynowe MŚJ ale chyba na Eurosport 2. Szkoda, że nie pokazują PK, ale czy z Coc jest w ogóle produkowany sygnał?

 • anonim

  Czego eurosport pokazuje coś takiego jak uniwersjada i do tego dziewczyn,a nie chcą pokazać PK lub MŚJ...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).