Jan Ziobro: "Cierpliwość powoli się kończy"

 • 2015-01-31 22:30

Jan Ziobro wczoraj nie wszedł do finałowej "30" podczas konkursu indywidualnego w Willingen, dziś na Grosse Muehlenkopfschanze, podobnie jak Maciej Kot, wystąpił w roli przedskoczka. Zawodnik ze Spytkowic przyznaje, że jego próby w dalszym ciągu nie są zadowalające i powoli wyczerpuje się jego motywacja.

Dzisiejsze treningowe skoki Ziobry w Willingen nie przyniosły przełomu.

- Skoki były raczej średnie. Do dobrych cały czas im trochę brakuje. Próbowaliśmy dzisiaj rożnych wariantów i rozwiązań. To był trening i tyle - powiedział podopieczny Łukasza Kruczka.

Ubiegły sezon Ziobro zakończył na 25 miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Wygrał konkurs w Engelbergu, gdzie stanął również na trzecim stopniu podium. Plasował się w czołowej "10" pucharowych konkursów i zaliczył stosunkowo udany występ na igrzyskach w Soczi. W tej chwili plasuje się na dalekim 43 miejscu w "generalce", a po ubiegło sezonowej formie nie ma śladu.

- Moje skoki na nagraniu wydają się dobre, a jednak "nie lecą". Ogólnie to "nie oddaje mi próg", jestem za szybko nad nartami, brakuje mi wysokości żeby odlecieć. Bez tej wysokości nie da się nic zrobić. - tłumaczy bezradny Jan Ziobro.

- Cierpliwość się powoli kończy, no bo ile można tak skakać? Jakaś motywacja na razie jeszcze jest, mam nadzieję że przyjdą w końcu te dobre skoki i ta motywacja się "uzupełni". Tak jak ładuje się baterie w telefonie, tak ja naładuję swoją motywację. Na razie jeszcze ją mam, ale naprawdę nie wiem na ile jej jeszcze starczy - zakończył niezbyt optymistycznie nasz reprezentant.

Korespondencja z Willingen, Adrian Dworakowski.


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7159) komentarze: (19)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Stolarnia

  na jego miejscu wybrałbym stolarnie. Weekend w Engelbergu był jednorazowym wyskokiem ziobry, składało się na to dużo czynników: słaba obsada, huragan pod narty, i szczęscie że to wykorzystał. Oprócz wspomnianego weekendu były to już gorsze próby.

 • anonim
  -

  Czas pożegnać Kruczka, bo to co zniszczył naszych skoczków w tym sezonie to się w głowie nie mieści. Nie jesteśmy w latach 2002-2007 żeby cieszyć się z wyników jednego skoczka. Teraz mamy bardzo zdolną młodzież, tylko co z tego, skoro nie mamy trenera. Mam nadzieję, że sukcesy Kamila i jego bardzo prawdopodobny medal na MŚ nie zaciemnią dokonań Kruczka. Time to say goodbye Łukasz.

 • Polskiboy początkujący
  Kot

  Maciej Kot skacze w PŚ od 2007/2008 pierwsze pkt zdobył w sezonie 11/12 = 108 pkt 12/13 460 = pkt 13/14 = 398 14/15 teraz = 17 ... :(

 • wojtuch bywalec

  Jak zapunktował w zakopcu na 20 miejscu powiedziałem do brata że on kiedyś wskoczy do czołówki no i przyszedł ten świetny sezon... teraz jest porażka ale ja w niego wierze.. myśle ze w niedalekiej przyszłości sprawi niejedną miłą niespodzianke tak jak w engelbergu sezon 2013/14

 • anonim
  I gdzie się podział "luz w du.ie"???

  hahah

 • anonim

  Nie wiem czy dobrze to oceniam,ale brakuje mi w Janku pokory,bo poprzedni sezon wiadomo jaki był,ale czy przed poprzednim sezonem ktoś by na Janka postawił,może to co pokazał rok temu było szczytem jego możliwości,a źle się stało,że teraz jest taki regres i chłopak przyzwyczaił się do poziomu z tamtego sezonu i nie radzi sobie z taką sytuacją.A i oczywiście trzeba jednak przyznać,że jest honorowy,ale to mi się podoba,jednak nie można się od razu poddawać.

 • Stinger profesor
  hejk

  Ja nie mówię że Janek ma tam nie pracować po zakończeniu kariery ale raz o tym wspomniał i teraz co konkurs jest to mu tutaj wypominane.

 • anonim
  Stinger

  Stolarze zarabiają ładną kasę, więc nie ma co ironizować, to jest alternatywa na pewno nie głupia.

 • anonim
  wielkie rozczarowaniem ale nie skoczkami...

  Już to dzisiaj raz napisałam i napiszę jeszcze raz! Trener Kruczek najbardziej stawia na Kamila a nie na drużynę. Dlatego nasi chłopcy skaczą tak jak skaczą... To nie jest ich wina. Po dzisiejszym konkursie jestem pewna, że Kruczek w 90% swoją uwagę poświęca Kamilowi i to w niego pokłada największe nadzieje - a nędzne 10% pozostałym zawodnikom. Niestety ale w tym roku nie ma co liczyć na medal w drużynówce :( I to jest całkowita wina Kruczka! Szkoda mi dzisiaj Żyły, Murańki i Zniszczoła. Chcieli powalczyć a tu pośladki wyszły... O ekipie technicznej też nie wspomnę - ich praca na skoczni poszła na marne... Zaczynam się zastanawiać czy nie należało by rozdzielić nasz team... Stoch - Kruczek sami (+serwismeni) a pozostały team z innym trenerem i serwismenami... Tak jak to było za czasów Adama... bo jak widzę, to nasze chłopaki zaraz przepadną pod wodzą Łukasza...

 • Doors stały bywalec
  Janek

  Swoją drogą Janek należy z jednej strony do grona zawodników "przemotywowanych", podobnie jak Kot czy Murańka, z drugiej podziwiam go, że stawia sprawę jasno. Nie chce skakać na przeciętnym poziomie, gdy już dane mu było poczuć smak bycia najlepszym. I takich zawodników rozumiem.

  Można cała karierę skakać przeciętnie i nie mieć sobie nic do zarzucenia. Mieliśmy całą plejadę skoczków którzy skakali do 30-stki bez choćby takich sukcesów jakie odniósł Ziobro do 22 roku życia.

  W każdym razie, Janek stać Cię na wiele, nie poddawaj się.

 • luki2662 doświadczony

  Nie zatrudnią psychologa bo sami dają radę ale widać rozbicie psychiczne totalnie i u Maćka i Janka.

 • anonim
  brak motywacji - brak psychologa

  w każdej takiej sytuacji klub, reprezentacja wprowadza konsultacje psychologiczne, uczące koncentracji, motywacji, zaangażowania w trening. Nie każdy jest tak mocny psychicznie jak nasz guru, który stwierdził, ze takowe są niepotrzebne.
  Acha - zajrzyjcie na fanpage Zniszczoła, aby zobaczyć dbałość o dietę naszych zawodników i porównać jak robią to w drużynach profesjonalnych.
  Bez tego nawet najlepsi z najlepiej zaplanowanym treningiem nie zajdą daleko.

 • anonim
  Krecik

  Kot akurat warunki potrafi wykorzystać. Przykład to kwalifikacje w Wiśle. Dodatkowo jego atutem w kontekście MŚ jest średnia skocznia na których praktycznie zawsze jest w TOP 10.

 • Krecik początkujący
  skokib

  Kubacki skoczy przynajmniej daleko jak mu podwieje pod narty. A Ziobro i Kot niezależnie od wiatru klepią bulę.

 • Stinger profesor
  Xander

  Jednak jest pewna różnica. Janek w PK był w czołówce i czasem punktuje w PŚ, nie zdobywa może dużych punktów ale i tak ma ich więcej niż Biegun w PK.
  Niestety obaj zanotowali regres. Biegun trochę większy mimo tego że to Ziobro poprzedni sezon miał lepszy.

 • Krecik początkujący

  Jeśli jemu zaczyna brakować motywacji.. to co ma powiedzieć Diethart? Ziobro wygrał 2 konkursy na pasującej mu skoczni, reszta sezonu była hmm, średnio-słaba, nie licząc IO. Wypowiada się jakby wygrał puchar świata, a teraz skakał tak kiepsko. A jeszcze 3 lata temu każdy chciał go wywalić z kadry razem z Zapotocznym i J. Kotem.

 • Xander początkujący

  Janek przeżywa aktualnie to samo co Biegun. Czyli po dobrym sezonie przyszedł niesamowity regres.

 • Stinger profesor

  I wiedziałem że po tej wypowiedzi zacznie się na temat skończenia kariery przez Janka. Zaraz zlecą się tacy co będą wysyłać go na stolarnię.

 • yyy profesor

  Ziobro to chyba po tym sezonie skończy z skokami, bo w sumie i tam ma gdzie pracować.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).