MŚJ w Ałmatach: Tikhonova i Hoelzl najlepsze na treningach, Polki słabo

 • 2015-02-03 12:06

Podczas porannych treningów przed Mistrzostwami Świata Juniorów na skoczni normalnej w Ałmatach najlepsze okazały się być Sofia Tikhonova oraz Chiara Hoelzl. Słabe skoki oddały Polki.

Rosjanka w pierwszej serii treningowej uzyskała 93 metry, czym zapewniła sobie pierwsze miejsce. Druga była Ursa Bogataj (93 m). Trzeci wynik należał do Pauline Hessler, która wylądowała na 94. metrze.

Dalej kolejno sklasyfikowane zostały Anna Rupprecht (89,5 m) i Mariia Iakovleva (88,5 m).

Słabe skoki oddały Polki. Joanna Szwab (73,5 m) uplasowała się na 26. pozycji, a Magdalena Pałasz (64 m) była 29.

W drugim treningu najlepsza była Chiara Hoelzl (92,5 m), która wyprzedziła Pauline Hessler (95 m) i Sofię Tikhonovą (96 m).

Czwarte miejsce przypadło kolejnej z Rosjanek – Marii Iakovlevej (93 m), a czołową "5" zamknęła Elisabeth Raudaschl (90,5 m).

Joanna Szwab (77 m) była 27., a Magdalena Pałasz (67,5 m) – 34.

Już o godzinie 12:00 rozpocznie się oficjalny trening mężczyzn.

Pełne wyniki treningów w formacie PDF >>


Agnieszka Pająk, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5799) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  Wtorkowe skoki Polek w Ałmatach - 3.02.2015

  Miejsca Polek w dwóch wtorkowych treningach:

  1.J.Szwab -- 26 i 27 miejsce
  2.M.Pałasz - 29 i 34


  Odległości Polek w dwóch wtorkowych treningach:

  1.J.Szwab .. 73.5 m ... 0.5 pkt i 77.0m - 14.6 pkt
  2.M.Pałasz - 66.0 m ... 0.0 pkt i 67.5m ... 0.0

  Wyniki z uwzględnieniem siły wiatru i belki startowej.

 • borek99 weteran
  Pałasz

  Może najpierw wypadałoby się zastanowić skąd takie wyniki Pałasz przyszły, a nie bez żadnej refleksji krytykować? Pałasz ma poważne problemy z kręgosłupem i generalnie nie powinna w ogóle skakać na zawodach w tym sezonie, ale oczywiście musi to robić, bo a) to ostatni rok w juniorach, b) bo puszczono w eter informację, że wystawimy drużynę w mikście na MŚ, a dla Pałasz nie ma w tym momencie żadnej alternatywy, która mogłaby wystartować na zawodach tej rangi (Rajda jest niestety za młoda). Miejmy tylko nadzieję, że te problemy zdrowotne przez głupotę działaczy nie przerodzą się w coś jeszcze poważniejszego i nie zakończą kariery Pałasz, bo to byłby poważny cios dla naszych skoków kobiet i argument dla Tajnera, żeby obciąć im i tak dramatycznie niewielkie wsparcie ze strony związku...

 • Xander początkujący

  To co prezentują nasze Panie to obraz nędzy i rozpaczy. Nie spodziewałem się że jest aż tak źle. O ile Szwab dalej skacze na swoim słabym poziomie to Pałasz niestety postanowiła dorównać koleżance a nawet jest gorsza od niej. Niesamowicie obniżyła loty co niestety jest strasznym rozczarowaniem. Polskie skoki kobiet cofają się w rozwoju. Ciekawe czyja to jest wina. Moim zdanie potrzebny tu jest lepszy trener.

 • anonim

  Nie oszukujmy się, polskie skoki kobiet są na takim poziomie jak kombinacja norweska, czyli słabym i do tego PZPN z Tajnerem mają to gdzies. Jest sprawą jasną, że gdyby nie Małysz i jego sukcesy, dziś w tym samym miejscu stałyby męskie skoki.

 • Stinger profesor

  Polskie skoki kobiet są coraz gorsze. Zamiast iść do przodu to się cofają. Pałasz już nawet dostaje baty od Szwab, którą jeszcze nie tak dawno lała jak chciała.

  Czemu nasze zawodniczki skaczą tak słabo? Brak talentu, chęci do pracy czy może coś innego? Zły system szkolenia? A może zbyt słaby trener który nie radzi sobie z tą funkcją?

  Jedno jest pewne PZN zaniedbał skoki kobiet i teraz są tego efekty ale od jakiegoś czasu to wszystko już lepiej funkcjonuje więc powinny być lepsze wyniki a ich nie ma i co gorsze nic nie zapowiada że będzie choć odrobinę lepiej.

 • anonim

  Te wyniki to tragedia przecież te dziewczyny mają obecnie dobre warunki i zamiast się rozwijać to one cofają się w rozwoju...może PZN powinien spróbować innego trenera choćby spróbować np z takim Fijasem

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).