PŚ Pań w Rasnovie: Pinkelnig najlepsza w seriach treningowych

 • 2015-02-06 16:55

Eva Pinkelnig nie przestaje zaskakiwać. Jedna z ciekawszych postaci tego sezonu wygrała oficjalne serie treningowe na obiekcie HS 100 w rumuńskim Rasnovie. Dodatkowo w drugiej próbie ustanowiła nieoficjalny rekord skoczni.

I seria:

W inauguracyjnej piątkowej serii Eva Pinkelnig uzyskała 96,5 metra. Nie był to najdłuższy skok, jednak warunki panujące podczas skoku Austriaczki pozwoliły uzyskać jej najwyższą notę. Za plecami 26-latki uplasowały się dwie reprezentantki Japonii. Dryga Yuki Ito wylądowała na 96 metrze, natomiast rezultat trzeciej Sary Takanashi to 96,5 metra.

Najdalej poszybowała liderka Pucharu Świata Pań - Daniela Iraschko-Stolz (97 metrów). Czołową piątkę uzupełniła Maren Lundby z Norwegii (92 metry).

Skrócone wyniki I treningu PŚ Pań w Rasnovie (HS 100); 06.02.2015
Lp. Zawodniczka Kraj Odl. Nota
1 PINKELNIG Eva AUT 96.5 80.2
2 ITO Yuki JPN 96.0 78.0
3 TAKANASHI Sara JPN 96.5 77.4
4 IRASCHKO-STOLZ Daniela AUT 97.0 76.3
5 LUNDBY Maren NOR 92.0 73.2
6 VOGT Carina GER 94.5 72.6
7 LEMARE Lea FRA 91.5 69.3
8 SEIFRIEDSBERGER Jacqueline AUT 92.0 68.5
9 ROGELJ Spela SLO 92.0 67.2
10 IWABUCHI Kaori JPN 90.0 66.4

II seria:

W kolejnym skoku Eva Pinkelnig uzyskała rekordową odległość. Jeszcze nikt w historii nie lądował na 101. metrze rumuńskiego obiektu. Druga była jej starsza koleżanka z kadry - Daniela Iraschko-Stolz. 31-latka doleciała do 97. metra. Ponownie trzecią pozycję zajęła Sara Takanashi (96,5 metra).

Miejsce czwarte dla Yuki Ito (95 metrów), natomiast piąta była aktualna mistrzyni olimpijska - Carina Vogt (94 metry).

Skrócone wyniki II treningu PŚ Pań w Rasnovie (HS 100); 06.02.2015
Lp. Zawodniczka Kraj Odl. Nota
1 PINKELNIG Eva AUT 101.0 79.5
2 IRASCHKO-STOLZ Daniela AUT 97.0 78.4
3 TAKANASHI Sara JPN 96.5 77.8
4 ITO Yuki JPN 95.0 76.8
5 VOGT Carina GER 94.0 71.4
6 LUNDBY Maren NOR 95.0 69.2
7 ENGLUND Nita USA 90.5 67.3
8 GERAGHTY-MOATS Tara USA 92.0 66.6
9 ROGELJ Spela SLO 90.0 66.4
10 HENDRICKSON Sarah USA 94.0 66.0

Pełne wyniki treningu kobiet, dostępne są >>>TUTAJ<<<.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2594) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • blundi początkujący
  Tara Geraghty-Moats

  Dziewczyna trenuje też biathlon i biegi. A jak widać, skakać też potrafi.
  Na wiki znalazłem to:
  "Zaczęła także uprawiać kombinację norweską[5]. W styczniu 2014 roku zajęła 4. miejsce podczas mistrzostw Ameryki Północnej w tej dyscyplinie sportu

 • Szychu początkujący

  Zanosi się na pojedynek austriacko-japoński 2 na 2 (Ito, Takanashi vs Iraschko-Stolz, Pinkelnig). Świetnie się spisuje Eva, nawet HS przeskoczyła! Życzę, żeby była co najmniej na tym 3 miejscu :D
  Zaskakująco dobrze skacze Geraghty-Moats. Ogólnie Amerykanki po niezbyt udanym poprzednim sezonie w tym się już ogarnęły. Nieźle skaczą Englund, Hendrickson i Jerome, a teraz Tara pokazuje, że również potrafi.
  Liczę na poprawę w konkursie u Rogelj i Hendrickson ;)

 • IchBinDa początkujący

  Stówa pękła : ) Trzymam jutro kciuki za Evę, oby się nie spaliła jak w debiucie.
  Geraghty-Moats nieźle się zaczęła rozkręcać. Może ta skocznia jej pasuje.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).