PŚ Pań w Rasnovie: Daniela Iraschko-Stolz najlepsza w pierwszym konkursie

 • 2015-02-07 14:16

Daniela Iraschko-Stolz odniosła czwarte zwycięstwo w tym sezonie w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich i umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji końcowej.

Austriaczka w pierwszej serii uzyskała 94 m i zajmowała drugą pozycję, ze stratą 0,3 pkt do liderki Maren Lundby. W finale lądowała na 92,5 m i mogła cieszyć się z kolejnego zwycięstwa. Prowadząca po pierwszej serii Norweżka oddała skoki na odległość 94,5 m oraz 89 m i ostatecznie uplasowała się na najniższym stopniu na podium. Jako druga sklasyfikowana została Sara Takanashi ze dwoma skokami na 94 m.

Tuż za czołową trójką znalazła się Eva Pinkelnig. Ambitnej Austriaczce do pierwszego podium w karierze zabrakło zaledwie 1,9 pkt. Na kolejnych dwóch pozycjach wylądowały reprezentantki Słowenii - Spela Rogelj oraz Maja Vtic.

Poza pierwszą szóstką konkurs ukończyła Mistrzyni Olimpijska Carina Vogt. Niemka po pierwszej serii plasowała się na piątym miejscu (92 m), jednak słabszy skok w finale (89,5 m) dał jej ósme miejsce.

Za nieprzepisowy kombinezon po pierwszej serii została zdyskwalifikowana Anette Sagen.

Jutro kolejny konkurs Pucharu Świata w Rasnovie.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3693) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • mozol początkujący

  idzie

 • Stinger profesor

  Iraschko chyba idzie po KK. Takanashi i Vogt jeszcze wielkiej straty nie mają ale konkursów do końca sezonu coraz mniej i jeśli jutro Austriaczka znowu wygra według mnie będzie pozamiatane.

  Cieszy mnie że Lundby stanęła na podium, dobre skoki Jahr i Norweżki wydaje się że dochodzą do formy akurat na MŚ. Liczę na Norwegię w mikście.

 • anonim
  -

  Oby Pinkelnig wskoczyła na podium, należy jej sie to po tylu wygranych seriach próbnych
  Hendrickson mogłaby też poprawić swoją pozycje i wskoczyć do TOP10

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).