PŚ Pań w Rasnovie: Daniela Iraschko-Stolz najlepsza w pierwszym konkursie

• 2015-02-07 14:16

Daniela Iraschko-Stolz odniosła czwarte zwycięstwo w tym sezonie w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich i umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji końcowej.

Austriaczka w pierwszej serii uzyskała 94 m i zajmowała drugą pozycję, ze stratą 0,3 pkt do liderki Maren Lundby. W finale lądowała na 92,5 m i mogła cieszyć się z kolejnego zwycięstwa. Prowadząca po pierwszej serii Norweżka oddała skoki na odległość 94,5 m oraz 89 m i ostatecznie uplasowała się na najniższym stopniu na podium. Jako druga sklasyfikowana została Sara Takanashi ze dwoma skokami na 94 m.

Tuż za czołową trójką znalazła się Eva Pinkelnig. Ambitnej Austriaczce do pierwszego podium w karierze zabrakło zaledwie 1,9 pkt. Na kolejnych dwóch pozycjach wylądowały reprezentantki Słowenii - Spela Rogelj oraz Maja Vtic.

Poza pierwszą szóstką konkurs ukończyła Mistrzyni Olimpijska Carina Vogt. Niemka po pierwszej serii plasowała się na piątym miejscu (92 m), jednak słabszy skok w finale (89,5 m) dał jej ósme miejsce.

Za nieprzepisowy kombinezon po pierwszej serii została zdyskwalifikowana Anette Sagen.

Jutro kolejny konkurs Pucharu Świata w Rasnovie.