PŚ Pań w Ljubnie: 45 skoczkiń na liście startowej

 • 2015-02-13 11:55

Przed nami ostatnie przetarcie przed Mistrzostwami Świata w szwedzkim Falun. W ten weekend najlepsze skoczkinie świata rywalizować będą na obiekcie HS 95 w słoweńskim Ljubnie. Na te zawody ostatecznie nie wybrała się reprezentacja Polski, dla której sezon wydaje się być zakończony.

Na niewielkim obiekcie w Ljubnie zobaczymy 45 skoczkiń z 11 państw. Oznacza to, iż w dzisiejszych kwalifikacjach odpadnie tylko pięć zawodniczek. Ze ścisłej światowej czołówki zabraknie tylko dwóch Niemek. Carina Vogt i Katharina Althaus ostatnie dni przed startem w Szwecji, postanowiły poświęcić na spokojne treningi. Do rywalizacji powraca natomiast dawno niewidziana z powodu kontuzji - Anja Tepes.

Rekordzistką skoczni jest Sarah Hendrickson. Amerykanka w 2012 roku wylądowała na 95. metrze.

Początek oficjalnego treningu zaplanowano na 12:00. Dwie godziny później rozpocznie się seria kwalifikacyjna.

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy do komentowania skoków na naszym czacie >>. Jednocześnie prosimy, by nie robić tego w komentarzach.

Program zawodów:

Piątek, 13.02.2015

12:00 - oficjalny trening

14:00 - kwalifikacje

Sobota, 14.02.2015

12:45 - seria próbna

14:00 - pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 15.02.2015

12:45 - kwalifikacje

14:00 - pierwsza seria konkursowa

Lista startowa kwalifikacji PŚ Pań w Ljubnie (HS 95); 13.02.2015
Nr Zawodniczka Kraj
1 KLINEC Barbara SLO
2 SERETINEK Anita SLO
3 SRSEN Julija SLO
4 JAVORSEK Anja SLO
5 GIANMOENA Veronica ITA
6 HARALAMBIE Dana Vasilica ROU
7 LUSSI Nina USA
8 RUPPRECHT Anna GER
9 SCHOITSCH Sonja AUT
10 TEPES Anja SLO
11 WIEGELE Lisa AUT
12 WINDMUELLER Sabrina SUI
13 GŁADYSZEWA Anastasija RUS
14 YAMADA Yurina JPN
15 HESSLER Pauline GER
16 ENGER Gyda NOR
17 HAEFELE Anna GER
18 RUNGGALDIER Elena ITA
19 HUGHES Abby USA
20 WUERTH Svenja GER
21 GERAGHTY-MOATS Tara USA
22 POZUN Katja SLO
23 LEMARE Lea FRA
24 ERNST Gianina GER
25 BOGATAJ Ursa SLO
26 IWABUCHI Kaori JPN
27 SETO Yuka JPN
28 CLAIR Julia FRA
29 LOGAR Eva SLO
30 TICHONOWA Sofja RUS
31 MATTEL Coline FRA
32 HOELZL Chiara AUT
33 SEYFARTH Juliane GER
34 HENDRICKSON Sarah USA
35 LUNDBY Maren NOR
36 JAHR Line NOR
37 AWWAKUMOWA Irina RUS
38 ENGLUND Nita USA
39 VTIC Maja SLO
40 PINKELNIG Eva AUT
41 SEIFRIEDSBERGER Jacqueline AUT
42 ITO Yuki JPN
43 ROGELJ Spela SLO
44 TAKANASHI Sara JPN
45 IRASCHKO-STOLZ Daniela AUT


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2829) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor

  Próba generalna przed MŚ. Liczę przede wszystkim na dobre skoki Norweżek bo liczę że w mikście powalczą o medal.

 • Rambo4 początkujący
  Mati

  A niby co ma powiedzieć?

  'Drodzy widzowie, my czyli Polska jesteśmy w sportach zimowych beznadziejni. Mamy tylko Kamila, Justynę i łyżwiarzy.... a reszta naszych reprezentantów sportów zimowych to dno i kilometr mułu... ale nie dlatego, że są słabi, czy nieutalentowani, tylko nasz polski system szkoleniowy istnieje tylko teoretycznie. Wole zarabiać na reklamach i sponsorach indywidualnych niż oddać chociaż cząstkę z tej puli na rozwój polskich zawodników. Wywalamy z kadry ludzi pokroju Magdaleny Kozielskiej, tylko dla tego, że nie dostałem mojej doli, bo była nieposłuszna i nie założyła na siebie naszych reklam. Nasz związek(PZN) istnieje, tylko po to by ja Apollo, mógł się nachapać jak najwięcej dopóki tu żądzę i mógł się chwalić osiągnięciami, które nie mają ze mną nic wspólnego, ale jako prezes mówię, że to moja zasługa."

  Ma powiedzieć prawdę?! A po co?! Żyjemy w kraju korupcji, układów i układzików jawnych na Polskę i świat, i tych, których nikt nie upublicznił i nikt tego już nie zrobi. PZN , TVP czy polski rząd. Co za różnica. Na jesień i tak większość Polaków pójdzie zagłosować na skorumpowany rząd. który nas polaków okrada, przez 7 lat. A skoro rząd ten sam, to TVP takie samo i PZN również bez zmian. Jeśli komuś nie pasuje , niech wyemigruje tam gdzie mu będzie lepiej, abo niech siedzi w Polsce i będzie dumnym, że jest tam gdzie jest.

 • anonim

  Tajner ostatnio pitolił od rzeczy, że Polska jest potęgą w sportach zimowych... Skoki męskie są tam gdzie są tylko dzięki Małyszowi, bez niego byśmy dziś byli na poziomie Włoch, albo Francji. Kowalczyk i Sikora to wyjątki potwierdzające to, że Polska w sportach zimowych jest w ciemn ej dziurze. Łyżwiarze nawet krytego toru nie mają... Skoki Pań nie istnieją, podobnie kombinacja norweska,biegi męskie, biathlon męski, narciarstwo alpejskie, saneczkarstwo, snowboard. Ja się pytam na jakiej podstawie Tajner takie rzeczy wciska ludziom w publicznej telewizji?

 • klik początkujący
  Wstyd

  Bardzo mnie cieszy że skoki pań w Polsce tak dynamicznie się rozwijają że nie mamy żadnej zawodniczki żenada panie Tajner :(

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).