Bartłomiej Kłusek: Stać mnie na lepsze skakanie

 • 2015-02-15 21:02

Z czterech polskich zawodników, których mieliśmy szansę oglądać w niedzielnym konkursie PŚ w Vikersund, Bartłomiej Kłusek wypadł najsłabiej, plasując się dopiero na 34. pozycji. Młody skoczek przyznaje, że liczył na więcej.

– Nie bardzo jestem zadowolony jakoś z tych skoków. Tamte dwa skoki już jakoś napawały optymizmem, bo już coś tam zaczynało mnie w drugiej fazie trzymać, można było jeszcze z nich nawet trochę dalej wyciągnąć. Ale później to już tak, jak było widać – metrów nie było, bula.

– Czy lubię skakać na mamutach? To jest mój drugi mamut. Trudno mi powiedzieć, jeden skok na 180 m, co w sumie na tej skoczni to nawet nie jest tak daleko... Nie wiem, trzeba by po prostu jakiś taki super skok skoczyć, żeby jeszcze warunki fajne dopisały pod narty i wtedy by można cokolwiek zobaczyć. Uważam, że ta skocznia jest trudna, bo tu jest taki dość długi kant, jak się go przeleci i ma się jeszcze wysokość i wiatr pod narty, to można wtedy na pewno daleko odlecieć, ale jak już tam nie ma wysokości nad bulą, to klei od razu.

– Forma jest w miarę równa, ale chciałoby się na pewno dużo lepiej. To nie jest to, czego od siebie oczekuję i na co mnie stać, bo wiem, że stać mnie na lepsze skakanie i przynajmniej na to punktowanie w Pucharze Świata, a to na razie nie wychodzi. Ale jestem dobrej myśli, może jeszcze się coś uda z tego wyciągnąć.

Korespondencja z Vikersund, Tadeusz Mieczyński


Katarzyna Lipska, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5474) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Chyba do gazdy po piwo!

 • Stinger profesor
  pepeleusz

  Normalnie się zgadzam jednak Kłusek dzisiaj miał ułatwione zadanie. Wcale nie trzeba było latać pod punkt K żeby zapunktować, wystarczył normalny skok na 130 metr i punkty by były.

  Ale to jest tak że jak wielu psuje to i on psuje żeby nie było że miał łatwe zadanie.

 • pepeleusz początkujący

  Trudno aby Klusek przełamał się w PŚ akurat w lotach skoro jest nielotny. Moim zdaniem na osiągniecie kiedykolwiek przez Kłuska poziomu solidnego punktowania w PŚ u niego są dużo mniejsze szanse niż szanse na uzyskanie takiego poziomu, ale różnie jeszcze może być, bo Ziobro też sie nie zapowiadał

 • Xander początkujący

  Trzeba jasno sobie powiedzieć że Kłusek to typowy średniak który nadaje się tylko na PK. Od dłuższego czasu dostaje szanse w PŚ i nie zdobył jeszcze nawet punktu. Jego jak i Huli nie warto wozić po zawodach PŚ bo wiadomo jaki będzie wynik. To typowi zawodnicy na PK i raczej nic już tego nie zmieni. Choć Bartek jest jeszcze młody.

 • Stinger profesor
  JankessPL

  Ale w wieku Kłuska Hula miał już 50 pkt w PŚ, a w kolejnym sezonie podwoił ten wynik (bodajże zdobył 51 pkt).

  Tak więc śmiało można twierdzić że póki co Kłusek nawet z Hulą przegrywa.

 • JankessPL doświadczony
  Pavel

  Hula na podium PK zaczął stawać w wieku 25 lat

 • JacobsenAnders bywalec

  Kolejny występ bez punktów, a dziś potrzebna była żenująca odległość, by awansować... dno

 • Saymon19 weteran
  @Doors

  I nie wydaje mi się, że w następych 22 to się zmieni...

 • Pavel profesor

  Nie Bartek, nie stać cię.

  Chłopak prezentuje poziom średniaka w PK i tego poziomu prędko nie przeskoczy, brutalna prawda niestety. Nawet jak raz do roku trafi mu się forma jak na niego wybitna to pali się psychicznie i zawala drugi skok nawet w PK.

  Tylko 2x w karierze stanął na podium PK i ani razu nie wygrał, taka trochę gorsza wersja Huli.

 • Doors stały bywalec
  Bartek Kłusek

  22 'występ Kłuska w PŚ z rzędu w którym nie zdobywa punktów.

  No ale nam przecież nie jest potrzebny psycholog w kadrze.....

 • jakledw12 weteran

  Fras, zobaczymy. Może Kłusek pójdzie drogą Kota i będzie 7/12 na igrzyskach? W sporcie wszystko możliwe. (Komentarz zupełnie na poważnie)

 • Stinger profesor

  Jeśli się nie wykorzystuje takich prezentów jakie dzisiaj dostali Kłusek z Biegunem to aż ciężko cokolwiek pozytywnego o nich napisać.
  Niby fajnie skacze w PK a dalej nie zdobył jeszcze ani jednego punktu w PŚ w swojej karierze.
  To na pewno nie jest powód do dumy... Na ten moment ma tai sam dorobek punktowy jak J.Kot czy Zapotoczny...

 • DamjanFras doświadczony
  Jurek

  to że jesteś gamoniem, to wszyscy na tym forum wiemy, ale nie wmawiaj mi czegoś czego nie powiedziałem, bo sie po prostu hanbisz..
  Nie wymagam lotów w stylu Vassilieva, wymagam głupich 130 metrów na mamucie !!
  To tak dużo ??
  To już 22 konkurs Kłuska w PŚ i żaden bez punktów, lepsi od niego pod tym względem są tylko Kubacki i Kot.

 • anonim
  @DamjanFras

  Daj Bartkowi CZAS.To jest jeszcze młody zawodnik, na razie się dopiero uczy.Musi zdobyć doświadczenie, a jak je zdobędzie przyjdzie czas na punkty w PŚ.Wasiljew ma 35 lat i oddaje najdłuższy lot w historii tej dyscypliny, a ty wynagasz takich lotów od 22-latka.Cierpliwości.

 • DamjanFras doświadczony
  Kłusek

  ty się na poważnie bierz za skakanie, bo nie długo pobijesz rekordy Kubackiego i Kota w liczbie konkursów w PŚ pod rząd bez punktów..
  Dodam, ze taki rekord raczej chluby nie przynosi..
  Wystarczyło 130 metrów..
  No Ale - za dużo

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).