Piotr Żyła: "Pożyjemy, powalczymy i zobaczymy"

 • 2015-02-20 22:17

Piotr Żyła był dziś najlepszym polskim skoczkiem w serii kwalifikacyjnej. Nasz zawodnik dobrze czuje się na normalnym obiekcie w Falun, co dobrze rokuje, przed jutrzejszym konkursem.

- Jak na jeden skok to wrażenia całkiem w porządku. Rano byliśmy na siłowni. Skok był w porządku. Można się w nim jeszcze doszukać błędów ale bardzo małych, jak na przykład, że zbyt wcześnie się wybiłem, ale co się będę doszukiwał. Było w porządku poza telemarkiem - powiedział Piotr Żyła.

- Nie żal treningu przed kwalifikacjami, ponieważ nie ma wiele do poprawy. Także kwalifikacje można było traktować treningowo, ponieważ nie było problemu, aby się zakwalifikować. Jutro jeszcze seria próbna i walka, oby o medale. Chciałbym jutro oddać takie skoki na jakie mnie stać i jeśli to dobrze zafunkcjonuje to myślę, że mnie stać na miejsce w pierwszej dziesiątce. Pożyjemy, powalczymy i zobaczymy.

- Nie mam nic do zarzucenia tej skoczni. Jest dobrze przygotowana, więc tylko żeby nie wiało, ponieważ wczoraj było dość wietrznie. Dziś też wiało ale od strony siatek, więc to było w porządku.

- Różnice punktowe na tej skoczni nie są duże. Może być tak, że w jednym punkcie zmieści się 10 zawodników, ponieważ wszyscy skoczą w jedno miejsce i wszystko zależy od punktów za wiatr. Im większa skocznia, tym różnice są większe.

- Myślę, że nie ma przeciwwskazań, aby odpuścić serię próbną. Skoków też nie miałem zbyt dużo, ponieważ ten w kwalifikacjach był dopiero czwartym oddanym na tym obiekcie. Zobaczymy jakie decyzje trenerzy podejmą.

Korespondencja z Falun, Tadeusz Mieczyński


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4074) komentarze: (14)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  naprawdę ta siłownia jest w takim momencie wskazana? nie powinni już łapać świeżości na ile to tylko możliwe?

 • anonim
  Może i gada w prosty sposób

  ale mówi logicznie i na temat, miejsce w 10 na tej skoczni z taką konkurencją można uznać z spory sukces, uważam że jest to dla Piotra osiągalne, tylko niech tak nie chwieje przy lądowaniu, bo dobre noty będą istotne.

 • Saymon19 weteran

  Żyła dobrze powiedział o logice organizacji treningu na 4 godziny przed kwalifikacjami... Totalna głupota.

 • Saymon19 weteran

  Ludzie co wy piszecie... Żyła nie ma psychiki na zdobycie medalu, jak będzie w okolicach 6 miejsca po I serii, które może dać możliwość ataku na podium to w finale się całkowicie spali i wyląduje na miejscu 12... Jeśli po I serii będzie w okolicach 11 miejsca to może w finale oddać dobry skok, ale strata będzie zapewne zbyt duża...

 • Jarek42 stały bywalec

  Piotrek -czas na medal, a przynajmniej dwa dobre, dobrze wylądowane skoki.

 • jakledw12 weteran
  -

  23, a Pieter na FB siedzi :) Jutro po medal i radość dla Polaczków.

 • anonim
  Siłownia

  Mam tylko nadzieję, że przesadzili z tą siłownią, bo po ciężkim treningu na siłce, zakwasy trzymają nawet kilka dni.
  Bądź, co bądź trener chyba jednak wie, co robi i zna możliwości każdego skoczka, tak więc jestem dobrej myśli przed jutrem i liczę na komplet Polaków w 20.

 • lecho początkujący
  Pieter, kierwa

  Weź Ty chłopie wreszcie wyskacz medal, bo Cię na niego stać.

 • DamjanFras doświadczony
  -

  Pieter lecisz jutro !!
  Dwa dalekie równe skoki i miejsce w dziesiątce będzie..
  Wierzymy Pieter !!

 • mmm bywalec

  Czyli była siłownia rano. Być może tu tkwi przyczyna dzisiejszych słabszych skoków Stocha.

 • anonim
  No dzięki, nie dzięki, hehe

  Cały Piotr Żyła. Powodzenia jutro. Najlepiej powtórki z Oslo i złotego medalu, choćby i ze Schlierenzauerem.

 • anonim
  -

  Typowy "Wiewiór".

 • Stinger profesor

  Żyła pokaż jutro jak potrafisz skakać.
  Chciałbym żeby wreszcie ktoś poza Stochem i Małyszem zdobył indywidualny medal w skokach dla Polski w 21 wieku.
  Wiem że łatwo o to nie będzie no ale po to są MŚ by stawiać sobie wysokie cele.

 • anonim
  piotrek

  Oby jutro walka o medale

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).