Kontuzja Nicholasa Alexandra

 • 2015-02-23 21:17

Udział w mistrzostwach świata w Falun zakończył Amerykanin Nicholas Alexander. Zawodnik zaliczył groźnie wyglądający upadek podczas serii finałowej niedzielnego konkursu mieszanego na skoczni normalnej. W jego efekcie doznał kontuzji kolana, która prawdopodobnie wykluczy go również z dalszej rywalizacji w sezonie zimowym.

26-letni skoczek upadł po wylądowaniu, a przewracając się nienaturalnemu wygięciu uległo jego kolano. Następnie został przewieziony do szpitala. Prześwietlenie wykazało, że nie doszło do uszkodzenia kości. Jak informuje Amerykanin na jednym z portali społecznościowych, obecnie czeka go powrót do domu i kolejne badania.

- W tutejszym szpitalu wykonano kilka zdjęć rentgenowskich. Wszystko wskazuje na to, iż kości nie są na szczęście uszkodzone. Lekarze w USA wykonają rezonans magnetyczny mojego kolana i sprawdzą co się z nim dokładnie stało. Później zadecydujemy o dalszych działaniach. Wygląda jednak na to, że zakończyłem już nie tylko udział w mistrzostwa świata, ale i w sezonie zimowym – napisał amerykański skoczek.

Alexander podkreślił jednak, że mimo wszystko pozytywnie zapamięta ten sezon, choćby ze względu na zdobyte w Willingen, pierwsze punkty Pucharu Świata.

Warto wspomnieć, że ponad miesiąc temu poważny upadek na skoczni w Bischofshofen zaliczył również jego kolega z reprezentacji Nick Fairall. W jego wyniku utracił czucie w nogach, które odzyskał dopiero po kilku operacjach.


Katarzyna Skoczek, źródło: facebook.com
oglądalność: (6128) komentarze: (14)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Fajny gość

  Szkoda chłopaka
  W tym roku w Zakopanym na skoczni w piątek podczas odwołanych kwalifikacji chyba jako jedyny ze wszystkich skoczków wyszedł poza odgrodzone miasteczko skoczków; rozdawał autografy i robił sobie zdjęcia z kibicami. Mój syn 9lat ma z nim fotkę i dostał kartkę z autografem. Od tego momentu oprócz Polaków to jego ulubiony skoczek.

 • jma profesor
  Pani redaktor pleaseeeee

  26-letni skoczek upadł po wylądowaniu, a przewracając się nienaturalnemu wygięciu uległo jego kolano. Następnie został przewieziony do szpitala.

  Pomyliła pani przyczynę ze skutkiem. Kolano wygięło się w chwili lądowania, a upadek był spowodowany właśnie przez owo "wygięcie" (prawdopodobnie zerwanie więzadła pobocznego). Najpierw kolano - potem upadek. Nie na odwrót.

 • sheef profesor
  Kontuzje Amerykaów

  Niewątpliwie przykro mi z powodu Nicka Alexandra. Najpierw Fairall teraz on. Życzę obu zawodnikom w miarę szybkiego powrotu do zdrowia.

 • anonim
  Kontuzja Alexandra

  Dziękuję za video. Rzeczywiście na pierwszy rzut oka nie wyglądało to groźnie, jednak po zobaczeniu powtórki (gdy ujrzałem jak wygięło się jego kolano) zmieniłem zdanie. Oby szybko się wykurował, lecz jak wiadomo wiele będzie zależeć od jego podejścia psychicznego, które (wnioskuję po tym wywiadzie) wygląda na poprawne.

 • anonim
  -

  Kurde, ale pecha mają Amerykanie, cóż, zdrowia życzę!

 • Stinger profesor

  Co za pech Amerykanów. Najpierw Fairall, a teraz Alexander.
  Oby szybko wrócili i może od nowego sezonu Amerykanie zaczną częściej sprawiać niespodzianki.

 • haze23 doświadczony
  ...

  http://sport.tvp.pl/18977129/inne/zimowe/ms-falun-2015/wideo/powazny-upadek-skoczka-mozliwe-zerwanie-wiezadel-w-kolanie

 • anonim
  @Macielug

  https://www.youtube.com/watch?v=NIzZepa3TzU
  Według mnie to nie wyglądało tak poważnie, ale pewni się nie znam.

  @Saymon19
  Słabe :(

 • Saymon19 weteran

  Wygląda na to, że tym razem nikt nie będzie musiał sprzedawać medali, ufff...

  @haze23
  Ja na ten przykład kilka lat temu na wakacjach nabawiłem się kontuzji dłni, więc i na wycieczce można doznać nieprzyjemnej kontuzji...

 • anonim
  Amerykanie

  Szkoda reprezentantów USA, bo mieliby czwórkę Fairall, Alexander, Rhoads, Glasder, która mogłaby przyzwoicie zaprezentować się w drużynówce patrząc na słabych Włochów, Rosjan, a nawet Finów. No ale coż, gdybanie gdybaniem. Życzę szybkiego powrotu do skakania :)
  PS: Ma ktoś film, nagranie ze skoku Alexandra?

 • haze23 doświadczony
  koszmarnie to wyglądało

  Dlatego diabli mnie biorą, gdy laicy wypowiadają się w stylu: skoczkowie wybrali się na wycieczkę do Falun....

 • michnar doświadczony
  -

  Fairall, Alexander... wyjątkowy pech, dwaj najlepsi to byli z tego kraju :(

 • anonim
  ...

  Los nie szczędzi tych Amerykaninów :/ A to są tacy mili chłopcy :D

 • anonim
  Szkoda...

  Szkoda amerykańskich skoczków w tym sezonie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).