Aleksander Zniszczoł: "Tak po prostu będzie!"

 • 2015-02-24 00:36

Po pierwszych treningach na dużej skoczni w Falun Aleksander Zniszczoł był w pozytywnym nastroju. Polak zajął dwukrotnie 21. lokatę, a w trzeciej serii po bardzo dobrym skoku na 124,5 m uplasował się na miejscu szóstym.

- Jestem bardzo zadowolony, bo skoki były pozytywne. Najpierw było rozeznanie ze skocznią, ale w trzecim skoku wszystko zagrało tak jak miało i był już pozytywny skok. – ocenił zawodnik z Wisły.

Na skoczni normalnej Zniszczoł nie miał szansy występu, jednak skoczek nie ma zamiaru tego rozpamiętywać.

- Już jest po i nie ma co o tym myśleć, tylko skupić się na tych zawodach, tamte się już skończyły i nic nie da się z nimi zrobić. Są już następne, trzeba skakać dobre skoki co się umie i będzie dobrze.

Zniszczoł pytany o to, czy wierzy w swój występ w drugim konkursie indywidualnym na MŚ w Falun, odpowiada bez wahania:

- Czy ja wierzę? Ja to wiem! Gwarancji nigdy nie ma, ale ja to wiem i tak będzie po prostu.

- Skocznia jest bardzo przyjemna, dość wysoko się leci, jest czas żeby się poukładać. Nie będę mówił już o małej, bo ta jest szczególnie mała jak na małe, ale tu już jest trochę więcej czasu na lot i na przyjemność. – stwierdził podopieczny Łukasza Kruczka.

- Myślę, że brak startu mnie zmobilizował, ale ciężko mi teraz się wypowiadać o tym, jak to odebrałem. Teraz myślę, że tego momentu w moim życiu nie było, bo już z tym nic nie zrobię i co się będę denerwował. A jak to wpłynie na moje doświadczenie to czas pokaże. – mówił Zniszczoł.

Skoczek nie odczuł problemów z porywistym wiatrem na obiekcie w Falun.

- Tutaj siatki bardzo pomogły, ewidentnie na skoczni wieje tylko z jednej strony i w dobrym miejscu rozłożyli siatki, nic praktycznie na skoczni nie wieje, tylko tyle co zwykle. Był bardzo równy trening. Szczerze mówiąc takie siatki by się w Wiśle też przydały, ale już nie mówmy o tym. Fajne warunki były.

- Przerwy miałem dość, nie wiedziałem co z tym zrobić. Skakać mi się chce, fajnie się skacze, jest przyjemność i będę skakał. – zakończył Zniszczoł.

Korespondencja z Falun, Tadeusz Mieczyński


Olga Maciejewska, źródło: Informacja własna
oglądalność: (9043) komentarze: (16)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dervish profesor

  Słowa Olka zostały zmanipulowane.
  Pytanie nie brzmiało: "czy Olek wierzy w swój występ w drugim konkursie indywidualnym na MŚ w Falun"

  Pytanie brzmiało:
  "Wierzysz w to, ze nie przyjechałes tu tylko na wycieczke tylko jednak dostaniesz szanse na występ w jednym z konkursów? "

  Odpowiedź Olka.
  "czy ja w to wierzę??? Ja to wiem!"

  W zależności od brzmienia pytania ta sama odpowiedź, ma zupełnie inny wydźwięk.
  Kto przeczytał newsa a nie słuchał wywiadu, może odniesc wrażenie, że Olek jest pewien wystepu w Q.

  Tymczasem, z wywiadu wynika, że
  Zniszczoł zdziwił się, że zadają mu takie delikatnie mówiąc niedorzeczne pytanie. Co miał odpowiedzieć: że nie zasłużył na wyjazd i przyjechał na wycieczkę? Odpowiedział zgodnie z prawdą. Czyli, że wiara nie ma tu nic do rzeczy, on nie ma żadnej wątpliwości, że wyjazd sam sobie wywalczył. A co do szans występu to jest rzeczą oczywistą, że skoro występuje w treningach to dostaje szanse na udział w konkursie, a czy ją wykorzysta ? Takiej pewnosci nie ma i Olek nic o tym nie mówi.

 • danii20 bywalec

  ,,Zniszczoł pytany o to, czy wierzy w swój występ w drugim konkursie indywidualnym na MŚ w Falun, odpowiada bez wahania:

  - Czy ja wierzę? Ja to wiem! Gwarancji nigdy nie ma, ale ja to wiem i tak będzie po prostu."

  I takie podejście to ja rozumiem.Każdy z naszych skoczków powinien takie mieć ;)

 • Stinger profesor

  Liczę że Olek dzisiaj będzie skakał tak jak wczoraj w 3 treningu. Stać go na takie skoki i stać go na wystartowanie w kwalifikacjach.
  Wydaje się że walczy z Ziobro o to 5 miejsce ale warto poczekać i zobaczyć jak dzisiaj będą wyglądały te treningi.

 • anonim
  @DamjanFras

  Haha ale się uśmiałam :D
  "Kot ciągle gada o wizji "
  "Ziobro- no Jasiek też ma dobre podejście, ale po kilku słabszych konkursach jest gadka o stolarni" :D
  Haha Muranka :D juz nie będę cytować :D Ale Oni dbają o kibiców żeby humor nam sie nie zepsuł nawet kiedy oni źle skoczą :D

 • DamjanFras doświadczony
  Olek

  podejście do skoków ma najlepsze ze wszystkich Polskich skoczków akurat..
  Nawet lepsze od Stocha..
  Żeby to porównać trzeba byłoby cofnąć się do wywiadów z Kamilem jak był w wieku Olka..
  Był wtedy jak teraz Kot, niecierpliwy i tak dalej..
  Żyła wiecznie w humorze, nie wązne czy słabo czy dobrze skoczy humor taki sam..
  Kot ciągle gada o wizji..
  Kubacki - zawsze fajnie, zawsze dobre skoki, a jak odda słaby skok to przez warunki, nigdy nie ma osbie nic d zarzucenia..
  Murańka - warto pomarzyć o medalu, a jak nie, to nie warto marzyć..
  Ziobro - no Jasiek też ma dobre podejscie, ale po kilku słabszych konkursach jest gadka o stolarni..
  W ogóle do Olka wiele osób podchodzi bardzo entuzjastycznie, właśnie nie przez wyniki, ale w głównej mierze przez jego podejscie do skakania, chłodną głowę.. Ja też :)

 • anonim
  abusia

  Powodzenia Olek!

 • michnar doświadczony
  @jakledw12

  Mi też, bo Piotrek i Dawid wciąż powtarzają to samo, a Klimek po tym szwedzkim jedzeniu był nie w humorze :)

 • jakledw12 weteran

  Nie wiem jak wam, ale mi się przyjemniej słucha wywiadów z Olkiem niż z innymi polskimi skoczkami.

  Brawo za odpowiedź na ostatnie pytanie!

 • anonim
  NIenormalna normalna skocznia

  To, że najlepszy polski skoczek ze skoczni normalnej może nie wystartować na dużej tylko potwierdza,że ta normalna jest jakaś walnięta. Wielu zawodników z czołówki sobie z nią nie poradziło a średniacy wskoczyli do 10-tki. Na dużej wszystko wróci do normy a taki Velta nie załapie się nawet do 10-tki.

 • Kolos profesor
  Brutus

  Tez to zauważyłem, tylko czy Kruczek będzie miał odwagę dostawić od konkursu na K-120 najlepszego skoczka ze skoczni K-90??

 • anonim
  Kto nie wystąpi na dużej skoczni

  Przed nami co prawda jeszcze caly dzień treningów, ale po wczorajszym dniu pierwszym do odstawki wydaje się...Janek Ziobro. Co jest tym bardziej kuriozalne, że był on najlepszym z Polaków na skoczni średniej

 • Jarek42 stały bywalec

  Żyła jest dobry i trzeba go wystawiać. Kasaiego wystawili do mieszanych, pomimo wpadki na małej skoczni.
  Umiejętnie umieszczone siatki? Czyżby ktoś znalazł sposób na wiatr?

 • yyy profesor

  A jakie są szanse na medal w drużynie bez Żyły?

 • anonim
  @Raptor

  Z Żyłą bym poczekał. Jak zawali też na dużej, to prędzej odstrzeliłbym go w drużynówce. Do indywidualnego powinny decydować po prostu treningi, bo i tak chłopaki mają raczej marginalne szanse na medal. Drużynowo też nie mają tego medalu w kieszeni, ale jednak jest to dla nich jakaś szansa.

 • Raptor początkujący

  Powinien wystartować. Jeśli Kruczek wyciągnie wnioski z konkursu na skoczni normalnej, to w odstawkę pójdzie Piotr Żyła.

 • DamjanFras doświadczony
  Olek

  jutro na treningu skacz daleko, bo Ty wiesz, że wystartujesz na dużej skoczni, ale wszyscy inni już tacy pewni nie są..
  Dlatego Olo do roboty i odlatuj pod HS, wierzę, że pierwsze dwa skoki to było rozpoznanie obiektu i jutro już będziesz skakał jak w trzecim dzisiejszym skoku od początku..

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).