Klemens Murańka: "Mam ambitne plany"

 • 2015-02-25 21:53

Najlepszym polskim skoczkiem w środowych kwalifikacjach do konkursu Mistrzostw Świata na dużej skoczni okazał się Klemens Murańka, który zajął 4. miejsce. Nasz zawodnik przyznaje, że mierzy wysoko.

– Skok był w porządku, choć stać mnie jeszcze na lepsze skoki. Dziś wieje, wieje, na tej skoczni wiatr rozdawał karty i to było takie przeciągane wszystko. Trochę denerwujące to było – na rozgrzewkę wyszedłem, zaraz się okazało, że znowu przedłużone o pół godziny, później znowu na rozgrzewkę i takie dziwne te kwalifikacje były. Skoki są w porządku, takie na poziomie i to mnie cieszy.

Czy w oczekiwaniu na rozpoczęcie kwalifikacji polskim zawodnikom się nudziło? – Nudziło się. Mnie akurat tak troszkę denerwowało takie przeciąganie, ale było tu w bufecie coś do roboty, bo można było na przykład w bilarda sobie zagrać. Także jakoś ten czas można było zabić.

Przed konkursem normalnym Klemens Murańka przyznawał, że celuje w złoto – czy teraz jest podobnie? – Dalej mam takie ambitne plany i chciałbym je zrealizować, jeśli nie teraz, to... Choć wiem, że jeśli by te skoki wyglądały tak, jak w Szczyrku i w Wiśle, to naprawdę jest szansa spokojnie wskoczyć do szóstki. Ale podchodzę do tego na luzie i nie chcę pokazywać więcej, chcę tylko po prostu skakać te skoki, co były. Normalne skoki wystarczą i bez dokładania do tego czegoś będzie ok.

Korespondencja z Falun, Tadeusz Mieczyński i Dominik Formela.


Katarzyna Lipska, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6460) komentarze: (17)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor
  kibic_skokow_narciarskich

  Ty zawsze jesteś zdania że każdy Polak może zawsze wygrać.
  Przecież to ty zapowiadałeś dwa miejsce w 10 Kubackiego w Sapporo a co było? Możesz mi przypomnieć?

  Nie pisz głupot, jeśli Murańka będzie w 15 będzie bardzo dobrze.
  Fajnie że Klimek chce zdobyć medal ale póki co nie jest to możliwe.

  Obok Stocha jedynie Żyła mógłby powalczyć o medal ale pod warunkiem że nie psuł by skoków jednak Piotrek psuje praktycznie co drugi skok więc nie ma nawet co o tym pisać.

 • michnar doświadczony
  -

  Klemens skacze dobrze, może stać go nawet na pierwszą "6" podobnie jak Żyłę i przede wszystkim Stocha, ale musi się nie spalić. Na skoczni normalnej drugi skok mu nie wyszedł, za bardzo chciał, wierzę w niego na skoczni dużej.

 • pepeleusz początkujący

  Do połowy I serii wiatr pod narty , potem tylko z tyłu i wszystko mozliwe...
  Z drugiej strony słowa Murańki wskazują jakby superforma (najwyraźniej sam ją tak czuł) ze zgrupowania ciut uleciała.

  Co do hipotetycznego wariantu podziału kadry A to raczej trudno uwierzyć aby ten czy tamten odeszli od Kruczka a został z nim najbardziej przez niego poszkodowany (a do tego obecnie słabo prowadzony pod względem technicznym) Murańka

 • bueno bywalec

  Kot też był ambitny, a teraz skacze w PK, trzeba mieć cele, ale nie wolno przesadzać. Ziobro raz wygrał konkurs PŚ to teraz jara się, że jego celem jest wygrywanie konkursów. Ok, ale najpierw niech skoncentruje się na top 15.....

 • jakledw12 weteran

  Jeżeli jutro nie będzie TOP 15 to uważam, że te treningi w Szczyrku nic Klimkowi nie pomogły. Będzie 15 miejsce to powiem, że się przydały.

 • qwe początkujący

  Powodzenia jutro. Skacz tak jak ostatnio a będzie dobrze

 • anonim
  @???

  Trochę realizmu ;)
  Wiadomo przecież, że jeżeli by Klimek oddał w pierwszej serii taki skok który dałby mu powiedzmy 6 miejsce i w drugiej serii jeszcze lepszy to nagle po nim Zaczął by wiać silny wiatr :P no i niestety Pan Walter nie miałby innego wyjście i musiałby przerwać zawody :P
  Haha :D
  Powodzenia Klimek stać cię na TOP10 a nawet 6 ale i tak będę się cieszyła jeśli będzie TOP15 :)

 • kibic_skokow_narciarskich stały bywalec

  Ja też jestem zdania że Muranka moze jutro zaskoczyć i stanąć na podium.Naprawdę treningi przyniosły efekty i nasi skaczą coraz lepiej.A Muranka dziś pokazał że ma ogromny potencjał i jutro może się liczyć.I coś czuje że bardziej od Stocha.
  Jutro cała 5-tka pewnie awansuje do 30-stki i licze że prócz Polaka na podium, dwójka jeszcze bedzie w czołowej 10-tce.Jest to jak najbardziej możliwe.Żyła gdy nie zepsuje też medal realny.Stoch jak wróci na swój właściwy poziom to tymbardziej.A przecież jest Kubacki który w kazdej chwili moze zaskoczyć i moze on sprawi niespodziankę? Tak liczę kiedy Kubacki by w koncu stanął na podium to zamknął by usta wszystkim ludziom mu dokuczajacym i wyśmiewającym.Zniszczoł raczej forma słabsza ale to zawodnik też nieprzewidywalny i różnie może być jutro.Ja jestem spokojny o bardzo dobry występ Polaków i przekonany o tym że jutro będziemy uradowani po konkursie i to z POLSKIM PODIUM!

 • wikidajlo weteran
  prawie

  oprocz Kamila to reszta oby pobila wynik Janka - bedzie sukces

 • dervish profesor

  W Wiśle Klimek rzeczywiście musiał oddawać kapitalne skoki. W jego głosie słychać dużą pewność, wiarę we własne możliwości i po prostu prawdę. Mówiąc o swojej formie nie ściemnia.
  Oby udało mu się takie skoki powtórzyć w obydwóch czekających go mistrzowskich konkursach.

 • Saymon19 weteran
  @???

  Lepiej niż Ziobro na K90 nie skoczy... Jutro poziom będzie wysoki, TOP15 spokojnie, max okolice 10 miejsca... Trochę realizmu.

 • anonim
  Widzę, że same niedowiarki tu piszą

  Jak odda dwa swoje bardzo dobre skoki, to spokojnie będzie w TOP6.Ale myślę, że to nie wszystko.Klimka stać na podium.

 • asd początkujący

  powodzenia jutro klemens :) mam nadzieje na top10 :)

 • Saymon19 weteran
  Stinger

  Zgadzam się, TOP15 to jest dla niego na MŚ super wynik, a na medale przyjdzie (oby) jeszcze czas ;)

 • Stinger profesor

  Bez przesady z tym złotem. Ważne by powoli iść w górę.
  Jeśli Klimek poprawi 17 miejsce w soboty będzie dobrze.
  Sam liczę na TOP 15.

 • anonim
  Murańka i Żyła-czarne konie

  Moim zdaniem jeżeli się nie spalą, mają duże szanse na medale.Stoch to nie ta półka.

 • anonim

  Trochę zbyt ambitnie może go to zniszczyć

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).