Szymon Olek w dalszym ciągu walczy o zdrowie po upadku na skoczni

 • 2015-03-06 20:45

13-letni Szymon Olek, który rok temu doświadczył makabrycznego upadku na skoczni K-35 w Zakopanem do dziś nie powrócił do pełnej sprawności. Młody skoczek przechodzi żmudną i kosztowną rehabilitację...

Nieczęsto się zdarza, by upadek na tak małej skoczni pociągnął za sobą tak ogromne konsekwencje. Młody zawodnik, który miał już za sobą skoki na obiekcie 70-metrowym, upadł już po lądowaniu, mając kask na głowie. Olek krótko po fatalnym upadku przeszedł operację ratującą życie w Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu. Lekarze odkładali próbę wybudzenia go ze śpiączki farmakologicznej z uwagi na bardzo poważny stan pacjenta.

Gdy stan zawodnika poprawił się został on przeniesiony do centrum rehabilitacji dzieci w Radziszowie, a w połowie sierpnia wrócił do domu. Obecnie jeździ na wózku inwalidzkim, nadal ma kłopoty z poruszaniem lewą ręką i nogą. Nie ma nadziei na to, by Szymon powrócił na skocznię, ale wierzy on, że zagra jeszcze kiedyś z kolegami w piłkę, która jest jego drugą sportową fascynacją. Koszt miesięcznej rehabilitacji chłopca to ok. czterech tysięcy złotych. W pomoc rehabilitantowi zaangażowanych jest wiele osób, w dalszym ciągu jednak brakuje wystarczających środków.

Pomóc Szymonowi chce Stowarzyszenie Kulturalne Wrota Beskidów z Wilkowic, które zorganizuje 8 marca halowy turniej piłki nożnej, podczas którego kibice będą mogli zobaczyć byłych piłkarzy ekstraklasy i reprezentacji Polski, Adriana Sikorę i Ireneusza Jelenia. Swoją obecność na imprezie potwierdził ubiegłoroczny mistrz świata juniorów w skokach, Jakub Wolny. W trakcie turnieju odbędzie się licytacja gadżetów sportowych.

Skoczek jest pod opieką Fundacji "Słoneczko", można przekazać na jego leczenie 1 % podatku. Można to zrobić wpisując do PIT- KRS 0000186434, cel szczegółowy- SZYMON OLEK nr subkonta 92/O.


Adrian Dworakowski, źródło: www.radiobielsko.pl/Dziennik Zachodni
oglądalność: (10666) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  gdg

  SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA! :)

 • anonim
  @borek99

  Twój komentarz był chamski i bezczelny.

 • borek99 weteran
  @bartek

  A czy ktoś Ci broni udzielić mu wsparcia? Czy może cudzymi pieniędzmi łatwo rozporządzać, a swoimi już niekoniecznie?

 • borek99 weteran
  @Kabanos

  Ty tak na poważnie? Pomijając fakt, że talentem Lewkina na głowę biją i Kratow i Tkaczenko, to jak można twierdzić, że ma on podobny talent co Nurmsalu? Przecież ich dzielą lata świetlne - Nurmsalu był znacznie lepszy jeszcze przed przenosinami do skoków, a po nich to już w ogóle nie ma o czym mówić. Dla Lewkina sukcesem byłoby zdobycie choć raz punktów PŚ, a i do tego mu było daleko, mimo że skończył już wiek juniora...

 • Kabanos początkujący
  Bartek

  Podobnie ma się sytuacja z Evgeniyem Levkinem. Najbardziej uzdolniony kazachski skoczek XXI wieku, wydawało się, że będzie rozwijał się podobnie jak Nurmsalu. Niestety po wypadku samochodowym od 2 i pół roku porusza się na wózku. I także nie było odzewu pomocy ze świata skoków w jego kierunku. Drażni mnie taka wybiórczość w udzielaniu wsparcia.

 • danii20 bywalec

  To w końcu Olek czy Szymon?

 • anonim
  @???

  co to znaczy się odnalazł? skakać na skoczni skakał i miesiąc temu, ale 0 wywiadów czy informacji...`

 • anonim

  Trzeba wspomóc Olka - przekażmy 1% podatku. Może jednorazowo to nie wiele ale gdy zmobilizuje się parę tysięcy ludzi to coś się uzbiera.

 • anonim
  @Stinger

  A tak w ogóle to Kuba Wolny się odnalazł;).

 • Stinger profesor

  Szczerze mówiąc myślałem że już wszystko ok skoro nie było żadnych informacji. Szkoda chłopaka bo póki co nawet nie może myśleć o skakaniu tylko o zdrowiu.

 • anonim
  @bartek

  Bo jednak Nick doznał kontuzji na oczach kamer w Pucharze Świata, a Olek no to jednak na treningu jako junior... wiadomo że pewnie temu drugiemu przydałaby się kasa bardziej, ale jego wypadek był mniej medialny i nagłośniony...

 • asd początkujący

  bardzo smutno sie czyta takie rzeczy. szkoda, ze takiego mlodego chlopaka spotkal taki pech. mam nadzieje, ze uda mu sie doprowadzic choc do takiej sprawnosci, by normalnie zyc.

 • anonim
  dziwne

  trochę dziwne. Nickowi dają z Polski pełne wsparcie a chłopaka pomijają. Ok, nie mam nic przeciwko wsparciu Nicka ale czemu pominęli Olka ?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).