Piotr Żyła: "W Oslo walczymy dalej"

 • 2015-03-13 01:12

Piotr Żyła po pierwszej serii czwartkowego konkursu w Trondheim plasował się na dobrej, 13. pozycji. Po raz kolejny nie udało mu się jednak oddać dwóch równych skoków i zawody ukończył dopiero na 20. miejscu. Polski skoczek wierzy jednak, że w Oslo może być lepiej.

– Wiadomo, trochę gorsze były warunki w serii drugiej, ale spadło mi trochę za próg, spóźniłem i później już nie było szybkości, żeby tam odlecieć na dole. Takie to jest – miało być tak pięknie, a wyszło jak zwykle, jak to się mówi. Teraz trzeba zapomnieć i w Oslo walczymy dalej.

– Myślę, że dwa skoki były takie dobre – ten drugi treningowy i ten w kwalifikacjach. Ten pierwszy konkursowy też nie był jakiś zły bardzo. Dobry był, tylko w końcówce tam trochę narty wykantowałem i też tak nie leciało.

Czy Piotr Żyła cieszy się na skoki w Oslo? – Pewnie, co się mam nie cieszyć. Tam fajne zawody miałem 2 lata temu, w zeszłym roku trochę gorsze, ale fajne, skocznia fajna. Trzeba po prostu skakać w końcu dwa swoje normalne skoki, nie tylko jeden, i wtedy mogę być zadowolony. A tak – no to średnio.

Korespondencja z Trondheim, Tadeusz Mieczyński


Katarzyna Lipska, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4152) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • trololo początkujący
  szulcu

  a co ma poprzedni sezon, do tego?

 • anonim
  jakledw12

  Trzeba jednak pamiętać że w ubiegłorocznym konkursie na Holmenkollen Żyła nie zmieścił się nawet w 30-tce.

 • jakledw12 weteran

  @Stinger
  Mi brak podium Pietrka wynagrodzi nowy rekord życiowy, a zarazem Polski. Z tym, że ten rekord podczas zawodów, nie na treningu :)

 • Stinger profesor

  Szanse Żyły na 500 pkt w sezonie mocno się zmniejszyły. Liczyłem że Po Finlandii i Trondheim będzie co najmniej 30-40 pkt do przodu. Cóż szkoda ale Piotrek ma dobrą formę więc liczę że da radę poprawić swój najlepszy wynik w karierze.

  4 konkursy zostały do końca, Piotrek musiałby w każdym w nich być w 10 ale myślę że to nie jest takie nie realne.
  Bardzo przydałoby się podium, w końcu Oslo i Planica zostały, a więc skocznia gdzie wygrywał i loty które lubi. Ponadto tam też stał na podium jednak trzeba zauważyć że po przebudowie może być trochę inaczej.

 • jakledw12 weteran

  W Oslo będzie lepiej. W końcu jego skocznia.

 • anonim

  "W Oslo walczymy dalej". No, jak zawsze. I pamiętaj Piotr żeby się wyspać...

 • anonim
  he,he

  Podjechało, przeleciało, przekręciło, pokręciło. He,he !

 • Jarek42 stały bywalec

  ... Trzymam kciuki, żeby wreszcie uzyskał magiczne 500 punktów w PŚ. Dwa lata temu prawie się udało.

 • Jarek42 stały bywalec

  Co by nie mówić Piotrek w tym sezonie skacze nieźle, chociaż nierówno. Ma zadatki na czołówkę PŚ, ale zawsze coś nie wyjdzie. A jak wyjdzie, to warunki nie pozwalają na dolecenie na podium.

 • nnn bywalec

  Polacy nie powinni brać udziału w treningach bo się "wyskakują"

 • DamjanFras doświadczony
  -

  Pietrek to ewenement tego sezonu..
  Zawsze coś sknoci, bo mu przeleci, przejedzie, poleci, puści ipsuje skoki konkursowe, potem w wywiadach mówi, że tzreba zapomnieć ( to już od początku sezonu o tym zapominaniu ) a i tak takim sposobem nastukał 370 pkt PŚ, a 400 pęknie na pewno..

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).