Krzysztof Biegun: "Zabrakło mi czasu"

 • 2015-05-01 14:25

Po sensacyjnym zwycięstwie w Klingenthal i najlepszym sezonie w dotychczasowej karierze, jakim był 2013/2014, kolejny okazał się znacznie trudniejszy dla Krzysztofa Bieguna. Podopieczny Macieja Maciusiaka w Pucharze Świata nie zdobył choćby punktu, a w zawodach niższej rangi lepiej zaczął się prezentować dopiero pod koniec sezonu.

Jaki nastrój po sezonie 2014/2015? - Bywało różnie, ale ogólnie dobrze. Udało się sporo nadrobić na studiach, natomiast ostatnio bawiliśmy się na weselu Klimka. Kolejny sezon będzie bardzo dobry. Tak się muszę nastawić, a wtedy będzie dobrze.

Czy lot za 140. metr podczas konkursu o tytuł indywidualnego mistrza Polski pod koniec marca dał wiary w siebie? - Zakończenie zimy takim skokiem to bardzo miły akcent. Byłem zadowolony z tych zawodów w Zakopanem.

Czy pozostanie w kadrze B odpowiada 20-latkowi? - Liczyłem na awans, nie wiem czemu go nie dostałem (śmiech). Jest w porządku, sztab i zawodnicy w kadrze B mi odpowiadają, co powinno zbudować pozytywną atmosferę i dobrą współpracę.

Pojawia się głód skoków? - Już chciałbym trochę poskakać. Przerwa niby dość długa, ale chciałoby się w domu posiedzieć. Mimo braku skoków ciągle jestem czymś zajęty. Mamy jeszcze pół miesiąca, więc może teraz uda się to bardziej wykorzystać.

Czy w końcowym etapie sezonu zimowego udało się wyeliminować błędy, które występowały na początku sezonu? - Od połowy zimy te skoki były coraz lepsze. Zaczynałem łapać to, co powinienem na początku. Poprawiły się wyniki, dwukrotnie stanąłem na podium w Pucharze Kontynentalnym, po prostu zabrakło mi czasu.

Korespondencja z Krakowa, Tadeusz Mieczyński.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4351) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • filip12345 doświadczony

  Bieguna stać na bardzo dobre skoki. Jego zwycięstwo w Klingenthal na inauguracje sezonu 13/14 nie było przypadkiem, bo podczas treningów przed zawodami skakał dość dobrze, a podczas konkursu drużynowego był wtedy najlepszym Polakiem (skoczył 141,5m). Potem w Kuusamoo zaliczył przyzwoity występ (18. miejsce), a w Lillehamer było słabo. Jedynie w polskich konkursach i w Obersdorfie zdobywał punkty PŚ, ale nie dostawał częstych szans do startów w PŚ. Jeszcze bardzo dobre występy miał podczas LGP 2013 (zwycięstwo w Hakubie w 1. konkursie oraz 3. miejsce w Niżnym Tagile, a w końcowej klasyfikacji piąta pozycja). Oby w przyszłym sezonie się poprawił.

 • jakledw12 weteran

  Mam nadzieję, że Biegun w następnym sezonie zacznie regularnie punktować w PŚ. Stać go na to, w mojej opinii wcale nie jest gorszy od "Wielkiego Talentu Polskich Skoków" Murańki. Powodzenia!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).