Polscy skoczkowie oddali pierwsze skoki na igelicie

 • 2015-06-01 23:23

Dziś na skoczni HS 106 w Szczyrku-Skalite polscy skoczkowie oddali pierwsze skoki na igelicie tej wiosny. Obyło się bez żadnych kłopotów i wszystkie plany na dziś zostały w pełni zrealizowane.

- Można powiedzieć, że z każdym rokiem wejście na skocznię jest dla zawodników mniej problemowe. Nie było żadnych kłopotów z lądowaniem na igelicie. Trochę dziś wiało, ale w rozsądnych granicach. Obiekt w porządku. Wszystko działał bez zakłóceń. Ekipa COS spisała się dobrze - relacjonuje Łukasz Kruczek.

- Na skoczni pojawiły się dziś wszystkie grupy szkoleniowe, a kadra A i B skakały po raz pierwszy w tym sezonie. Zgodnie z planem przeprowadziliśmy dwie sesje treningowe. Ilość skoków jest dobierana indywidualnie dla każdego zawodnika - dodaje trener polskiej kadry A.

- Pojedyncze skoki były dobre, a nawet bardzo dobre, ale o formie nie ma jeszcze co wspominać - śmieje się szkoleniowiec naszych skoczków.

W Szczyrku podopieczni Łukasza Kruczka będą trenować do piątku włącznie. Pierwsze skoki na dużym obiekcie Polacy oddadzą w Planicy, gdzie udadzą się w połowie miesiąca.

FOTORELACJA


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5329) komentarze: (17)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • mateusz3951 weteran

  Stinger
  Nie chodziło mi tutaj o wymienienie tych imprez wg ich wagi. Po prostu wymieniłem kolejne mniejsze lub większe cele dla naszych skoczków.
  Co do wymienionej przez Ciebie kolejności najważniejszych imprez w nadchodzącym sezonie, w pełni się zgadzam.

 • Stinger profesor
  mateusz3951

  Jeśli miałbym wymienić w punktach co powinno być najważniejsze to myślę że wyglądało by to tak:
  1. PŚ
  2. MŚwL
  TCS
  4. LGP

  PŚ to wiadomo, pokazuje formę przez cały sezon i nie ma ani trochę przypadku.
  TCS to wielki prestiż, a MŚwL to impreza na której Polacy nie błyszczą także fajnie by było przygotować formę na ten czas (obie imprezy blisko siebie) i wtedy można zrobić fajne wyniki.
  LGP to teraz przede wszystkim trening do PŚ ale nie chciałbym by Polacy w nim nie starowali. Wyniki nie będą najważniejsze ale warto startować i punktować by zapewnić sobie limit 6 na cały sezon.

 • skoczek początkujący

  kot , kiedy ściemniasz? wywiad z 01-06-2015-" Nie mogłem się doczekać wejścia na skocznię", wywiad dzisiejszy-" Nie miałem jeszcze wielkiego głodu skakania".

 • mateusz3951 weteran

  Liczę, że przed chłopakami owocne przygotowania, zwieńczone dobrymi wynikami w LGP, PŚ, TCS i MŚwL.

 • Stinger profesor

  Bardzo dobrze, najwyższa pora zacząć szlifować formę do sezonu zimowego.

 • jakledw12 weteran
  Relacja z drugiego treningu

  Tym razem skakali zawodnicy z kadry B oraz Ziobro i Zniszczoł, którzy na nieszczęście utonęli w korkach i spóźnili się na pierwszy trening.

  Rozpoczął spóźniony Jasiek Ziobro, niestety jego skok podobnie jak przyjazd na trening, bardzo spóźniony. Odległość 87,5 metr chyba nikogo nie satysfakcjonuje.

  Następny był Olek Zniszczoł, który jak się okazało - oddał najdłuższy skok 2 treningu. Zniszczoł w przeciwieństwie do Jaśka Ziobry, swojego skoku nie spóźnił i zakończył skok ładnym telemarkiem na setnym metrze i pięćdziesiątym centymetrze.

  Z kadry B godna uwagi jest jedynie odległość D. Kubackiego. Olimpijczykowi z Soczi zmierzono 98 metrów.

  Najkrótszym skokiem dnia popisał się Bartłomiej Kłusek. Bartek skoczył ledwie 82 metry.

 • Major_Kuprich profesor
  Relacja z treningu

  Żyła w I skoku - przytrzymało go zaraz po ruszeniu z belki, porcelanowe tory, wszystko skończyło się dobrze.
  Stoch - I skok i od razu 105 metrów, przyjemny, ładny lot.
  Murańka - upadek, rozjechały mu się narty, ale nic się złego nie stało, jedynie trochę przemókł ( skocznia jest nawadniana ).
  Kot i Kubacki - skakali na K 70
  Za miesiąc LPK i egzaminy :C

 • anonim
  @DamjanFras

  Podaj źródło albo przyznaj się,że robisz sobie jaja.

 • jakledw12 weteran

  @Fras

  A Żyła? Przecież on zawsze na treningach skacze ponad HS.

 • DamjanFras doświadczony
  -

  Na treningach najlepiej skakali Kubacki, K.Miętus i Hula.
  Oni także pojadą na Kontynental do Kranj, reszte nazwisk Kruczek poda po dalszych treningach..

 • filip12345 doświadczony
  Kranj

  Już niedługo LPK w Kranju. Zobaczymy w jakiej formie są skoczkowie, którzy tam wystartują.

 • mmm bywalec

  @bulgot

  Czytałeś w ogóle artykuł?

 • EmiI profesor

  Natomiast jak konkurencja się spytała o plany startowe Kruczka latem stwierdził że "może odpuścimy jeden weekend". Ciekawe.

 • EmiI profesor

  Na tym etapie jedyne co jest ważne to że wszyscy są zdrowi. Cała reszta póki co większego znaczenia nie ma.

 • MSad_ profesor
  na innych

  portalach wiecej szczegółów podali

 • anonim
  @mmm

  Ty akurat wiesz jak skakali.Nie masz co pisać to piszesz co ci na jezor przyniesie.

 • mmm bywalec

  Skoki na treningach jak zawsze dobre albo bardzo dobre :).

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).