W Bad Griesbach rozegrano zawody o Puchar Georga Thomy

• 2015-06-28 22:30

Na skoczniach K10, K28 i K57 w niemieckim Bad Griesbach odbyły się pierwsze zawody wliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu Georga Thomy.

Georg Thoma to niemiecki kombinator norweski, złoty medalista olimpijski, mistrz świata. Reprezentant SC Hinterzarten został także uhonorowany Medalem Holmenkollen. W tym roku zawodnicy rywalizują o puchar jego imienia po raz 26. W poprzednich edycjach wygrywali m.in.: Alexander Herr, Pascal Sommer, Michael Moellinger i Maximilian Kaiser, który jest rekordzistą największego obiektu (65 m – 21.07.2013).

W kategorii seniorów tryumfował Petrick Hammann (60,5 m i 58 m), drugi był francuski specjalista od kombinacji norweskiej, Maxime Laheurte (57,5 m i 61 m), a trzeci Niklas Wangler (57,5 m i 60,5 m). Tuż za podium sklasyfikowany został reprezentant WSV Braunlage – Maximilian Kaiser (58,5 m i 58 m). Czołową "5" zamknął kolejny z Francuzów – Nicolas Didier (57 m i 57,5 m).

Wśród kobiet wygrała Cassandra Kremer (53,5 m i 50,5 m). Drugie miejsce zajęła Franziska Keller (47,5 m i 51 m), a trzecia była Tia Kern (46 m i 44 m). Kolejne zawody zaliczane do klasyfikacji generalnej odbędą się 25 i 26 lipca. Ostatnie zawody z tego cyklu odbędą się natomiast 22 i 23 sierpnia.