Will Rhoads i Lea Lemare najlepsi w Mistrzostwach USA

 • 2015-08-02 11:29

W cieniu inauguracyjnych zawodów Letniego Grand Prix 2015 w Wiśle-Malince rozegrano Mistrzostwa Stanów Zjednoczonych w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Na skoczni Utah Olympic Park (HS 134) w Park City triumfowali Will Rhoads i Francuzka Lea Lemare.

01.08.2015 - Podium Mistrzostw USA pań w Park City01.08.2015 - Podium Mistrzostw USA pań w Park City

Mistrzostwa USA, konkurs panów:

Will Rhoads prowadził już po pierwszej serii w której poszybował na odległość 125,5 m. Drugi ze stratą 1,7 punktu był Kevin Bickner z wynikiem 124 metrów. Czołową trójkę zamykał Christian Friberg, który wylądował na 123,5 m i tracił do Rhoadsa 3,1 punktu. Czwarte miejsce zajmował powracający po rocznej przerwie do rywalizacji Kanadyjczyk Mackenzie Boyd-Clowes (122 m).

W finale Boyd-Clowes oddał najdłuższy skok zawodów. Reprezentant Kanady poszybował na odległość 130 metrów i awansował na drugie miejsce w konkursie. Zwycięstwa nie pozwolił sobie wydrzeć Rhoads, który dzięki wynikowi 128,5 metra triumfował w Park City z przewagą 3,6 punktu nad Boyd-Clowesem. Najniższy stopień podium przypadł Bicknerovi, który w drugiej serii doleciał do 127 metra.

Z racji drugiego miejsca Mackenzie Boyd-Clowesa, srebrny medal Mistrzostw USA przypadł Kevinowi Bicknerowi, zaś brązowy - Christianowi Fribergowi. W konkursie wzięło udział 35 zawodników.

WYNIKI KONKURSU:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>

Mistrzostwa USA, konkurs pań:

Rywalizacja pań zakończyła się zwycięstwem Lei Lemare. Reprezentantka Francji w pierwszej serii wylądowała na 120 metrze i prowadziła z przewagą 5,9 punktu nad drugą Niną Lussi (117 m). Trzecią pozycję zajmowała Abby Hughes z rezultatem 116 metrów.

Lussi zaatakowała pozycję liderki w drugiej rundzie zawodów, lądując na 120 metrze. Lemare skoczyła półtora metra bliżej od Amerykanki, ale przewaga z pierwszej serii pozwoliła Francuzce na odniesienie zwycięstwa różnicą 3,7 punktu. Brązowy medal ostatecznie przypadł Tarze Geraghty-Moats (117 i 118,5 m), która o 0,3 punktu pokonała Abby Hughes (116 m w II serii).

Z powodu zwycięstwa Lei Lemare, złoty medal Mistrzostw USA wręczono drugiej w zawodach Ninie Lussi. Srebro przypadło Tarze Geraghty-Moats, zaś brąz - Abby Hughes. W zawodach uczestniczyło 7 zawodniczek.

WYNIKI KONKURSU:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2710) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor

  Szkoda że Mackenzie Boyd Clowes nie wygrał no ale w końcu roczna przerwa to sporo.
  Oby Kanadyjczyk wrócił to formy sprzed przerwy bo wtedy skakał bardzo fajnie i wydawało się że Kanada wreszcie ma skoczka który spokojnie co konkurs może punktować, a tu nagle rok przerwy i wszystko zaczyna niemal że od nowa.

 • anonim
  Rok przerwy nie służy Boydowi

  Przegrać z jakimkolwiek Amerykaninem z USA, to już wstyd.

  A przegrać, gdy dwóch najlepszych doznało poważnych kontuzji (jeden na pewno kończącej karierę), a trzeci najlepszy zakończył karierę, to dopiero wstyd.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).