Bjerkeengen i Tollinger triumfują w Lillehammer

• 2015-08-23 21:52

Wczoraj i dziś na skoczni w Lillehemmer rozegrano zawody z cyklu Konica Minolta. Zwycięstwami w kategorii Elite podzielili się Fredrik Bjerkeengen i Austriak, Elias Tollinger.

Bjerkeengen na półmetku wczorajszych zawodów zajmował trzecie miejsce po skoku na 130 metrów. W finale doleciał jednak aż do 140 metra, co było najdłuższą odległością konkursu, zapewniając sobie tym samym triumf z wynikiem 273,2 pkt. Drugie miejsce zajął triumfator niedawnych zawodów Pucharu Kontynentalnego w Wiśle, Joacim Oedegard Bjoereng po skokach na 130,5 i 139,5 metra (272,2 pkt.). Na najniższym stopniu podium stanął prowadzący po pierwszej serii Sigurd Nymoen Soeberg (131 i 134,5 m. - 263,1 pkt.). Dopiero piąte miejsce zajął wciąż szukający dawnej formy Tom Hilde.

Podczas niedzielnych zawodów na liście startowej pojawili się zawodnicy z zaplecza austriackiej reprezentacji. Jeden z nich, Elias Tollinger, skokami na odległość 130 i 140 m. (272,7 pkt.) wygrał zmagania w klasie Elite. Ponownie drugie miejsce zajął Joacim Oedegard Bjoereng (129 i 140 m. - 272,4 pkt.), a trzecie miejsce wywalczył sobotni triumfator Fredrik Bjerkeengen (130,5 i 136 m. - 265,4 pkt.). Cztery kolejne miejsca zajęli reprezentanci Austrii, Phillip Aschenwald, Stefan Huber, Clemens Aigner i Markus Schiffner. Dopiero na dziesiątej pozycji sklasyfikowano Toma Hilde.