FC Pań w Szczyrku: Zwycięstwo Haralambie, Rajda trzecia

 • 2015-08-30 11:43

Kinga Rajda po raz drugi w karierze stanęła na podium zawodów rangi FIS Cup. W niedzielę na obiekcie Skalite w Szczyrku, pomimo prowadzenia na półmetku konkursu, nasza reprezentantka musiała uznać wyższość Danieli Haralambie oraz Arantxy Lancho.

Podopieczna Sławomira Hankusa w pierwszej serii skoczyła 92,5 metra, co dawało jej minimalne prowadzenie nad drugą Danielą Haralambie (91 metrów). W finale Kinga Rajda wylądowała dziesięć metrów bliżej, przez co nie tylko przegrała z Rumunką, która w drugiej próbie uzyskała 92,5 metra, ale także spadła za Niemkę - Arantxę Lancho (88,5 oraz 87,5 metra).

Na czwartej pozycji zmagania zakończyła jedyna Rosjanka w stawce - Anna Żukowa (86 metrów i 84 metry). Piątym miejscem musiała zadowolić się wczorajsza solenizantka - Magdalena Pałasz. 20-latka oddała skoki mierzące 80,5 metra oraz 84 metry.

W czołowej "10" uplasowały się jeszcze trzy nasze rodaczki. Paulina Cieślar (80,5 metra oraz 75 metrów), Joanna Szwab (77,5 metra oraz 77 metrów) i Anna Twardosz (75 metrów i 77 metrów) zajęły miejsca od siódmego do dziewiątego.

Stawkę 15 zawodniczek zamknęły Kamila Karpiel (63,5 metra oraz 65 metrów) i Joanna Kil (61 metrów i 60,5 metra). Ze startu zrezygnowała młodsza z sióstr Pałasz - Katarzyna.

Niespełna 15-letnia po dzisiejszych zawodach awansowała na pozycję wiceliderki całego cyklu. Polka ma na swym koncie 184 punkty, a do prowadzącej Jacqueline Seifriedsberger traci tylko 16 "oczek". Finałowe zawody z cyklu FIS Cup Pań odbędą się 26 i 27 września w rumuńskim Rasnovie.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup Pań »


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5270) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • borek99 weteran
  @adam

  A niby dlaczego zawodniczki i kraje, które chcą się rozwijać i startować w zawodach miałyby być karane za to, że innym na tym rozwoju i startach niekoniecznie zależy?

  Zasady są jasne - na starcie muszą być przedstawiciele minimum 5 krajów i jest to warunek zupełnie wystarczający. Ba, czasem i on jest zbyt restrykcyjny, bo rok temu Amerykanie chcieli w Brattleboro zorganizować FIS Cup kobiet, ale nie mogli, bo oprócz nich zgłosiły się tylko Kanadyjki, a ze 2-3 lata temu podobna sytuacja był z FIS Cupem męskim w Erzurum, gdzie oprócz Turków zgłosiły się bodaj 2 inne kraje i organizatorzy byli zmuszeni zawody odwołać, mimo że finansowo i organizacyjnie byli do nich przygotowani...

 • anonim
  Jaki jest sens organizowania konkursu, gdy jest 15 zawodniczek?

  Zawody powinny być odwołane i rozegrane dopiero, gdy na liście startowej znajdzie się minimum 35 zawodniczek.

 • michnar doświadczony
  -

  Młodziutka Kinga wychodzi za liderkę naszej kadry. 92 metry to już odległość, która może cieszyć i widać postęp :D.

 • Styrian stały bywalec

  za to major kuper jest mocny i dobrze rokuje no i taki mlodzieniaszek - takie gledzenie bez sensu .

 • Major_Kuprich profesor
  Czyli Pałasz i Szwab są jednak bardzo słabe

  Niczym nie rokują, swój wiek już mają - z Rajdy będzie zawodniczka regularnie punktująca w PŚ

 • lol początkujący

  Naprawdę, to co pokazuje w ostatnim czasie Kinga, daje nadzieje na przyszłość.

 • Styrian stały bywalec

  No , no :-))))) Kinga dalej super - a Paulina Cieslar jak na trzynastolatke w polskich warunkach zaskakujaco dobrze .

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).