W sobotę skakali w Zagórzu

• 2015-09-01 10:29

W minioną sobotę, 29.08.2015 r. na kompleksie skoczni Zakucie w Zagórzu odbył się Międzynarodowy Letni puchar Bieszczadów – Mistrzostwa POZN w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej.

W kategorii OPEN triumfował zawodnik lokalnego klubu, ZKN "Sokół" Zagórz, Norbert Harschke. Po oddaniu skoków na 39 i 39,5 m. uzyskał notę 220,2 pkt i o jeden punkt wyprzedził drugiego w zawodach Rafała Kuchtę (39,5 i 39 m. – 219,2 pkt.). Reprezentant klubu LKS "Poroniec" Poronin to 35-letni dziś były reprezentant Polski w skokach narciarskich i w kombinacji norweskiej. W tej drugiej dyscyplinie wywalczył niegdyś jeden punkt do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Trzecie miejsce zajął Łotysz, Kristaps Nezborts, który ma w swoim dorobku epizod związany z Mistrzostwami Świata w Predazzo w 2013 roku i w Falun w minionym sezonie, gdzie próbował swoich sił w kwalifikacjach. W sobotę 18-letni Nezborts oddał skoki na 38,5 i 39 metrów co dało mu notę 217 pkt.

Najlepszą juniorką okazała się Ukrainka Lilia Romaniuk podczas rywalizacji na skoczni K-20. W kategorii E rozegranej na tym samym obiekcie wygrał Jan Rzadkosz z TS Wisła Zakopane, wśród juniorów D na K-40 zwyciężył jego klubowy kolega, Stanisław Majerczyk.

Asystentem delegata technicznego zawodów był Jakub Kot, którego jeszcze minionej zimy mogliśmy oglądać na skoczniach.

Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4276) komentarze: (3)