Maciej Kot: "W moich skokach jest pewna rezerwa"

 • 2015-09-12 20:56

Maciej Kot w dzisiejszym konkursie Pucharu Kontynentalnego w austriackim Stams musiał uznać wyższość tylko Daniela Andre Tande. Polski skoczek zapowiada jednak jutro walkę o zwycięstwo.

Maciej KotMaciej Kot

- Dzisiejsze skoki były dobre i przede wszystkim równe, co bardzo mnie cieszy. Już na treningu oficjalnym czułem się dobrze i wiedziałem, że mogę walczyć o najwyższe miejsca. Pojawiły się jeszcze pewne niedociągnięcia, ale całość wygląda ok, najważniejsze, że z takimi skokami można walczyć o dobre miejsca, a to sprawia radość, która jest potrzebna - mówi Maciej Kot.

- Daniel Andre Tande był dziś zdecydowanie najlepszy, ale na pewno nie był nie do pokonania. Widać, że jest w bardzo dobrej formie, ale w moich skokach jest pewna rezerwa. Mam nadzieję, że jutro znowu oddam trzy dobre skoki i będę walczyć o zwycięstwo - zapowiada 24-latek z Zakopanego.

- Jeśli chodzi o finał LGP to mam w planach wystartować w Hinzenbach. Ale oczywiście decyzja należy do trenera. Na tym etapie ważniejszy jest dla mnie Puchar Kontynentalny, w którym moim celem jest wywalczenie dodatkowego miejsca w Pucharze Świata na zimę i co za tym idzie, zapewnienie sobie miejsca w reprezentacji na początku sezonu zimowego - dodaje zawodnik polskiej kadry B.

- W zeszłym roku miałem trochę inny program przygotowań. Skakałem w LGP, później pojechałem na wakacje, w innym okresie startowałem. Ale moja zeszłoroczna forma we wrześniu była slabsza i to wyraźnie od tegorocznej. W zeszłym roku im bliżej zimy, tym forma spadała, a w tym roku, jak na razie, zwyżkuje i idzie w dobrym kierunku, co bardzo cieszy.


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4599) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Z Kotami jest jak z "uchodźcami" z Syrii i w ogóle Arabami - nie chcą się asimilować! Uważam że jak ktoś mieszka w górach to powinien w duzym stopniu przyjąć tutejszą kulturę.

  @Emil, życzę Dawidowi aby wywalczył dla siebie dodatkowe miejsce na PŚ.

 • EmiI profesor
  @MSad

  Czyli są w Polsce wsie, może nawet jakich jest większość, z których nikt nie pochodzi, bo wszyscy się urodzili w szpitalu w mieście.
  @Janicek
  http://www.skijumping.pl/news.php?pokaz_news=20044 może dlatego wystąpi?

 • ryba początkujący
  Kot

  Urodzic to sie mozna przypadkiem w roznych miejscach. Czlowiek jest stamtad gdzie sie wychowal.

 • MSad_ profesor
  Kot

  Jak zwykle duza gada malo robi. Zapowiada zwyciestwa a wyjdzie jak zwykle.
  jesli chodzi o pochodzenie. jesli ktos cale zycie mieszka w Warszawie a urodził sie w Kukuryźnikach Dolnych to pochodzi z Kukuryźnik

 • anonim
  @zibiszew

  Skoro tam tak ładnie jest to czemu tam nie zostali? Mój przypadek to raczej patriotyzm lokalny. Chcę żeby w górach mieszkali górale mówiący po góralsku. A o co chodzi z tym starym Kotem? haha

 • zibiszew weteran
  Janicek (bywalec)

  Nie boisz się że "stary Kot "Bardzo źle wyrazi się o "górolach":):) z Zakopanego ?Ty lepiej bądź ostrożny:) A tak poważnie Janicek (bywalec)Nie jest to jaskrawy antagonizm?Faktem jest ze Koty urodzili się w Limanowej.Notabene, piękne okolice:)

 • anonim

  Stoch,Żyła,Ziobro,Murańka,???????????

 • anonim
  @ryba

  Kot urodził sie w Limanowej i z tamtąd pochodzi jego rodzina! W latach 60-80 ubiegłego wieku Zakopane przeżywało najazd "Kasinioków" (ludzi z Limanowej i okolic- nazwa pochodzi o wsi Kasinka). Mój dobry znajomy pan Gąsienina Gładczan mawiał że Polska w XVII przeżywała potop szwedzki, a Zakopane potop Kasinioków. :D

 • ryba początkujący
  Kot

  Jak Kot moze byc z Limanowej jak całe zycie mieszka w Zakopanem?

 • anonim

  Skąd u niego taka pewność że dodatkowe miejsce na PŚ bedzie dla niego??? Życzę Kubackiemu to dodatkowe miejsce!

  PS bardzo proszę redakcję żeby nie pisała o Kocie że jest z Zakopanego, bo on jest z LIMANOWEJ! Dla mnie to wstyd że ktoś taki jak Kot jest z mojego miasta.

 • anonim

  No tak, Kot zapowiada walkę o zwycięstwo.Zapowiadał też, że zdobędzie medale w Falun.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).