Tymoteusz Cienciała wygrał Turniej Czterech Skoczni dla Dzieci

 • 2015-09-23 20:38

W minioną sobotę zakończył się rozgrywany na skoczniach Austrii i Niemiec 17. Międzynarodowy Turniej Czterech Skoczni dla Dzieci. Po raz pierwszy Polska miała w nim swojego reprezentanta, a debiut ten wypadł nad wyraz udanie. 7-letni Tymoteusz Cienciała wygrał klasyfikację generalną w swojej kategorii wiekowej triumfując we wszystkich czterech konkursach.

W tym roku w szranki stanęło 133 zawodników i zawodniczek z sześciu krajów z roczników 2004-2009 podzielonych na kilka kategorii wiekowych. W najmłodszej kategorii wśród zawodników urodzonych w latach 2008 i 2009 równych sobie nie miał Tymoteusz Cienciała. Skoczek z Wisły każdy z triumfów okrasił potężną przewagą nad drugim zawodnikiem. Najmniejsza z nich wynosiła 12,3 pkt, największa zaś 31,9 pkt., co biorąc pod uwagę niewielkie rozmiary skoczni, na których przyszło mu rywalizować jest wynikiem więcej niż imponującym.

Podobnie jak w przypadku "prawdziwego" TCS areną dziecięcego cyklu są skocznie w Austrii i Niemczech. Kolejne przystanki imprezy to Hinzenbach, Bischofshofen, Reit im Winkl i Berchtesgaeden. Różnica polega na tym, że konkursy dzieci rozgrywane są nie na białych, a na zielonych skoczniach i rozbite są na dwie części - austriacka odbywa się w czerwcu, a niemiecka we wrześniu. Przez turniej ten przewinęło się wielu zawodników odgrywających później ważne role w seniorskich skokach, jak choćby Gregor Schlierenzauer. Wybitny skoczek po latach z rozrzewnieniem wspominał swój debiut międzynarodowy, który miał miejsce w Hinzenbach właśnie podczas tych austriacko-niemieckich zmagań dla dzieci: "To były moje pierwsze międzynarodowe zawody i byłem strasznie dumny z szóstego miejsca. Już sama nazwa: 'Turniej Czterech Skoczni' napawała mnie dumą."

Tymkowi życzymy kolejnych sukcesów i skutecznego pokonywania trudności w długiej i krętej drodze prowadzącej do sukcesów w wieku seniorskim.

Wyniki poszczególnych zawodów dostępne są tutaj


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5328) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • sheef profesor

  Brawa dla Tymka - widać, że chłopak ma duży talent i jeśli będzie się tak dalej rozwijał i będzie odpowiednio prowadzony to w przyszłości może narobić niezłego zamieszania w tej dyscyplinie sportu.

 • monia866 weteran
  O Tymku było juz kilka programów w tv,

  na razie regionalnej;),ale jak będzie się dalej tak rozwijał,na pewno zrobi sie o nim jeszcze głosniej;)
  Jest sąsiadem A.Małysza i P.Zyły.Juz w wieku 4lat wygrywał ze starszymi o kilka lat chłopcami,na zawodach w Niemczech.
  Jego rodzice wydają się normalni i rozsądni.Nie "wojują"w mediach jak tata Muranki.Mam nadzieją,ze wraz z trenerami mądrze poprowadzą Tymka i będziemy jeszcze miec z niego duzą pociechę;)

 • dejw profesor
  @IchBinDa

  No sam byłem nieźle zdumiony widząc informację o sukcesie Tymka na stronie Onetu.
  Od całej tej rodziny bije jakaś aura wyjątkowości, rodzice pomagają mu jak tylko mogą, nie ma tu mowy o żadnej toksyczności jak choćby w przypadku Murańki i jego ojca. Sam Tymek wydaje się mieć niebywały wręcz talent (warto wspomnieć że ten malec ma już za sobą pierwsze skoki na skoczni 70 metrowej) - oby tylko dobrze się rozwijał.

 • anonim

  Brawo Tymek!Oby nie był drugim Jakubem Kotem,tylko co najmniej drugim Żyłą albo Małyszem

 • IchBinDa początkujący

  @JankessPL
  Rodziców się nie czepiam, widać, że żyją pasją dzieciaka - każdemu dzieciakowi z pasją życzyłbym tego. Co innego media, ale dopóki nie zaczną psuć mu życia, nie będę się czepiał.

 • JankessPL doświadczony
  @IchBinDa

  Faktycznie PR i rozgłos jaki tworzą jego rodzice na pewno robi swoje. Czy to dobre czy złe okaże się w przyszłości

 • IchBinDa początkujący

  @razor78
  Wystarczy nazwać to drugie mistrzostwami świata dzieci i już brzmi lepiej : )
  Masz pewnie w sporzej mierze rację, choć zastanawiam się, czy gdyby wygrał to jakikolwiek inny Polak, ktoś poza stronami skokowymi by o tym wspomniał.

 • razor78 bywalec

  @IchBinDa, myślę, że tu zadziała magia nazwa. Turniej Czterech Skoczni jest kojarzony przez wielu i przyciągnęło to inne media, a FIS Schuler Grand Prix wygrane przez Habdasa ludziom nieinteresującym się skokami nic nie mówi

 • IchBinDa początkujący

  Brawa dla młodego : )
  Ciekawe, że gdy Habdas wygrywał zawody bardziej prestiżowe i w starszej kategorii wiekowej, informacja o tym nie wyszła poza strony skokowe, podczas gdy o sukcesie Tymka informuje nawet Onet.

 • anonim
  tak to jest

  Rosnie nam nowy Malysz, a moze i Stoch!

 • ann81 profesor

  Szalenie sympatyczny chłopak. Na razie to dla niego przede wszystkim zabawa, ale trzymam kciuki, żeby w przyszłości nie zabrakło mu chęci i motywacji. Oby się rozwijał, a sukcesy na pewno przyjdą, bo talent niewątpliwie Tymek posiada.

 • domo początkujący

  Chłopak ma duży talent i tylko od niego zależy co z tego będzie.Oby mądrze był prowadzony przez trenerów i żeby woda sodowa nie uderzyła mu do głowy,Rośnie nam nowy Stoch a może i Małysz!!!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).