Bawarczycy i Freund górą w Ga-Pa, przerwa Freitaga

 • 2015-10-23 20:24

W piątek i sobotę w Garmisch-Partenkirchen rozegrano zawody w ramach Letnich Mistrzostw Niemiec w skokach narciarskich. Areną zmagań naszych zachodnich sąsiadów był obiekt HS 140. Złoto w drużynie wywalczyła pierwsza ekipa z Bawarii, natomiast w sobotnim konkursie indywidualnym najlepszy okazał się Severin Freund.

Konkurs drużynowy:

Piątkową rywalizację drużynową zdominowały ekipy z Bawarii. Dwa najwyższe stopnie podium zajęły czwórki reprezentujące właśnie ten kraj związkowy Niemiec. Złote medale zdobyli: Michael Neumayer, Markus Eisenbichler, Andreas Wellinger i Severin Freund. Ich przewaga nad drugą ekipą z Bawarii wyniosła 47,2 pkt. Tytuły drużynowych wicemistrzów Niemiec wywalczyli: Marinus Kraus, Pius Paschke, Karl Geiger oraz Daniel Wenig. Na najniższym stopniu podium stanęli reprezentanci Badenii-Wirtembergii. Mowa tutaj o: Timie Fuchsie, Jonathanie Siegelu, Adrianie Sellu i Andreasie Wanku.

Sklasyfikowano 13 drużyn.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki konkursu drużynowego.

Konkurs indywidualny:

W sobotę na Große Olympiaschanze ponownie na szczycie podium zameldował się Severin Freund. Zdobywca Kryształowej Kuli zdeklasował swoich rodaków. Loty mierzące 138,5 oraz 134,5 metra dały mu potężną przewagę nad resztą stawki. Drugi na liście wyników - Andreas Wellinger, stracił do swojego bardziej utytułowanego kolegi 29,7 pkt. 20-latek lądował na 125. i 134. metrze. Przewaga Freunda nad trzecim Andreasem Wankiem (127,5 metra oraz 126 metrów) wyniosła ponad 40 punktów.

Pozytywną niespodziankę sprawił Tim Fuchs. Junior uzyskał 125 metrów oraz 129,5 metra, a do trzeciego Wanka stracił zaledwie 1,2 pkt. Czołową piątkę ex aequo uzupełnili: Marinus Kraus (122 metry i 130,5 metra) oraz Jonathan Siegel (126,5 metra oraz 126 metrów).

Na starcie konkursu seniorów zjawiło się 34 skoczków. Wśród młodzieżowców (roczniki 1998-1999) najlepiej spisał się Max Schaale (123,5 oraz 128,5 metra). Na podium stanęli jeszcze Constantin Schmid (129 metrów i 122 metry) oraz Richard Schultheiss (123,5 oraz 120,5 metra). Wystartowało 18 zawodników.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki konkursu indywidualnego.

W Letnich Mistrzostwach Niemiec zabrakło Richarda Freitaga. Powodem takiego stanu rzeczy były problemy 24-latka z kolanem. Jak twierdzi trener niemieckiej kadry - Werner Schuster, jego występ w inauguracji Pucharu Świata w Klingenthal nie jest zagrożony. Przypomnijmy, że ta odbędzie się już za cztery tygodnie.


Dominik Formela, źródło: fis-ski.com
oglądalność: (6797) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • burek początkujący
  -

  @alojzy garosz

  Ciekawe czemu.

 • anonim

  Bodmer cały czas skacze, ale nie uczestniczy w zawodach.

 • burek początkujący
  pascal bodmer

  CZy pascal bodmer to skacze czy zakończył już karierę? tego lata w żadnych zawodach co wiem nie wziął udziału nawet w mistrzostwach niemiec.

 • anonim

  Major_Kuprich -akurat się z Toba nie zgodzę.
  Prędzej Prevc zdobędzie drugi puchar świata zemści się na Niemcu :).I będzie pobity rekord jeśli chodzi o punkty :)

 • borek99 doświadczony
  Mattoon

  6. miejsce w konkursie juniorów zajął Amerykanin - Nathan Mattoon (ma wyrobiony amerykański FIS Code, ale jeszcze w żadnych konkursach FIS'owskich nie skakał), brat 3 lata starzego Nicka, którego mieliśmy już okazję widzieć na arenie międzynarodowej (Nick stawał dwukrotnie na podium amerykańskich FIS Cupów, ale w europejskiej rywalizacji daleko mu do takich wyników).

 • Major_Kuprich profesor
  Freund zmierza po 2 kryształową kulę

  To jest taki Goldberger z połowy lat 90

 • anonim

  no i git ;-)

 • Ann początkujący

  Freitag ma problemy z lewym kolanem i w ogóle nie startował.;)

 • Major_Kuprich profesor
  Oprócz Freitaga

  Wszyscy najmocniejsi w zwycięskim składzie

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).