Klinga odkrył karty

 • 2015-11-16 11:09

Dzień po krajowych zawodach w Rovaniemi, trener reprezentacji Finlandii - Jani Klinga, ogłosił nazwiska czterech swoich podopiecznych, którzy wezmą udział w zawodach inaugurujących cykl Pucharu Świata 2015/2016. Na niemieckiej Sparkasse Vogtland Arenie w Klingenthal zobaczymy m.in. Janne Ahonena.

Największą niespodzianką jest brak nominacji dla Jarkko Maeaettae. Po udanych startach w Letniej Grand Prix (15. miejsce w klasyfikacji końcowej - przyp. red.), w ostatnich tygodniach 20-latek spuścił nieco z tonu. Przypomnijmy, iż we wczorajszym konkursie testowym w Rovaniemi, Maeaettae zajął dopiero 8. lokatę. Do międzynarodowej rywalizacji powróci w Kuusamo.

Jani Klinga postanowił, że do Saksonii uda się czterech najlepszych zawodników wczorajszych zmagań na obiekcie Ounasvaaran. Tę samą czwórkę zobaczymy podczas piątkowych kwalifikacji oraz sobotniego konkursu drużynowego. Dla Janne Ahonena będzie to 21. sezon w Pucharze Świata.

Skład Finlandii na PŚ w Klingenthal:

- Lauri Asikainen (30. miejsce w PŚ 2014/2015);

- Ville Larinto (53. miejsce w PŚ 2014/2015);

- Janne Ahonen (58. miejsce w PŚ 2014/2015);

- Harri Olli (85. miejsce w PŚ 2014/2015).

Program PŚ w Klingenthal (HS 140):

Piątek, 20.11.2015

10:00 - Odprawa techniczna

15:30 - Oficjalny trening

18:00 - Kwalifikacje

Sobota, 21.11.2015

15:00 - Seria próbna

16:15 - Pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela, 22.11.2015

12:45 - Seria próbna

14:00 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego


Dominik Formela, źródło: facebook.com/SkiJumpingTeamFinland
oglądalność: (5571) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • thegrimripper bywalec
  @marro

  "Blado ten skład wygląda"

  A widziałeś kiedyś opalonego Fina? ;)

 • anonim
  Happonen może wrócić do kussamo albo do kuopio

  Jarkko Maeaettae jest bez formy wróci na konkursy w kussamo. Z kąd wiem że Happonen ma powrócić? na twiterze jego powiedział że szlifuje formę ale czy to prawda

 • marro profesor

  Krótko w temacie. Blado ten skład wygląda.

 • anonim
  -

  @jon

  Koivuranta zawiesił na rok karierę a o happonenie to mic nie słyszałem ostatnio.

 • anonim
  mam pytanie

  Koivouranta i Happonen zakończyli kariety?

 • skoczek5 bywalec
  Troche szkoda

  Wielka szkoda ze zabraknie Jarkko powinien byc w tym skladzie przeciez to najlepszy finski skoczek w sezonie 2014/15

 • Bogdinho weteran
  Maeaettae

  Mimo wszystko jestem nieco zaskoczony brakiem powołania Jarkko, zważywszy na świetne lato w jego wykonaniu. Chociaż wiadomo, trener wie lepiej, tym bardziej, że jest na zgrupowaniu i łatwiej mu ocenić aktualną formę zawodników.

 • anonim

  Szkoda że zabraknie Maeaettae
  Czyli 38 zawodnik ubiegłego PŚ Stephan Leyhe mieści się jako ostatni w "30" zawodników którzy będą w Klingenthal

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).