PŚ w Ruce: Trening i piątkowe zawody odwołane! Dwa konkursy w sobotę

 • 2015-11-27 18:44

Zła passa organizatorów podczas tegorocznych zawodów Pucharu Świata w Ruce k. Kuusamo trwa w najlepsze. Zbyt silny wiatr storpedował plany zorganizowania oficjalnego treningu. Do skutku nie dojdzie również zaplanowany na dziś konkurs indywidualny.

Wiatr na skoczni w RuceWiatr na skoczni w Ruce
fot. Dominik Formela

Już od początku piątkowego dnia na skoczni panował zbyt silny wiatr. Wskaźniki na obiekcie Rukatunturi (HS 142) osiągały rezultaty nawet 25,9 m/s. Krótko po południu jury podjęło decyzję o odwołaniu zaplanowanych na 15:30 czasu polskiego kwalifikacji, a na ich termin przesunięto oficjalny trening.

Wiatr jednak wciąż przekraczał dozwolone normy na rozegranie zawodów. Organizatorzy przekładali porę rozpoczęcia treningu na godzinę 16:00, 17:00, a następnie 18:00. Ostatecznie na kwadrans przed ostatnim terminem podjęto finałową decyzję, iż dzisiaj nie zobaczymy ani jednego skoczka na belce startowej skoczni w Ruce.

Aktualizacja: Organizatorzy podjęli decyzję o próbie rozegrania dwóch pucharowych konkursów w sobotę. Na 13:00 czasu polskiego zaplanowano obowiązkową serię treningową, zaś o 14:30 ma rozpocząć się jednoseryjny konkurs przełożony z piątku. Sobotnie zawody odbędą się bez kwalifikacji i mają zacząć się planowo o 16:00.

O ewentualnych zmianach w programie będziemy informowali na bieżąco za pośrednictwem portalu Skijumping.pl oraz na naszych oficjalnych profilach na Facebooku i Twitterze.

PROGRAM ZAWODÓW:

Sobota, 28.11.2015

13:00 - Oficjalny trening (1 seria)
14:30 - Konkurs przeniesiony z piątku (1 seria)
16:00 - Konkurs sobotni

FOTORELACJA


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (21349) komentarze: (64)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  skoki

  ok, ale co z transmisją w tv?

 • Brzozowy stały bywalec
  Piotrek

  Dokładnie. Na igrzyskach w Sochi skakano praktycznie w nocy, więc co za problem? A tak na serio to mam nadzieję, że ta tendencja się utrzyma i jutro zobaczymy wspaniałe, choć loteryjne zawody.

 • Piotrek stały bywalec

  hehe a teraz wieje ledwie 1-3m/s w porywach do 4m/s. Także pobudka i spontaniczny konkurs proponuję

 • anonim
  Może to i dobrze

  Wreszcie w niedziele skoczkowie będą mieli okazje wziąść udział w mszy św. w Kościele, a nie jak to zwykle bywa tylko z kapelanem w kapliczce.

 • anonim
  seneda

  W FIS-ie wciąż bez zmian. Niedziela jest wolna, ale nie da się. Bo - jak wyjaśnił Dawid Kubacki - "każdy ma zamówione bilety na powrót do domu". Abstrahu_jąc już od tego (pozdro dla hui-blocka), czy w tę niedzielę będzie wiać tak samo (całkiem możliwe), widać wyraźnie, że w tym biznesie bardziej się opłaca odwołać cały weekend skoków, niż przebukować wszystkim bilety.

 • anonim
  -

  Patrze prognozy na jutro i ma wiać ok 13 5 m/s 16 4 m/s,mysle ze sie odbedzie

 • skladak998 stały bywalec
  @Kamil8

  W Ruce jest jeszcze skocznia HS70 i chyba trzy czy cztery malutkie.

 • anonim
  Kussamo

  Tak tylko że w Kussamo niema normalnej skoczni jeżeli jest to proszę dopisać

 • anonim
  @kasztelan

  Przypomnę, w minionym sezonie PŚ w Kuopio także mocno wiało. Odbył się loteryjny konkurs, ale na skoczni K90.

 • zvc profesor

  Teraz średnia prędkość wiatru to 4 m/s, czasem w porywach do 7. Myślę, że w takich warunkach można by było spróbować przeprowadzić konkurs, ale jak tu już wcześniej pisał Bogdinho ważniejsze okazały się względy telewizyjne.

 • anonim

  Finowie wystawiają krajówkę na krótki konkurs czy długi?

 • anonim

  Przeprowadzanie 1 seryjnego konkursu na tak loteryjnej skoczni to bezsens! Albo piatkowy konkurs powinni calkowicie odwolac albo przeprowadzic 2 serie.

 • anonim
  strak

  Co ty bierzesz jutro ma wiać maks 7 m/s. Raczej jutro się odbędzie!

 • anonim

  Nawet o 7 się dowiemy, bo wtedy ma być seria próbna przed rundą prowizoryczną i konkursową kombinacji. Tamtych zawodów to dopiero byłoby szkoda, bo mają mniej okazji do skakania niż skoczkowie i biegacze, czy nawet biathloniści.

 • kasztelan doświadczony
  fińskie skocznie

  Pewnie jak już usuną z kalendarza Kuusamo, to w jego miejsce pojawi się Kuopio, a Kuusamo dadzą na marzec. Tak jak zamieniono Trondheim z Lillehammer.

  W sumie to nie byłby zły pomysł. Puijo ma taką zaletę, że jest mniejsza i bezpieczniejsza. A jak będzie mocno wiało, to można przenieść skoki na mniejszy obiekt.

  Co do skoków jutro, to odpowiedź czy cokolwiek się odbędzie poznamy o 9:00. Ma być wtedy rozegrana kombinacja.

 • anonim

  Jutro ma wiać średnio 5-6 m/s wiatr od 16 ma wzrastać
  Max 12-16 m/s
  Daje 0,0000001% szans oddanie choćby jednego skoku

 • skoczek5 bywalec
  -

  Troche bez sensu ale zobaczymy.Oby sie odbyly

 • szulcu96 stały bywalec

  A jednak spróbują rozegrać oba konkursy jutro. :) Fajnie, tylko że nie wiadomo czy wiatr w końcu się zlituje nad skoczkami, organizatorami, kibicami i ogólnie wszystkimi interesującymi się skokami.

 • zvc profesor

  Wiatr jutro od 12 do 15 wynosić ma minimum 5 m/s, w porywach do 10 m/s. Czarno to widzę...

  Czy była już kiedyś taka sytuacja, że nie odbył się ani jeden konkurs? Chyba nie... Z tego co patrzyłem to na razie najgorszy był 2006 rok - 1 jednoseryjny i bardzo loteryjny konkurs.

 • Major_Kuprich profesor
  Jak im się to jutro uda

  Co ja gadam, przed 13 pewnie zacznie się "seria próbna przełożona... "

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl