PŚ w Ruce: Trening i piątkowe zawody odwołane! Dwa konkursy w sobotę

 • 2015-11-27 18:44

Zła passa organizatorów podczas tegorocznych zawodów Pucharu Świata w Ruce k. Kuusamo trwa w najlepsze. Zbyt silny wiatr storpedował plany zorganizowania oficjalnego treningu. Do skutku nie dojdzie również zaplanowany na dziś konkurs indywidualny.

Wiatr na skoczni w RuceWiatr na skoczni w Ruce
fot. Dominik Formela

Już od początku piątkowego dnia na skoczni panował zbyt silny wiatr. Wskaźniki na obiekcie Rukatunturi (HS 142) osiągały rezultaty nawet 25,9 m/s. Krótko po południu jury podjęło decyzję o odwołaniu zaplanowanych na 15:30 czasu polskiego kwalifikacji, a na ich termin przesunięto oficjalny trening.

Wiatr jednak wciąż przekraczał dozwolone normy na rozegranie zawodów. Organizatorzy przekładali porę rozpoczęcia treningu na godzinę 16:00, 17:00, a następnie 18:00. Ostatecznie na kwadrans przed ostatnim terminem podjęto finałową decyzję, iż dzisiaj nie zobaczymy ani jednego skoczka na belce startowej skoczni w Ruce.

Aktualizacja: Organizatorzy podjęli decyzję o próbie rozegrania dwóch pucharowych konkursów w sobotę. Na 13:00 czasu polskiego zaplanowano obowiązkową serię treningową, zaś o 14:30 ma rozpocząć się jednoseryjny konkurs przełożony z piątku. Sobotnie zawody odbędą się bez kwalifikacji i mają zacząć się planowo o 16:00.

O ewentualnych zmianach w programie będziemy informowali na bieżąco za pośrednictwem portalu Skijumping.pl oraz na naszych oficjalnych profilach na Facebooku i Twitterze.

PROGRAM ZAWODÓW:

Sobota, 28.11.2015

13:00 - Oficjalny trening (1 seria)
14:30 - Konkurs przeniesiony z piątku (1 seria)
16:00 - Konkurs sobotni

FOTORELACJA


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (20618) komentarze: (55)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  skoki

  ok, ale co z transmisją w tv?

 • Brzozowy stały bywalec
  Piotrek

  Dokładnie. Na igrzyskach w Sochi skakano praktycznie w nocy, więc co za problem? A tak na serio to mam nadzieję, że ta tendencja się utrzyma i jutro zobaczymy wspaniałe, choć loteryjne zawody.

 • Piotrek stały bywalec

  hehe a teraz wieje ledwie 1-3m/s w porywach do 4m/s. Także pobudka i spontaniczny konkurs proponuję

 • anonim
  Może to i dobrze

  Wreszcie w niedziele skoczkowie będą mieli okazje wziąść udział w mszy św. w Kościele, a nie jak to zwykle bywa tylko z kapelanem w kapliczce.

 • anonim
  seneda

  W FIS-ie wciąż bez zmian. Niedziela jest wolna, ale nie da się. Bo - jak wyjaśnił Dawid Kubacki - "każdy ma zamówione bilety na powrót do domu". Abstrahu_jąc już od tego (pozdro dla hui-blocka), czy w tę niedzielę będzie wiać tak samo (całkiem możliwe), widać wyraźnie, że w tym biznesie bardziej się opłaca odwołać cały weekend skoków, niż przebukować wszystkim bilety.

 • anonim
  -

  Patrze prognozy na jutro i ma wiać ok 13 5 m/s 16 4 m/s,mysle ze sie odbedzie

 • skladak998 stały bywalec
  @Kamil8

  W Ruce jest jeszcze skocznia HS70 i chyba trzy czy cztery malutkie.

 • anonim
  Kussamo

  Tak tylko że w Kussamo niema normalnej skoczni jeżeli jest to proszę dopisać

 • anonim
  @kasztelan

  Przypomnę, w minionym sezonie PŚ w Kuopio także mocno wiało. Odbył się loteryjny konkurs, ale na skoczni K90.

 • zvc profesor

  Teraz średnia prędkość wiatru to 4 m/s, czasem w porywach do 7. Myślę, że w takich warunkach można by było spróbować przeprowadzić konkurs, ale jak tu już wcześniej pisał Bogdinho ważniejsze okazały się względy telewizyjne.

 • anonim

  Finowie wystawiają krajówkę na krótki konkurs czy długi?

 • anonim

  Przeprowadzanie 1 seryjnego konkursu na tak loteryjnej skoczni to bezsens! Albo piatkowy konkurs powinni calkowicie odwolac albo przeprowadzic 2 serie.

 • anonim
  strak

  Co ty bierzesz jutro ma wiać maks 7 m/s. Raczej jutro się odbędzie!

 • anonim

  Nawet o 7 się dowiemy, bo wtedy ma być seria próbna przed rundą prowizoryczną i konkursową kombinacji. Tamtych zawodów to dopiero byłoby szkoda, bo mają mniej okazji do skakania niż skoczkowie i biegacze, czy nawet biathloniści.

 • kasztelan doświadczony
  fińskie skocznie

  Pewnie jak już usuną z kalendarza Kuusamo, to w jego miejsce pojawi się Kuopio, a Kuusamo dadzą na marzec. Tak jak zamieniono Trondheim z Lillehammer.

  W sumie to nie byłby zły pomysł. Puijo ma taką zaletę, że jest mniejsza i bezpieczniejsza. A jak będzie mocno wiało, to można przenieść skoki na mniejszy obiekt.

  Co do skoków jutro, to odpowiedź czy cokolwiek się odbędzie poznamy o 9:00. Ma być wtedy rozegrana kombinacja.

 • anonim

  Jutro ma wiać średnio 5-6 m/s wiatr od 16 ma wzrastać
  Max 12-16 m/s
  Daje 0,0000001% szans oddanie choćby jednego skoku

 • skoczek5 bywalec
  -

  Troche bez sensu ale zobaczymy.Oby sie odbyly

 • szulcu96 stały bywalec

  A jednak spróbują rozegrać oba konkursy jutro. :) Fajnie, tylko że nie wiadomo czy wiatr w końcu się zlituje nad skoczkami, organizatorami, kibicami i ogólnie wszystkimi interesującymi się skokami.

 • zvc profesor

  Wiatr jutro od 12 do 15 wynosić ma minimum 5 m/s, w porywach do 10 m/s. Czarno to widzę...

  Czy była już kiedyś taka sytuacja, że nie odbył się ani jeden konkurs? Chyba nie... Z tego co patrzyłem to na razie najgorszy był 2006 rok - 1 jednoseryjny i bardzo loteryjny konkurs.

 • Major_Kuprich profesor
  Jak im się to jutro uda

  Co ja gadam, przed 13 pewnie zacznie się "seria próbna przełożona... "

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).