Klemens Murańka: "Myślę, że trenować już nie będziemy"

 • 2015-11-28 20:43

Klemens Murańka był dziś najlepszym z Polaków w momencie odwołania pierwszej serii konkursowej w Ruce. Reprezentant Polski wypowiedział się na temat dzisiejszych warunków na skoczni, swoich dwóch próbach i ewentualnych treningach w Polsce po powrocie z Finlandii.

Czwarty zawodnik konkursu w momencie jego odwołania uważa decyzję jury zawodów za słuszną: - Troszkę czekaliśmy na te skoki, wyleżeliśmy się też w hotelu. Panowały tutaj ciężkie warunki. Zresztą tutaj co roku jest tak samo i nie mamy na to wpływu. Chociaż dwa skoki oddaliśmy i cóż, odwołali. Dobrze, bo się zaczęło robić niebezpieczniej i też niesprawiedliwie. Wracamy do domu i na następnych zawodach będzie sprawiedliwa walka w fajnych warunkach zimowych - zapowiada start w Lillehammer Klemens Murańka.

- Z tego pierwszego skoku jestem średnio zadowolony, troszkę się zestresowałem. Ale w tej pierwszej serii był już dość fajny skok - ocenił swoje dzisiejsze próby brązowy medalista MŚ w Falun.

Pojawia się coraz więcej głosów na temat ewentualnego treningu Polaków na naśnieżonej skoczni w Wiśle lub Zakopanem po powrocie z Finlandii. Co na ten temat uważa nasz reprezentant? - Myślę, że trenować już nie będziemy, po prostu będziemy jeździć na zawody do końca sezonu. Ja nie mam za bardzo nad czym trenować. Trenowaliśmy w lecie. Cały okres, kiedy mieliśmy się przygotowywać, to przygotowywaliśmy się. Jesteśmy przygotowani i skaczemy w zawodach - twierdzi Klemens Murańka.

Korespondencja z Ruki, Tadeusz Mieczyński i Dominik Formela


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4472) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  smutek

  A co Ty chcesz u Muranki poprawiac? Poszukaj jego skoku w konkursie i dokladnie go przeanalizuj.Oprocz tego ,ze byl spozniony wybil sie juz w powietrzu ( dlatego nie mial wysokosci ),niemozna nic zarzucic.Ladne ,symetryczne wyjscie z progu,obie narty idealnie rowno,dobra sylwetka u powietrzu .Gdy odzyska jeszcze swiezosc i przestanie spozniac odbicie ,moze skakac nawet 10m dalej.On nie potrzebuje treningu technicznego.

 • dervish profesor

  Dopiero teraz zapoznałem się z materiałem wideo.
  Wywiad na dwa mikrofony. He, he...

 • qwe początkujący

  @smutek
  tak jak napisał dejw czas na treningi był w lecie, jak oni mają trenować w zimie i liczyć że uda się przygotować skocznie w listopadzie to po co okres przygotowawczy?

 • dejw profesor
  @smutek

  Nie rozumiem co chcesz nam przekazać. To że Murańka twierdzi, że czas na treningi był w lecie (co jest oczywistą słusznością) i teraz trzeba po prostu bazować na tym co się w tym czasie wykształciło (ewentualne treningi powinny być na DOSZLIFOWANIE pewnych elementów) uważasz za przejaw jego arogancji?

 • madrek doświadczony

  Ale trening w Polsce mogą przeprowadzić nawet w środku nocy. Przecież nie będzie wiało przez cały tydzień po 24 godziny na dobę.

 • EmiI profesor

  I tak ciężko będzie o treningi bo w całej Polsce ma wiać tak na początku tygodnia, dużo mocniej niż na Ruce.

 • anonim

  zobaczcie jaka roznica w podejsciu do tego co sie robi muranka nie chce trenowac a stoch np chce.widac kto jest mistrzem olimpijskim a kto mistrzem pucharu kontynentalnego.oddal cale szesc skokow w 3 tygodnie i wiecej juz mu nie trzeba ot taki jest dobry

 • dervish profesor

  Jezeli rozpatrywać trening jako wymuszoną słabą formą przerwę w startach ewentualnie jako ekstra dodatek do wcześniej założonego planu to akurat Klimek jako jeden z nielicznych trenować nie musi, tzn. wie co ma skakać i nie popełnia rażących błędów które byłby zmuszony eliminować poprzez treningi. W jego przypadku wydaje się, że nie jest daleki od zakładanej przez siebie dyspozycji na tę fazę sezonu i że kwestią czasu jest kiedy powróci, a może nawet przebije poziom który prezentował chociażby w drugiej połowie i końcówce poprzedniego sezonu.

 • yyy profesor

  Klimek mówi że jest jak Prevc, nie do zajechania

 • Miecznik140 bywalec

  Chłopak dobrze gada. Mieli czas na trenowanie to potrenowali, a teraz maja tylko skakac w zawodach :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).