Łukasz Kruczek: "Najdłuższe skoki oddawali Kamil i Dawid"

 • 2015-12-02 14:33

Trener Łukasz Kruczek jest zadowolony z dzisiejszego treningu polskich skoczków na Wielkiej Krokwi. Podczas dzisiejszych skoków najlepiej prezentowali się Kamil Stoch i Dawid Kubacki.

- Trochę kręcił wiatr, ale było bezpiecznie. Czasami po prostu było trudniej, bo robiło się z tyłu. Obiekt dobrze przygotowany, bez uwag - mówi Łukasz Kruczek.

- Jesteśmy zadowoleni z treningu, ale było na początku widać brak skoków przez dłuższy czas i nie wszyscy zawodnicy od razu złapali dobra pozycje najazdową. Generalnie trening udany. Zawodnicy oddali między 5, a 7. Czy ktoś zdecydowanie się wyróżniał? Poza zawodnikami którzy mieli już okazję skakać w zawodach PŚ dobrze prezentował się Andrzej Stękała. Najdłuższe skoki oddawali Kamil i Dawid - relacjonuje szkoleniowiec polskiej kadry A.

- Jakub Wolny skacze coraz pewniej. Już niedługo Maciej Maciusiak poda skład na Puchar Kontynentalny w Renie. Sądzę, że Kuba ma duże szanse na występy w zawodach - zakończył trener Kruczek.


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (10548) komentarze: (63)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Ponurzyca profesor

  Ja się odniosłem do wpisów mówiących o tym, że Stękała dostanie dopiero szanse startu w PŚ na konkursie w Zakopcu.

  Na razie wiemy, że pogoda ,,spłatała" figla i trening jest zaplanowany tuż przed dzisiejszymi kwalifikacjami.
  Nie będzie czasu by coś na spokojnie skorygować z trenerem.
  Oby Maciek dał radę.

 • yyy profesor
  Ponurzyca

  Przecież Kubacki kiedyś mówił ze kto sobie wywalczy limit, ten z niego korzysta. To znaczy, że niezależnie jak będzie skakał Kot to i tak do TCS bezie startował.


  W tych wszystkich ostatnich doniesieniach niepokojąca jest cisza co do Olka Zniszczoła. Oznacza jednoznacznie fatalną formę.

 • Kolos profesor
  Ponurzyca

  może być tak że do Rosji niekoniecznie pojadą wszyscy najlepsi Polacy, zwłaszcza jeśli nadal będą dołować z formą co poniektórzy. Więc szansa ze Stękała dostanie szansę startu w PŚ w Niżnym Tagile oceniałbym jako sporą.

 • Ponurzyca profesor

  Może być tak, że Kot z jakichś powodów (brak szczęścia, pogoda, etc.) zaliczy marny występ w Lille. I wcale nie będzie to odzwierciedlało jego obecnej formy/dyspozycji.
  I wtedy raczej nie poleci do Rosji (zresztą coś tam kiedyś pisał, że ma ,,awersję").
  Czyli znów ,,spadnie" do kontynentala, zdołuje się psychicznie, będzie szukał indywidualnych rozwiązań etc.
  Na jego miejsce może ,,wskoczyć" Stękała.
  To jeden z możliwych (negatywnych dla Kota ale i dla polskich skoków) scenariuszy.
  Trzymajmy kciuki by wszyscy nasi zawodnicy zapunktowali i aby pogoda pozwoliła rozegrać sprawiedliwy konkurs.

 • Kolos profesor

  Ciekawe - przeprowadzono jeden konkurs drużynowy, jeden indywidualny i kawałek drugiego a tu już osądy jakby to była połowa sezonu.

  Wiem ze ogólnie nie jest najlepiej, ale jak można podawać takie kategoryczne sądy po kilku skokach??

  Jak np. ocenić Murańkę którego raz zdmuchnęło a raz oddał przyzwoity skok w odwołanym konkursie??

  Jak ocenić Stocha albo Żyłę??

  Na razie to niespecjalnie można mówić ze sezon się zaczął. Trudno prorokować kto ile punktów zdobędzie.

  no i co jak Polacy nagle "odpalą" w Lillehammer z forma? (wiem że to wręcz nierealne, no ale nigdy nie wiadomo na 100% zanim się zawody nie odbędą)

 • anonim
  Fatalne prognozy

  http://forum.lowcyburz.pl/viewtopic.php?f=69&p=113234#p113234

 • HKS początkujący

  @dervish
  Jak kolekcjonujesz dokładnie cytaty, to ten jest już chyba najbardziej bezpośredni;)

  "To materiał na zawodnika, który jest w stanie skakać bardzo dobrze. Niebawem zobaczymy go być może na zawodach Pucharu Świata, a na pewno w Pucharze Kontynentalnym. Jeżeli utrzyma taką dyspozycję, to będziemy mieć z niego pociechę w tym sezonie

 • mmm bywalec

  @yyy

  Chyba że będzie w takiej formie, żeby startować zamiast innych z tej "5".

 • anonim
  Kuba Wolny

  W zakopanem Kuba na pewno poskacze

 • yyy profesor

  Jak nam spadnie limit do 5 to Wolny w tym sezonie nawet nie powącha PŚ.

 • dervish profesor

  Ok! Zajrzałem tam i wysłuchałem co trzeba.

 • HKS początkujący

  @dervish
  Odpiszę Ci tak żeby nie usunięto - wpisz sobie "Skoki Polska" i znajdziesz wideo.

  Powiedzmy, że ta wypowiedź po korekcie jest OK. Ja jakimś wielkim zwolennikiem zmiany nie byłem, bo to by nie było za bardzo fair play po prostu.

 • dervish profesor
  HKS

  może masz dostęp do jakiejs szerszej wypowiedzi Kruczka.

  Póki co widzę tę z tego newsa:

  "Czy ktoś zdecydowanie się wyróżniał? Poza zawodnikami którzy mieli już okazję skakać w zawodach PŚ dobrze prezentował się Andrzej Stękała"

  Z tej wypowiedzi można wnioskować, że Stękała prezentował się nie gorzej niż dotychczasowi kadrowicze (nie wiadomo czy trener miał na myśli również Kłuska zrotowanego po Klingen) i że był najlepszy z pozostałych którzy jeszcze nie mieli okazji do startów w tym sezonie. Trudno stwierdzić, czy Stękała był lepszy na przykład od Kota. Ja zakładam, że był w formie porównywalnej do najsłabszych ze składu na Lille, bo gdyby był dożo lepszy od któregoś z nich to pewnie dostałby powołanie już teraz.
  W sumie zgadzam się z logiką o której piszesz, aczkolwiek poddałbym ją drobniutkiej kosmetyce:

  "No w sumie to Stękała skakał NIE GORZEJ A MOŻE NAWET LEPIEJ od kilku pucharowiczów, ale w Kuusamo prawie nie skakali więc dajmy im szansę i wtedy można zmieniać najsłabszego" :)

 • Stinger profesor
  dejw

  Oczywiście na pierwszy rzut oka to nie są wygórowane oczekiwania ale kto "siedzi" w skokach dłużej niż rok-dwa wie że taki Kubacki to letni rycerz.
  Ja do niego nic nie mam ale to nie pierwszy raz kiedy w lecie skacze świetnie, a w zimie nie może nawet zapunktować.
  Naprawdę nie rozumiem jak ktoś może oczekiwać od niego 600-800 pkt w sezonie...

  Co do Murańki (bo pewnie jego masz na myśli) to sam oczekuję sporo, de facto liczę na najlepszy sezon w jego karierze ale jak czytałem o tych typach (1000 pkt) to nóż w kieszeni mi się otwierał... Tyle punktów to praktycznie TOP 6 PŚ, myślisz e to realne?
  Ja będę zadowolony jeśli Klimek wskoczy poziom wyżej niż w poprzednich latach, a więc TOP 20 PŚ i około 300-350 pkt. Może bujam w obłokach ale wydaje mi się że akurat Klimka na to stać (ale 350 pkt to nie tysiąc jak niektórzy typowali).

  Maciej Kot? On dalej trzyma tą swoją zabójczą formę z poprzedniego sezonu. Też oczekuję od niego dużo więcej ale na ten moment on się nie kwalifikuje do tych najmniejszych punktów, a co dopiero TOP 20 PŚ...

  Myślę że żeby być w TOP 20 PŚ to trzeba będzie zdobyć tych punktów co najmniej 300-400, na prawdę myślisz że aż 5 Polaków to zrobi?
  Poza tym jest jeszcze Ziobro, a więc jedyny obok Stocha i Żyły który wygrywał zawody PŚ, także można mówić że od niego należy oczekiwać jeszcze więcej niż od Kubackiego, Kota i Murańki.

  Ja jednak radzę zejść na ziemię, sam jak przyznałem mam duże oczekiwania ale nie aż takie by 6 Polaków było w TOP 20 PŚ...
  Poprzedniego sezony mnie nauczyły że nie ma co za dużo oczekiwać bo nic z tego nie będzie, a jeśli chodzi o Kubackiego to pisałem to wiele razy i znowu powtórzę, nie uwierzę w jego wielką formę dopóki nie zobaczę wyników w PŚ.
  Lato latem - ok fajnie, cieszyłem się ale zima to jest cel główny, a tutaj zaczął fatalnie.

 • HKS początkujący

  @dervish
  Wypowiedź Kruczka ewidentnie trącała taką logiką "No w sumie to Stękała skakał lepiej od kilku pucharowiczów, ale w Kuusamo prawie nie skakali więc dajmy im szansę i wtedy można zmieniać najsłabszego". Pod względem fair play ma to pewien sens. Może nikt im znacznie nie odskakiwał ale już mógł się prezentować lepiej, równiej a może miał wyższy pułap maksymalny.

  Jeszcze w ramach ciekawostki wrzucam "Ranking wypaleńców Poldka". Co jakiś czas będę go aktualizował przy zmianach i dorzucę wszystkie reprezentacje rokujące na startowanie w drużynówkach;) To oczywiście średnia wieku.

  JPN 29,66
  AUT 26,98
  POL 26,09
  NOR 25,05
  GER 24,79
  SLO 23,81

 • anonim

  Wolny dostanie szanse w Zakopanem.

 • dejw profesor
  @Stinger

  Pompowanie balonika.. No tak, to sformułowanie, urastające w moich oczach to rangi niemal mitycznej. Najwygodniejsza wymówka ze wszystkich, jeśli tylko coś nie idzie. Balonik zbyt napompowany pęka z hukiem i marzenia o polskiej potędze odkładamy na kolejny rok.
  Pytanie tylko: Kto tak naprawdę ten tzw. balonik pompuje?
  Odpowiedź jest jasna. Tajner. I nadmierni naiwni kibice-optymiści, którzy jak pelikan ryby, łykają wszystkie te totalnie oderwane od rzeczywistości przedsezonowe zapowiedzi. A tak naprawdę to brednie.
  I każdy, kto w skokach siedzi już wystarczająco długo nie przywiązuje do tych bredni żadnej wagi.

  Natomiast zupełnie inną sprawą są logiczne sprecyzowane, oraz w odpowiedni sposób uargumentowane oczekiwania.
  To że spodziewamy się, że jeden z brylantów rocznika 94 (który wreszcie mógł przygotować się do sezonu jak należy), oraz nie tak dawny pewny nr 2-3 naszej kadry zdobywający w sezonie 400-500 pkt, a do jeszcze tego zawodnik który na początku sierpnia był nr 1 światowych skoków - że oni wszyscy będą spokojnie i regularnie punktowali w TOP20 (co przełożyłoby się na kilkuset punktowe zdobycze w całym sezonie) - nie powiesz chyba że są to zbyt wygórowane i "napompowane" oczekiwania.

 • dervish profesor
  kasztelan

  W jakim sensie limit 5 skoczków byłby teraz korzystny i dla kogo? Na pewno nie dla Polski. Z pewnością skorzystaliby na tym rywale bo w końcu kosztem Polaków dostaliby dwie miejscówki. :(

  Dlaczego piszesz o braku rywalizacji?
  Rywalizacja jest, w kolejce czeka Stękała. Poza tym rotacje najsłabszych jak najbardziej motywują do rywalizacji.
  Tak chętnie rezygnujesz z dwóch miejsc w PŚ? Radzisz przesunąć Kota i Ziobrę do PK? Obie powyższe propozycje spowodują, ze spośród dużej grupy skoczków dla dwóch zabraknie miejsca w kadrze na PK. Być może jednym z tych którzy by na tym stracili byłby na przykład Kuba Wolny.
  Podobno Kuba jest juz w formie na PK, ale nie wiadomo czy jest on numerem 1 w składzie na PK czy 5 albo 6. Wysoka kwota łączna PK+PŚ zdecydowanie zwiększa szanse Kuby na starty w PK, dużo łatwiej jest przebić się do czołowej 13 w Polsce niż do top 11. To chyba oczywiste. Podobnie oczywiste jest, że lepszą metodą wejścia w sezon są starty niż ich brak. To dotyczy nie tylko Kuby ale każdego zawodnika. Dzięki dużej kwocie po wystartowaniu PK co tydzień aż 13 skoczków będzie miało szanse na starty.

  Co do Stękały to skąd masz wiadomości, że prezentuje się lepiej od Kota? Jest wyraźnie napisane, że Stękała był najlepszy ale spośród tych którzy nie prezentowali się jeszcze w PK. Wnioski wyciągnij sobie sam.

  Ja odczytałem to tak: Stękała jest w tej chwili pierwszym oczekującym na ewentualna rotacje w składzie na PŚ.

 • Stinger profesor
  HKS

  A tutaj możesz mieć rację, szybciej Wolny zdobędzie 50 pkt niż Kubacki i Kot będą w TOP 20 generalki PŚ jednak ja na ten moment nie spodziewam się ani jednego ani drugiego.

  Austria z 5 miejscami? Też tego nie pamiętam, swoją drogą jeśli komuś chce się sprawdzić to może to zrobić i podać kiedy to było ale obstawiam że lata temu.

 • kasztelan weteran
  HKS

  Szczerze mówiąc to limit 5 skoczków byłby tetaz nawet korzystny. Przecież aż się prosi usunąć dwóch najsłabszych z Kuusamo (Kot, Ziobro), którzy w Lille jak punkt zdobędą to będzie dobrze. Nie ma w ogóle rywalizacji.

  Inna sprawa, że podobno (treningi z belką w lesie) Stękała prezentuje się lepiej od Kota, a do Lille nie pojedzie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).