Peter Prevc "Sportowcem Roku 2015" w Słowenii

• 2015-12-10 12:02

Peter Prevc został wybrany "Sportowcem Roku 2015" przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Sportowych w Słowenii. Tytuł najlepszego sportowca w Słowenii przyznano mu trzeci raz z rzędu.

Skoczek wygrał gromadząc 236 głosów, zdecydowanie wyprzedzając biathlonistę Jakowa Faka (177 głosów) i snowboardzistę Zana Kosira (133 głosy).

W ubiegłym sezonie 23-latek 3-krotnie zwyciężał i 14 razy stawał na podium w zawodach Pucharu Świata. Jako pierwszy zawodnik osiągnął odległość 250-ciu metrów, podczas konkursu w lotach narciarskich w Vikersund.

Sezon zakończył na 1. miejscu w klasyfikacji generalnej PŚ, przegrywając jednak Kryształową Kulę o włos z Severinem Freundem, ze względu na mniejszą ilość zwycięstw w zawodach.

Występy w tegorocznej edycji PŚ rozpoczął natomiast od 2. pozycji w konkursie w Klingenthal. Z kolei w Lillehammer zajął kolejno 11. i 2. lokatę.

Katarzyna Skoczek, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3903) komentarze: (1)