Maciej Kot: "Trzeba cierpliwości i spokoju"

 • 2015-12-13 21:15

Niedzielny konkurs w Niżnym Tagile Maciej Kot może zaliczyć do udanych. Zakopiańczyk zajął 18. lokatę i zdobył kolejne cenne punkty do klasyfikacji generalnej PŚ.

- Jestem zadowolony. Oczywiście może samo miejsce nie jest tak satysfakcjonujące, ale przede wszystkim patrzę tutaj na realizację planu, który założyłem sobie przed wyjazdem. Skoki były nawet lepsze niż wczoraj, przede wszystkim były dwa równe, wczoraj ten drugi troszkę zepsułem. Miejsce trochę gorsze, ale też przebieg konkursu był troszkę inny niż wczoraj. Na warunki nie mam co narzekać. Kolejny dobry konkurs i myślę, że cały weekend jest udany, nie tylko dla mnie, ale też całej drużyny. Patrząc na wyniki Pucharu Kontynentalnego też możemy być zadowoleni, także mam nadzieję, że to jest taki punkt zwrotny i teraz już będziemy skakać tylko coraz lepiej – stwierdził Kot po zakończeniu rywalizacji.

24-latek uważa, że na dobre wyniki trzeba czekać cierpliwie, ponieważ przychodzą stopniowo:

- Wiadomo - może być lepiej, bo bywało lepiej, ale trzeba robić krok po kroku, pewnego etapu się nie przeskoczy, także fajnie, że pięciu z nas zapunktowało, a przez cały weekend nawet sześciu zawodników punktowało. Mieliśmy dzisiaj trzech zawodników w dwudziestce i jednego w dziesiątce, więc zaczyna to wyglądać coraz lepiej. Wiadomo, że jeszcze nie jest to satysfakcjonujące, ani dla kibiców, ani dla trenerów, ani dla nas, ale tak jak mówię – trzeba robić krok po kroku, bo jeżeli teraz będziemy chcieli przeskoczyć jakiś etap i teraz nagle "na hurra" chcieć wskakiwać na podium we trójkę, to znowu się pogubimy. Trzeba cierpliwości, spokoju, nadal musimy realizować swój plan i skakać normalnie.

Przed zawodnikami został już tylko jeden weekend z zawodami Pucharu Świata przed Bożym Narodzeniem. Tradycyjnie już skoczkowie zmierzą się w szwajcarskim Engelbergu.

- Wszyscy jesteśmy pozytywnie nastawieni do kolejnego weekendu. Po pierwsze ponieważ ten weekend był rzeczywiście udany i to daje możliwość pozytywnego myślenia, po drugie Engelberg jest miejscem przyjaznym dla polskich skoczków. Rzeczywiście wyniki tam były dobre, może ja nie miałem tam jakiegoś historycznego, rewelacyjnego wyniku, ale bywały tam udane konkursy. W zeszłym roku mnie tam nie było, ale pamiętam, że dwa albo trzy lata temu dwa razy zdobyłem tam "fajne" punkty. Zaczynamy więc pomału myśleć o Engelbergu. Wiadomo, teraz trzeba jak najmniejszym kosztem wrócić do domu, żeby się szybko zregenerować, potrenować i jechać do Engelbergu z takim samym nastawieniem jak tutaj i dalej po prostu realizować swój plan.

Nie samymi skokami narciarskimi żyją zawodnicy, czemu dał wyraz Maciej Kot w swojej ocenie "polskiej" grupy w piłkarskich Mistrzostwach Europy, które odbędą się w 2016 roku.

- Kiedy się kwalifikuje na finały jakichś mistrzostw, to praktycznie każda grupa jest ciężka i tam już nie ma łatwych rywali, bo każdy tam musiał przejść fazę eliminacji i często lekceważenie przeciwników, mówienie, że ktoś jest słabszy, może się źle skończyć. Przede wszystkim byłem zaskoczony, że znowu gramy z Niemcami, bo gdzieś ci Niemcy cały czas są w naszych grupach i my trafiamy na nich, oni na nas, ale myślę, że to akurat dobrze, bo pokazaliśmy, że potrafimy z nimi grać jak równy z równym, że potrafimy wygrywać, więc sądzę, że jesteśmy niewygodnym rywalem dla Niemców. Oczywiście, oni są teraz w rozsypce, ale do Euro zrobią wszystko, żeby wrócić do świetnej formy, są w końcu mistrzami świata, więc wiadomo, że będzie ciężko. Reszta rywali to chyba taka wielka niewiadoma, mamy potencjał, żeby z nimi wygrać, ale nie można lekceważyć rywali, bo to jest turniej główny, gdzie każdy przyjeżdża przygotowany na sto procent i po prostu trzeba grać swoje, także mam nadzieję, że z tej grupy wyjdziemy i będziemy walczyć w fazie pucharowej.

Korespondencja z Niżnego Tagiłu, Tadeusz Mieczyński.


Olga Maciejewska, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4638) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Dawniej Kot był zwykle niezadowolony a teraz zwykle zadowolony heh a skoki takie same

 • anonim
  Niech poćwiczy ze Stękałą ;)

  Stękałą ma rewalacyjne wybiciez progu a kot znakomite co zauważyłem od niedawna ułożenie nart w locie ;) noo indetycznie jak Prevc ;)

 • jakledw12 weteran

  Dejw - albo po prostu na to, że skoryguje te błędy i zacznie skakać jeszcze lepiej.

 • dejw profesor

  Kot miał furę szczęścia do wybitnie dobrych warunków, jednak błędy które popełnia są wciąż widoczne gołym okiem. Na plus jednak trzeba mu oddać, że przeciąg pod narty wykorzystał dużo umiejętniej niż Kubacki, który swoją drobnicę uzyskał wyłącznie dzięki szczęśliwym zbiegom okoliczności (pomijam już nawet fakt, że przy doliczeniu Kasai, Ito, Takeuchiego, Gregora oraz Domena jego dorobek wciąż wynosiłby zero).
  Dzięki dość dobrym punktów w Rosji Kot nieoczekiwanie jeszcze liczy się w walce o awans do WRL, ale w Engelbergu trzeba raczej dalej liczyć na podtrzymanie wybitnie korzystnej aury przy jego skokach. Ewentualnie na rzekomą magię Gross-Titlis-Schanze ;)

 • anonim

  W Engelbergu będzie na pewno lepik- typuję miejsca7-13.A potem TCS no i może wreszcie powróci forma sprzed 2 lat.

 • anonim
  Przemiana...

  Maciej przeszedł przemianę nie do poznania.! Kiedyś wiecznie niezadowolony z miejsc nawet i w czołówce, az źle było sluchać. A teraz? Nareszcie docenia swoją pracę, skoki, ktore wyszly, mam wrazenie ze dojrzal i ma swiadomosc, ze nie od razu Krakow zbudowano i na pewne rzeczy musi po prostu przyjsc czas. Wiecej spokoju, opanowania, doswiadczenia, pokory... Oby tak dalej! I dalekich lotów, a to da sie zrobic, jestem przekonana! ;)

 • Stinger profesor

  Maciej Kot jeśli patrzeć na punkty PŚ jest teraz naszym numerem 3. Może trochę marudziłem wczoraj że mógł zrobić lepszy wynik ale ogólnie cieszy mnie że Kot wreszcie dwa razy zapunktował w drugiej dziesiątce.
  Wiem że była trochę loteria, nie pełna obsada ale takie wyniki są ważne.
  Teraz Engelberg, a więc przekonamy się ile było w tym formy, a ile szczęścia ale Kot występami w Niżnym dwukrotnie przebił wynik z całego poprzedniego sezonu.
  Oczywiście wiem że to nie powód do dumy ale to zawsze jakiś plus tym bardziej że Maciej 3/5 razy był w TOP 30, a nawet 20.

  Kot widzę też "specjalista" od piłki. Plusem za wylosowaniem Niemców jest też to że kolejny mecz z nimi bodajże w finale... Oczywiście to nam pewnie nie grozi ale plus że od razu po wyjściu z grupy na nich nie trafimy.

 • Major_Kuprich profesor
  Aktualnie nasz numer 3

  W hierarchii jest za:
  Stochem
  Hulą

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).