Adam Małysz: "Sam nie wiem jakbym postąpił na miejscu Kamila"

 • 2016-01-01 19:26

Noworoczny konkurs w Garmisch-Partenkirchen zakończył się zwycięstwem Petera Prevca, zaś w finałowej serii wystąpiło dwóch reprezentantów Polski. Zawody na Grosse Olympiaschanze skomentował Adam Małysz, zwycięzca 49. Turnieju Czterech Skoczni.

Dzisiejszy konkurs skoków odbył się bez większych niespodzianek. Ten, który obecnie skacze najlepiej, czyli Prevc, był faworytem również dla mnie od samego początku. W Oberstdorfie przeszkodziły mu warunki, ale skacze najlepiej i najstabilniej ze wszystkich – chwali zwycięzcę zawodów czterokrotny zdobywca Pucharu Świata za pośrednictwem oficjalnego konta na Facebooku.

Jeśli chodzi o naszych chłopaków, cóż... nie jest na pewno kolorowo. Ich skoki nie są dobre i nie da się ukryć, że się męczą przyznaje Małysz i dodaje: Myślę, że obecnie podopieczni Maćka Maciusiaka są w trochę lepszej dyspozycji: Stefan Hula, Dawid Kubacki, Maciek Kot, Bartłomiej Kłusek, Andrzej Stękała - to są zawodnicy B kadry. Dziś na turnieju z A kadry został już tylko Kamil... Nie jest to proste i dalej wszyscy zastanawiamy się, co jest grane. Jedno jest pewne - formy nie ma, ale ja zawsze patrzę z optymizmem do przodu. Jak jest źle, to może już być tylko lepiej i głęboko wierzę, że tak będzie już niedługo. Na pewno niełatwo jest dokonać poprawy, jeśli jest konkurs za konkursem i nie ma czasu na doszlifowanie formy.

Adam Małysz dwukrotnie w karierze (2006, 2009) był wycofywany ze startów w trakcie Turnieju Czterech Skoczni w celu przeprowadzenia spokojnego treningu. Czy trzykrotny wicemistrz olimpijski uważa, że obecny lider polskiej kadry powinien uczynić tak samo? Sam nie wiem jakbym postąpił na miejscu Kamila - czy jechałbym dalej, czy odpuścił i pojechał potrenować. To jest indywidualna sprawa każdego zawodnika i każdy sam musi czuć, co jest dla niego najlepsze. Nam pozostaje trzymać kciuki i wspierać Kamila i resztę chłopaków. Oby ten kryzysowy okres był już wkrótce za nami – kończy "Orzeł z Wisły", który jutro w Buenos Aires wystartuje w pierwszym etapie 37. Rajdu Dakar.


Adam Bucholz, źródło: facebook.com/AdamMalysz
oglądalność: (6710) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Admary doświadczony
  @realista1

  http://chmielewski.blog.pl/fizyka-w-skokach/ tu jest to wyjaśnione

 • HKS początkujący

  Jeśli komuś potrzeba skoczni normalnej, to jedzie na skocznie normalną. Jeśli sztab uważa, że potrzeba skoczni normalnej a nie pojechał na nią (chociażby zamiast Engelbergu) to albo uznał że jednak nie jest potrzebna albo to sabotaż sztabu. Nie ma innej możliwości.

  A jeśli ktoś ma problemy z rozumieniem tekstu, to najlepiej niech się nie odnosi do niczyich komentarzy.

 • anonim

  Kamil nie powinien zaczynać TCS nie ma sensu sie męczyć albo starać osiągnąć jak najlepszy wynik skoro można by było pojecgać gdzieś potrenować i wrócić z formą jak to było chyba w sezonie 2012/2013, kiedy odpuścił zawody w Soczi.

 • HKS początkujący

  @Luke
  To kto im bronił zostać na normalnej w Lillehammer czy na jakiejkolwiek innej w środkowej Europie?

  To gadanie o skoczni normalnej mnie śmieszy jeszcze bardziej niż kombinezony. Jeśli jest potrzeba to się jedzie. Jakby zimy w Polsce nie było do lutego, to Kruczek by czekał do lutego?

 • piotr186l początkujący

  Przyczyną klęski jest jak zwykle bufonada tuż przed rozpoczęciem sezonu. Co to nie my.. 6 wchodzi do dziesiątki, rozdaje między sobą miejsca od 1-3, a reszta świata walczy w drugiej dziesiątce. Druga sprawa to udział w reklamach. Wszyscy widzą, że ta kasa robi ze sportowcami o słabych charakterach. Po co mają się męczyć, jak i tak wezmą ich na wycieczkę na zawody, a oni powiedzą do kamery, że dobrze się bawią. Szkoda młodych talentów, którzy nie mają szans na start, bo zasłużeni muszą wystąpić, nawet wtedy, gdy kompletnie nie mają formy, albo im się nie chce.

 • anonim
  Tak bendzie Panie Małysz

  Oby ten kryzysowy okres był już wkrótce za nami

 • anonim
  MSad_

  Tak jak piszesz. Wielka Krokiew nie nadaje się do trenowania, sam Kamil o tym kiedyś powiedział w wywiadzie, że ta skocznia ma zbyt prosty profil i nie można na niej szkolić techniki. Najlepsze do poprawy dyspozycji są obiekty normalne i sam prezes Tajner o tym wie i już w czasach Małysza było o tym wiadomo. Zatem należy doprowadzić do użytku skocznię w Szczyrku i tam trenować. Pamiętacie, jaką formę mieli nasi skoczkowie na początku LGP? To była wręcz dominacja. A wtedy trenowali w Szczyrku na obiekcie normalnym. Zatem należy zrobić wszystko, aby do tego wrócić.

 • MSad_ profesor
  jesli

  Umowa sponsorska nakazuje skakac w zawodach to nie ma mowy o wycofaniu Stocha . Tak wiec Stoch bedzie w dalszym ciagu bedzie kulal bo nikt jeszcze formy nie zrobil na zawodach a treningi w Zakopanym miedzy zawodami nic nie daja jak widac. Wielka Krokiew nie jest skocznia do budowania formy czy naprawy bledow

 • anonim
  Do sztabu

  Łukasz Kruczek na pewno bardzo dużo osiągnął z kadrą, dużo podpatrzył między innymi od Lepistoe, i za te wszystkie sukcesy należy mu się szacunek. Przychodzi jednak taki moment, że brakuje już impulsu i pewne metody przestają skutkować i trzeba świeżości w sztabie, nowej krwi i zmiany. I nikt się nie powinien obrażać bo jest to normalna kolej rzeczy we wszystkich inny reprezentacjach, nawet wielcy trenerzy są wymieniani i potem przeważnie jest tylko lepiej. U nas niestety jest jakiś dziwny trend, tak jakby wszystko chciało się osiągnąć najniższym kosztem, niestety najbardziej tracą na tym zawodnicy, których wielki potencjał jest marnowany. Ci ludzie potrzebują autorytetu i nowej motywacji. Przykro się patrzy na takiego skoczka jak Kamil Stoch, który od dłuzszego czasu z kłopatami mieści się w trzydziestce. Z drugiej strony się mu nie dziwie, bo w tym sporcie już zdobył wszystko i ciężko mu się zmotywować. Ludzie weźcie się w końcu za tych młodych zdolnych, mówię do pana panie Tajner i do pana Kruczka, a jak nie macie ochoty, ani wiedzy to po prostu usuncie się w cień i dajcie szansę ludziom z pasją co potraktują ten sport poważnie, bo to jest niewyobrażalne, żeby kraj o takich przeżyciach ze skokami, takich wspaniałych kibicach, musiał uznawać wyższość Francji, gdzie skokami mało kto się interesuje i szczerze to już mi się chce rzygać tymi wywiadami i wymówkami. W sportach zimowych za Tajnera jesteśmy tylko statystami

 • anonim

  Stoch nie wysyła już buziaków do kamery, czyli problemy z babą ma. Adam też miał i też wtedy słabo skakał.

 • zloty_medalista weteran
  @slowenska_mafia1

  nietety, od trzymania kciuków Stoch nie zacznie dobrze skakać. I kto tu kogo goi? Któryś ze skoczków ma jakąś ranę?

 • slowenska_mafia1 stały bywalec

  do wszystkich tępaków i znawców oraz zwalniaczy trenera Kruczka - to co powiedział Pan Adam "Nam pozostaje trzymać kciuki i wspierać Kamila i resztę chłopaków." a nie goić wszystkich jak się da.

 • anonim

  Co się musi wydarzyć żeby zwolnili Kruczka? W tej chwili to nieistotne czy Kruczek to dobry czy zły trener. Tą forma współpracy się skończyła. Panie Kruczek miej odrobinę godności i podaj się do dymisji. Bo jest źle od dłuższego czasu.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).