Peter Prevc: "Skok w finale był jednym z lepszych"

 • 2016-01-04 10:24

Blisko 22000 widzów oglądało dziś pod skocznią w Innsbrucku triumf Petera Prevca. Słoweniec pewnie zmierza po pierwszy w karierze triumf w Turnieju Czterech Skoczni.

Severin FreundSeverin Freund
Kenneth GangnesKenneth Gangnes

"To był jeden z najbardziej interesujących konkursów w całym Turnieju dla mnie" - mówił po zakończonym konkursie Peter Prevc. "Skok w serii próbnej nie był najlepszy, dlatego przed pierwszą rundą byłem zdenerwowany" - dodał.

"Po pierwszym skoku, który był dobry, ponownie mogłem się odprężyć. Skok w finale był jednym z lepszych, jaki oddałem" - podsumował Prevc.

Severin Freund sklasyfikowany został na drugim miejscu. Niemiec przy lądowaniu w serii próbnej zaliczył upadek. "Jestem dosyć zadowolony z dzisiejszego występu, jeśli spojrzę na to racjonalnie, a gdy popatrzę na ten wynik przez pryzmat wydarzenia z serii próbnej to mogę powiedzieć, że jestem nawet bardzo zadowolony. Nie jest łatwo pozbierać się po takim upadku, prezentować się na wysokim poziomie. Skok w pierwszej serii może nie był jeszcze najlepszy, ale ten finałowy był naprawdę dobry. Zeskok był trochę nierówny i podczas lądowania narty zapadły się mi w śnieg, rozjechały mi się nogi i nie miałem czasu, aby próbować uniknąć upadku. Po upadku poczułem ból, pewnie dopiero jutro będzie bolało jeszcze bardziej. Niestety w konkursie nie potrafiłem skoczyć tak dobrze, jak w serii próbnej. Jednak moje skoki są coraz lepsze i z tego powodu jestem bardzo zadowolony. Peter zasłużył na zwycięstwo dziś, na pewno jest on do pokonania, przynajmniej w pojedynczym konkursie. Klasyfikacja generalna jest już raczej rozstrzygnięta, gdyż Peter ma dużą przewagę, chociaż w sporcie wiele może się wydarzyć. Jest on jednak aktualnie bardzo mocny i stabilny i aktualnie znajduje się na takim poziomie o jakim każdy skoczek marzy, gdzie wszystko przychodzi automatycznie. Też chciałbym znaleźć się na tym poziomie i sądzę, że np. seria próbna była dobrym krokiem w tym kierunku. Końcówka zawodów w Oberstdorfie była dla mnie szczęśliwa. Kilku zawodników miało gorsze warunki niż ja, skakali z wyższych belek startowych i ostateczne wyniki nie do końca oddawały układu sił. Peter jest po prostu obecnie najlepszym skoczkiem, ale wiem, że potrafię osiągnąć podobny poziom dyspozycji. Brakuje mi kilku detali, aby być w optymalnej formie i będę pracował jak najmocniej potrafię i starał się wznieść na wyżyny" - wyjaśnił niemiecki skoczek.

Najniższy stopień na podium zajął Kenneth Gangnes. "Jestem zadowolony ze swojego występu, skakałem dziś lepiej niż wczoraj, a stanąć na podium na Bergisel to coś fantastycznego. Peter skakał dziś wybitnie. Zarówno on, jak i Severin są bardzo mocni i jeśli Peter skacze, tak jak dziś, to nie da się go pokonać. To, że jestem aktualnie najlepszy w swojej drużynie nie jest dla mnie istotne. Najważniejsze, aby cała nasza grupa dobrze się spisywała. Miałem nadzieję, że będę dziś w czołówce, ale ciężko jest spodziewać się miejsca na podium. Szans na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej TCS już raczej nie mam, ale będzie zacięta walka pomiędzy mną i Hayboeckiem o trzecie miejsce. Jeśli chodzi o kombinezony to więcej jest na ten temat dyskusji niż tak naprawdę ma to znaczenie" - zakończył Gangnes.


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4777) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Major_Kuprich profesor
  Był Gang Kojonkoskiego

  Są kombinatorzy Stoeckla

 • FunFact profesor
  Gang

  Oj, przeszedł Kennethowi cień po twarzy przy pytaniu o kombinezony.

  No i poniekąd to Ameryki tu nie odkrywam, ale Gangnes przyznał na koniec, że coś w swoich mają.

 • Firehunter doświadczony
  Słowenia to przykład narodu

  który naprawdę wie, co dla niego dobre jest.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Prevc wystrzelił petarde

 • anonim
  Akurat gdzies (WP?) czytalem

  Co jest grane z kombinezonem Freunda?

 • Jarek42 stały bywalec

  Wyrobił się Peter. Dobry jest.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).